5 nejlepších pilotů ze sci-fi

21.04.2019

Každý kapitán hvězdné lodi potřebuje mít skvělý tým, na který se může spolehnout. Mezi specialisty na zbraně, lékaři či mechaniky je však jedna sci-fi profese, která je pro většinu vesmírných misí naprosto zásadní. Bez ostřílených pilotů vesmírných plavidel by se totiž hrdinové nikam nedostali.

Showbiz vám proto nyní přináší pětici těch nejlepších sci-fi pilotů, které ve filmech a seriálech můžete najít. Základní vlastností pro jejich kvalifikaci je samozřejmě jejich schopnost létat, ale také jsme zohledňovali jejich osobnosti. Čím zábavnější či charizmatičtější daná postava je, tím výše se na dnešním seznamu objevuje.

5. Hikaru Sulu – Star Trek

Páté místo obsadil pilot, který byl zodpovědný za řízení vesmírné lodi USS Enterprise s označením NCC-1701-A. Ačkoliv vám toto označení nemusí nic říkat, jméno Hikaru Sulu už možná bude. Pan Sulu je totiž pilotem Enterprise pod vedením kapitána Kirka už od původního seriálového Star Treku z konce šedesátých let minulého století.

Později se Sulu objevil i v rebootované filmové sérii, jejíž první snímek šel do kin v roce 2009. Zde však George Takeie (82) v této roli vystřídal John Cho (46). Hikaru Sulu je perfekcionista, který je ve svém pilotování velmi metodický. Nenechá se ničím rozhodit a dokáže s vesmírnými loděmi Hvězdné flotily provádět manévry, na které by si žádný jiný pilot Federace netroufl.

4. Steve Hiller – Den nezávislosti

Plukovník Steven Hiller je americký mariňák, který je excelentním pilotem své stíhačky F/A-18 Hornet. To však není jediný létající stroj, který kdy Steve pilotoval. Ve svém životopise se může chlubit i řízením opraveného mimozemského plavidla, které v příběhu Dne nezávislosti v roce 1947 spadlo na zem.

Steve jej později s Davidem Levinsonem využil pro útok na mimozemskou mateřskou loď, která se v roce 1996 chystala zničit planetu Zemi. Steve byl ostříleným pilotem i před invazí z vesmíru, a dokonce vedl i tým bojových pilotů. Ten byl však naneštěstí mimozemšťany zdecimován a Steve byl jediný, kdo útok přežil. Jen díky jeho přirozenému talentu pilotování se mu okamžitě podařilo osvojit ovládání mimozemského stíhače a jen díky němu dokázalo lidstvo nebezpečnou invazi přežít.

3. Luke Skywalker – Star Wars

Vzhledem k tomu, že jsme v dnešním článku již uvedli Star Trek, byl by hřích, kdybychom se nezmínili i o druhém „hvězdném“ sci-fi s názvem Star Wars. Hvězdné války jsou plné vynikajících pilotů a tvorů, kteří to o sobě alespoň tvrdí. V konkurenci pilotů jako je Poe Dameron, Rey nebo Han Solo však existuje jedna slavná rodina, která má pilotování v krvi.

Samozřejmě máme na mysli Skywalkery, kteří mají nad svými kolegy z pilotní branže jistou výhodu. V řízení jejich vesmírných plavidel jim pomáhá Síla. Dlouho jsme zvažovali, jestli pro dnešní článek zvolit Anakina, kterému se v dětství podařilo vlastnoručně zlikvidovat blokádu Obchodní federace, ale volba nakonec padla na jeho syna.

Ten se chtěl stát pilotem snad už od narození a rozhodně prokazoval, že má pro pilotování opravdové nadání. Komu jinému by se podařilo při svém prvním skutečném úkolu zničit obří vesmírnou stanici s názvem Hvězda smrti. Když navíc vezmete v potaz, že to Luke dokázal bez využití přístrojů a se zavřenýma očima, je jasné, že titul nejlepšího pilota ze Star Wars patří jemu.

2. Star Lord – Strážci galaxie

Od jedné Disney série se pro druhé místo dnešního žebříčku přesuneme k další Disney sérii. Nebojte, nemáme na mysli svět animovaných princezen, ale superhrdinské komiksové filmy od Marvelu. Konkrétně máme na mysli Strážce galaxie, sérii plnou různorodých postav, skvělého humoru a ještě lepší hudby.

I zde se nachází několik výtečných pilotů, kterým však vévodí pozemšťan Peter Quill, který si poměrně neúspěšně nechává říkat Star Lord. Peter byl už jako mladý chlapec unesen ze Země a musel si proto osvojit celou řadu schopností, které by mu zajistily přežití. Jednou z nich bylo i pilotování vesmírných lodí, ve kterém opravdu vyniká.

Stačí si vzpomenout na jeho zázračné pilotní schopnosti, které předvedl v mimozemském Kdovíkde, a hned máte o jeho pilotním umění jasno. Jen málokomu by se podařilo řídit jednu vesmírnou loď uvnitř druhé a ještě při tom úspěšně ničit své nepřátele.

1. Wash – Firefly

Pro první místo žebříčku nejlepších pilotů ze sci-fi jsme si schovali postavu, která zářila v seriálu Josse Whedona (54). Tento seriál bohužel čekal neslavný osud, jelikož se kvůli zvláštním machinacím televize Fox dočkal jen jediné série. I tak se Firefly stalo kultovním dílem, které si našlo oddané fanoušky po celém světě.

Jedním z hlavních taháků tohoto seriálu jsou barvité postavy, mezi kterými je i pilot Wash. Muž s vlastním jménem Hoban Washburne je vynikajícím pilotem, který posádku vesmírné lodi Serenity už nesčetněkrát vytáhnul z bryndy. Wash je navíc vtipálkem party a dokáže tak nacházet pozitiva i v těch nejdepresivnějších situacích.

O to smutnější je pak jeho smrt, která nastane u samotného konce snímku Serenity, jenž příběhy předčasně zrušeného seriálu v roce 2005 ukončil.

(tod)

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Joss Whedon, John Cho, George Takei

Filmy:
Den nezávislosti, Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje, Firefly, Star Trek, Guardians of the Galaxy

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
sci-fi, sci-fi filmy, filmové postavy, Luke Skywalker, Star Wars postavy, postavy, žebříčky postav, postavy sci-fi, piloti, piloti ve filmu, Firefly, Star Lord, Strážci galaxie postavy, Star trek postavy
TOPlist