5 nejlepších sci-fi hororů na Halloween.

27.10.2019

Přestože se u nás Halloween téměř neslaví, ve Spojených státech je tento svátek neodmyslitelný. Do kostýmů se během něj nepřevlékají jen děti, které chodí koledovat, ale i dospělí, kteří Halloween využívají jako senzační výmluvu pro divoké večírky v roztodivných převlecích. K Halloweenu neodmyslitelně patří i strach a hrůza, protože se během tohoto dne mají probouzet zemřelí.

Jak lépe si přivodit strach než nějakým pořádným strašidelným filmem. Horory se navíc výborně mísí s žánrem science-fiction, jak dokázala celá řada úspěšných projektů jako Vetřelec, Resident Evil nebo druhá série Stranger Things. V dnešním článku vám proto představíme pětici sci-fi hororů, které jsou ideálními filmy pro konec letošního října.

5. Pod kůží

První snímek dnešního seznamu je zároveň tím nejmladším, který se vám dnes chystáme představit. Hlavní roli nebezpečné mimozemšťanky, která na Zemi unáší neopatrné stopaře, v něm hraje krásná Scarlett Johansson (34), která podává prvotřídní výkon. V jejím herectví se běžně snoubí erotika a nebezpečí a v případě Pod kůží z roku 2013 to platí dvojnásob.

Johansson lapené stopaře unáší na svou planetu, kde je lidské maso považováno za absolutní delikatesu. Čím víc času však mezi lidmi tráví, tím více ji to k nim táhne. Její stále rostoucí náklonnost však začne být trnem v oku ostatním obyvatelům její planety, kteří jsou na lidském mase už téměř závislí.

4. Černočerná tma

Černočerná tma v sobě kromě hororu a sci-fi mísí ještě prvky akčních filmů. Hlavního hrdinu – intergalaktického trestance Riddicka – v něm hraje Vin Diesel (52). Ačkoliv měl Diesel v roce 2000 už několik velkých rolí za sebou, byla to až Černočerná tma, která ukázala, že má tento newyorský rodák skutečný talent.

V hlubokém vesmíru jednoho dne ztroskotá loď, která převáží mimo jiné i nebezpečného vraha. Riddick však není největším nebezpečím, kterému musí zbytek posádky vesmírného vraku čelit. Planeta, na které se posádka ocitá, je totiž skutečně naprosto nehostinná. Jakmile na ní nastane zatmění, probouzejí se k životu krvelačná monstra.

3. Re-Animator

Následující snímek také nepatří pouze mezi science-fiction a horory, ale zároveň je poměrně zdařilou černou komedií. Re-Animator je totiž brutálním filmem o brilantním vědci, který se rozhodne posunout svou vědu za dosavadní hranice. Jako nový cíl si stanovil léčbu smrti, a tak se rozhodne oživovat zemřelé.

Jeho snažení je úspěšné, ale rozhodně ne tak, jak by si představoval. Přestože se mu mrtvé daří přivádět zpátky k životu, mění je jeho zázračné sérum v nebezpečné zombie, které útočí na všechno, co se pohne. Kromě skutečně brutálních záběrů je jeho film plný černého humoru, který si rozhodně nebere žádné servítky.

2. Věc

Věc je slavným hororem ještě legendárnějšího hororového tvůrce, který stál i za dalšími milníky hororové historie, jako je Halloween, Oni žijí! nebo Šílenství. Tímto slavným režisérem je americký velikán John Carpenter (71) a film, který vám dnes chceme představit nese jednoduchý názevVěc.

Hlavními hrdiny Věci je tým amerických vědců na Antarktidě, kteří se nevědomky dostávají do kontaktu s mimozemským tvorem. Ten na sebe dokáže vzít podobu naprosto čehokoliv, a je tak velmi efektivním predátorem. Vědci tak nemohou věřit ničemu a nikomu, jelikož i jejich blízcí přátelé, se kterými spolupracují řadu let, mohou být ve skutečnosti onou nebezpečnou hrozbou z vesmíru.

1. Kostka

Na konec dnešního seznamu jsme si nechali hororové sci-fi, které je bohužel nedoceněným klenotem tohoto žánru. Skupinka zmatených cizinců se probouzí na záhadném futuristickém místě připomínajícím vězení. Kostka je zdánlivě nekonečným systémem propojených místností skrývajících vražedné nástrahy.

Nikdo z vězňů nemá tušení, jak se sem dostal, a nikdo (alespoň ze začátku) netuší, co je ona kostka vlastně zač. Postupně se však začnou různé záhady odhalovat a netrvá to dlouho, než se ukáže, že i „hrdinové“ mají různá nebezpečná tajemství. S rostoucím napětím přibývá i potyček a sami vězni se tak stávají nebezpečnější hrozbou než ono záhadné bludiště.

(tod)

Fandím
24 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Scarlett Johansson, Vin Diesel, John Carpenter

Filmy:
Re-Animator, Černočerná tma, Kostka, Pod kůží (2013)

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
sci-fi, žebříčky, hororové žebříčky, hororové filmy, sci-fi horory, horory na Halloween, halloweenské filmy, skvělé horory
TOPlist