5 nejlepších momentů z druhé série Mandaloriana

24.12.2020

Seriálový Mandalorian je v současnosti snad jediným počinem ze světa Star Wars, na kterém se všichni fanoušci shodnou. O kvalitách poslední trilogie se i mezi těmi největšími milovníky Hvězdných válek vedou sáhodlouhé pře, které nemají jasné řešení. Někteří se s novým směřováním jejich milované vesmírné ságy nemohou smířit, a jiní si jej naopak nemohou vynachválit.

U seriálu s názvem Mandalorian však k podobným přím téměř nedochází. Jen s velkými obtížemi byste hledali někoho, komu by se příběhy zahaleného lovce odměn a jeho zeleného svěřence nelíbily. Za tvorbou seriálu navíc stojí lidé, kteří příběhy z předaleké galaxie naprosto milují a z každé epizody tak čiší obrovská péče.

Mandalorian má za sebou už dvě série, přičemž poslední díl té druhé se na streamovací službě Disney+ objevil teprve 18. prosince. V dnešním článku se právě na druhou sérii zaměříme a představíme vám ty nejlepší momenty, ke kterým v ní došlo. Protože jde o žhavou novinku, musíme vás varovat před spoilery, které zde najdete.

5. Lov na draka

První moment, který stojí za připomenutí se odehrává hned v první epizodě druhé série. V té Mando zavítá zpátky na Tatooine, kde hledá dalšího člena svého řádu. Namísto něj se však v zapadlém městečku Mos Pelgo setká s tamním strážcem zákona, který má na sobě poměrně slavné brnění. K Mandově zklamání však nejde o dalšího Mandaloriana, ale o maršála Cobba Vantha v podání charizmatického Timothy Olyphanta (52).

Ten mu slíbí vrátit brnění, pokud mu Mando pomůže s jeho problémem. Mos Pelgo totiž netrpí rabováním Písečných lidí, ale i útoky krvelačné nestvůry zvané Krayt Dragon. Mando svolí, že Mos Pelgo téhle „škodné“ zbaví, ale sám na to s největší pravděpodobností stačit nebude. Do boje proto povolá nejen obyvatele terorizovaného městečka, ale i Písečné lidi, kterým nestvůra také způsobuje obrovské problémy.

Dva znepřátelené tábory tak musí spolupracovat a po lítém boji Krayt Dragona přeci jen skolí. Největší zásluhu nese na úlovku samozřejmě Mando, který se ve chvíli, kdy lov vypadá bezútěšně, nechá sežrat i s obrovským množstvím výbušnin. Na poslední chvíli se mu podaří ze chřtánu nestvůry uniknout a za své zásluhy si odnese ikonické zelené brnění.

4. Námezdní lovec

Tohle brnění dříve patřilo nejslavnějšímu námezdnímu lovci celé galaxie, kterého potkal neslavný osud na konci poslední epizody původní filmové trilogie s názvem Návrat Jediho. Šlo samozřejmě o Boba Fetta, který na Tatooine přišel o život v jámě s lidožravým Sarlaccem.

To jsme si mysleli až do konce prvního dílu druhé série Mandaloriana, když se na jejím konci objevila záhadná postava, která průběh celé epizody sledovala zpovzdálí. Tehdy jsme to mohli pouze tušit, ale tahle postava nebyl nikdo jiný než sám Boba Fett. Ten svůj zdánlivě bezvýchodný osud přežil, a dokonce se zavázal Mandovi pomáhat s hledáním jeho zeleného svěřence.

V poslední (potitulkové) scéně druhé série jsme navíc byli svědky Bobova útoku na Huttův palác, kde udělal krátký proces s tamními zločinci. Po jeho usednutí na trůn se na našich obrazovkách navíc objevil text: „Book of Boba Fett“, což je název připravovaného seriálu o dobrodružstvích tohoto námezdního lovce.

3. Hrdinka Klonových válek

Původní filmová trilogie není jediným příběhem ze světa Star Wars, jehož hrdinové se objevili v nejnovější sérii seriálu. Poprvé jsme díky Mandalorianovi totiž mohli naživo vidět i hrdinku, která se v příbězích hvězdných válek doposud objevovala pouze animovaná. Ahsoka Tano byla učednicí Anakina Skywalkera, kterou představil animák Klonové války.

Ahsoka se objevila v páté epizodě druhé řady Mandaloriana s jednoduchým názvem The Jedi. Ačkoliv v animované verzi jí svůj hlas propůjčila Ashley Eckstein (39), v Mandalorianovi vystřídala Rosario Dawson (41), kterou můžete znát například ze Sin City, Mužů v černém 2 nebo ze seriálového Daredevila.

Mandalorianovi spojí síly s hlavním hrdinou, který jí pomůže svrhnout diktátorský režim ve městě Calodan na planetě Corvus. Ahsoka se má původně ujmout výcviku Mandova zeleného mrňouska, ale cítí v něm obrovský strach, který jejího vlastního učitele dříve přivedl na temnou stranu Síly. Proto mu poradí, aby malého dovedl do chrámu na planetě Tython, kde jej vyhledá jiný Jedi.

2. Baby Grogu

To však není jediným přínosem, který AhsokaMandalorianovi představuje. Díky tomu, že se s malým spojí skrze Sílu, se Mando dozví jeho skutečné jméno. Dosud jej všichni v seriálu oslovovali jen jako „dítě“, zatímco internet ho pokřtil na „Baby Yodu“. Ahsoka Mandovi prozradí, že se zelený padawan ve skutečnosti jmenuje Grogu, a dokonce zmíní i několik událostí z jeho minulosti.

Už v první sérii jsme zjistili, že přestože se Grogu chová a vypadá jako mimino, ve skutečnosti je mnohem starší. Jeho rasa se dožívá mnoha let, a v minulosti tak Grogu vystřídal několik Jedijských mistrů. Byl na živu i během Anakinovy zrady a vyvraždění většiny rytířů Jedi. Už v té době se však skrýval, a tak se nechvalně proslulému rozkazu 66 vyhnul.

1. Návrat Jediho

Kromě Ahsoky se v seriálu objevil ještě jeden (známější) rytíř Jedi. Pokud jste Mandaloriana ještě neviděli, rozhodně vám to doporučujeme napravit, protože se vám chystáme prozradit největší spoiler celé druhé série. Když totiž Mando posadil nadaného svěřence do chrámu na planetě Tython, malému se skutečně podařilo kontaktovat onoho tajemného Jedie.

Než se však stihl k planetě dostat, unesl malého zákřený Moff Gideon. Mando proto požádal o pomoc své staré známé, se kterými se vydal Grogua zachránit. To se jim společně podařilo, a dokonce porazili i Gideona vyzbrojeného pověstným darksaberem. Jejich vítězství však nemělo dlouhého trvání, jelikož jim plány zkřížili nebezpeční Dark Troopeři.

Když už se zdálo, že jsou jejich osudy zpečetěny, z ničeho nic se nedaleko objevila stíhačka se zahaleným pasažérem. Pokud jste nepoznali jeho X-Wing, s největší pravděpodobností jste Luka Skywalkera poznali podle jeho ikonického zeleného meče a robotické ruky. Nakonec si sundal i svou kapuci, pod kterou se objevil počítačově omlazený Mark Hamill (69).

(tod)

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Ashley Eckstein, Rosario Dawson, Mark Hamill, Timothy Olyphant

Filmy:
Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho, Star Wars: Klonové války, Star Wars: Klonové války

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
TOPlist