5 nejlepších povolání Marge Simpsonové

30.11.2019

Jen těžko byste hledali úspěšnější seriál, než je ten, který vypráví příběhy žluté americké rodinky ze Springfieldu. Homer, Marge, Bart, Líza a Maggie budou k letošnímu prosinci televizními stálicemi už dlouhých třicet let. Simpsonovi si od roku 1989 užili celou řadu prapodivných příhod a dobrodružství, které popisuje nebývale vysoký počet sérií. Upřímně, který seriál se může chlubit jednatřiceti sezónami?

A jak se Simpsonovým daří udržet se na obrazovkách už takovou dobu? Nebojí se experimentovat. Postavy ze Springfieldu prožívají pokaždé jiné příběhy a tvůrci si s nimi mohou dělat, prakticky cokoliv se jim zamane. Zatímco existuje několik stálic jako je Homerovo opilectví a práce v jaderné elektrárně, ostatní členové rodiny Simpsonových mají mnohem volnější program.

Například Marge je po většinu svého života ženou v domácnosti, ale existují epizody, ve kterých se pouští do menších či větších projektů, a právě na ty se v dnešním článku zaměříme. Dnes vám totiž představíme pětici nejlepších povolání, které kdy Marge Simpsonová měla.

Modelka

První povolání, které vám dnes chceme představit, pochází ze čtvrté epizody čtrnácté série s názvem Velká Marge. V té se Marge začne domnívat, že už se Homerovi nelíbí jako dřív, a proto se rozhodne podstoupit liposukci. Namísto odsátí tuku jí však v nemocnici provedou jiný zákrok a Marge se tak probudí s obrovským poprsím.

Zatímco je Homer z výsledků plastické operace nadšený, Marge o ní má pochyby. Najednou se za ní však začnou otáčet všichni muži ve Springfieldu, a tak se rozhodne pro kariéru modelky. Neutuchající oplzlé pohledy jí však brzy začnou lézt na nervy a bolest zad z obrovské hrudní zátěže se stává nesnesitelnou. Netrvá proto dlouho, než se prsních implantátů opět rozhodne zbavit.

Ještě předtím však tím, že svou hruď odhalí, zachrání Barta, Homera a Milhouse, které se v tu chvíli zrovna chystá sežrat Bartův slon. Jak jste asi pochopili, tahle epizoda je jednou z těch šílenějších.

Zakladatelka posilovny pro ženy

Když už jsme zmínili Margin strach z její nevzhledné postavy, neměli bychom zapomenout na díl, ve kterým ji přílišná sebekritičnost dohnala až k podnikání. Začněme však hezky od začátku. V sedmé epizodě devatenácté série s názvem Manželé a podnikatelky se Marge nechá inspirovat novým obchodem s komiksy, který si kromě Komiksáka oblíbí celý Springfield.

Když navíc začne mít pocit, že přibírá na váze, navštíví místní posilovnu. Jelikož však nezvládá běh na běžícím pásu a stydí se sprchovat se na veřejnosti, rozhodne se založit vlastní posilovnu pro ženy, která se okamžitě stává obrovským hitem. Marge začne díky novému podnikání prosperovat a vezme Homera na drahou dovolenou.

Tam Homer potká trojici pohledných mužů, kteří jsou podobně jako on manželi úspěšnějších žen. Ti ho přesvědčí, že pokud okamžitě nezmění svůj vzhled, Marge ho odkopne. Proto si nechá podvázat žaludek, aby jí oslnil. Jak to však u jeho plánů často bývá, nic nevyjde tak, jak by si přál.

Spisovatelka

Marge má kromě tělesné stránky hodně co nabídnout i po stránce mentální. O tom jste se mohli přesvědčit mimo jiné i v desáté epizodě patnácté řady s názvem Tiráda americké hospodyňky. V té se totiž chopí svého stolního počítače, a pustí se do psaní červené knihovny.

Její prvotina s názvem Harpunované srdce má obrovský úspěch, ale má to jeden háček. Hlavní hrdinka její knihy Temperance Vylousová, je až nápadně podobná Marge, její despotický manžel připomíná Homera a jejího pohledného milence spojuje celá řada věcí s jejich přílišně přátelským sousedem Nedem Flandersem.

Když si Homer knihu své ženy konečně přečte, vyloží si její příběh doslovně, a vydá se proto za Flandersem. Ačkoliv všechno nasvědčuje tomu, že jde Flanderse zabít, ve skutečnosti jej jde poprosit o radu, jak být lepším manželem.  

Naslouchající dáma

Z jedné z těch nejužitečnějších prací, které kdy Marge zastávala, poměrně překvapivě nikdy nedostala ani vindru. Kdyby však své služby zpoplatnila, mohla z ní být klidně milionářka. Její dobré srdce by jí to však s největší pravděpodobností nedovolilo, jelikož právě to stálo za její „profesí“ z dvaadvacáté epizody osmé série.

V díle s názvem V tebe věříme, ó Marge se Marge ocitne v kanceláři reverenda Lovejoye, který svým povinnostem duchovního zřejmě nevěnuje tolik pozornosti, kolik by bylo potřeba. Právě proto se poradenské činnosti ujme sama a stane se z ní „naslouchající dáma“. Ačkoliv se jí ne vždy podaří poradit správně, je vidět, že jí na jejích spoluobčanech velmi záleží. Homer se mezitím snaží vyřešit záhadu toho, proč se jeho obličej objevuje na krabici japonského čistícího prostředku s názvem Mr. Lesk.

Starostka Springfieldu

Ačkoliv jako starostu Springfieldu znáte především zkorumpovaného a oplzlého Quimbyho, tuto pozici za celou dobu vysílání Simpsonových zastávali mnozí. V epizodě s příznačným názvem Starosti starostky z devětadvacáté řady se vrchním představitelem města stala právě Marge Simpsonová.

Poté co Quimby způsobí další průšvih, občanům Springfieldu dojde trpělivost a rozhodnou se proto nespolehlivého starostu konečně nahradit. Ve funkci však Marge nezůstane dlouho, jelikož se jí okamžitě začne stýskat po rodině, na kterou ve funkci přestává mít čas. Přestože se starostkou stala na rekordně krátké volební období, stále se jedná o jedno z nejlepších zaměstnání, které kdy tato modrovlasá žena namluvená Jiřím Lábusem (69) měla.

(tod)

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Jiří Lábus

Filmy:
Simpsonovi

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
kultovní seriály, animované seriály, Simpsonovy postavy, Simpsonovy seriál, Simpsonovy zajímavosti, Simpsonovy Marge, Marge Simpsonova, Jiří Lábus dabing, kultovní animované seriály
TOPlist