5 nejlepších moderních westernů

11.03.2019

Možná by se mohlo zdát, že je tradiční westernový film už dávno mrtev. Největší slávu zažívaly westerny v šedesátých letech minulého století se snímky jako Tenkrát na západě, Sedm statečných nebo třeba Hodný, zlý a ošklivý. Teď však příběhy z divokého západu v kinech nahradily filmy se superhrdiny a po westernech se tak zdá se slehla zem.

Pokud jste fanoušky westernů, nemusíte si však zoufat tolik, jak by se mohlo na první pohled zdát. Přestože se filmy z tohoto žánru už tolik netočí, nedá se říct, že by vymizely úplně. Abychom vám to dokázali, připravili jsme si pro vás žebříček těch nejlepších moderních westernů, které můžete zhlédnout.

5. The Ballad of Buster Scruggs

Dnešní článek odstartujeme nejmladším filmem, který měl premiéru teprve v listopadu minulého roku. Tvůrci tohoto snímku jsou proslulí bratři Coenovi, kteří mají na svědomí takové legendární snímky jako je například Fargo, Bratříčku, kde jsi, Big Lebowski nebo další westernový film s názvem Tahle země není pro starý.

The Ballad of Buster Scruggs vypráví příběh několika obyvatel divokého západu. Mezi protagonisty příběhu jsou tradiční westernové postavy jako lovci zločinců, zlatokop, tulák, vlastníci cestující karavany a mnoho dalších. Každý z nich má svůj vlastní příběh, a přestože se od sebe dost podstatně liší, spojuje je nelítostné prostředí amerického západu.

Film bratří Coenových tedy není typickým westernem, ale jakýmsi souborem westernových povídek, jejichž tóny se od sebe často velmi liší. V jedné povídce se budete bát o život hlavních představitelů, v druhé se budete za břicho popadat smíchy a v další se zase budete kochat krásnou krajinou. Každý si tak může vybrat to, co ho na westernech baví nejvíc.

4. Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem

Po nejmladším westernu vám přinášíme film s nejdelším názvem, který zní Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem. Tento snímek vzniknul už v roce 2007 a kromě westernu je také životopisným snímkem o známém americkém kovbojovi, lupiči a vrahovi jménem Jesse James a jeho úkladné vraždě.

Jesseho Jamese a jeho vraha Roberta Forda si ve filmu zahráli Brad Pitt (55) a Casey Affleck (43), který byl za svůj výkon v roli zrádného gangstera nominován na Oscara za nejlepší mužský výkon ve vedlejší roli. Film je jakousi studií duší obou těchto zločinců a díky skvělé kameře Rogera Deakinse (69) film i úchvatně vypadá.

3. Osm hrozných

Následující snímek nemá na svědomí nikdo jiný než génius, který stál za kultovními klasikami jako je Pulp Fiction, Kill Bill nebo Gauneři. V roce 2015 se Quentin Tarantino (55) rozhodl, že se znovu zkusí ponořit do světa westernu, který už jednou zdolal filmem, jež najdete na samém konci dnešního seznamu. Vytvořil proto opravdu neuvěřitelně vypadající film s názvem Osm hrozných.

Ten vypráví o skupince cestovatelů, kteří se před silnou sněhovou bouří skrývají v dřevěné roubence. Ta je častým místem, kde se občerstvují projíždějící dostavníky. Ve dveřích je však nevítá majitelka tohoto podniku, ale několik neznámých, kteří z jejich příjezdu očividně nemají radost. Krutá bouře však nikomu neumožní z roubenky odjet, a tak musí všech osm neznámých přečkat nehostinné podmínky pod jednou střechou.

Postupem času však začnou vyplouvat na povrch různé informace, které už tak napjatou atmosféru ještě zhušťují a všem začíná být pomalu jasné, že z této situace rozhodně všichni nevyváznou živí.

2. Opravdová kuráž

Opravdová kuráž z roku 2010 je dalším westernem Joela (64) a Ethana (61) Coenových. Tentokrát je však jejich snímek remakem staršího filmu s názvem Maršál, ve kterém si hlavní roli vysloužilého šerifa Reubena Cogburna zahrál král westernů, nezapomenutelný John Wayne.

V remaku filmu z roku 1969 se této role zhostil Jeff Bridges (69), který má s touto režisérskou dvojicí bohaté zkušenosti. Příběh filmu se točí okolo čtrnáctileté dívenky Mattie, která se pro pomstu svého otce rozhodne najmout přespolního šerifa. Její otec byl totiž brutálně zavražděn místním psancem, který se před spravedlností ukrývá v indiánských teritoriích, na které je ruka zákona krátká.

Cogburn však není jediným mužem, který se s Mattie vydává na cestu za hledáním spravedlnosti. K tomuto týmu se totiž přidává i Texas Ranger LaBoeuf, který chce vraha dopadnout a za jeho zločiny jej zavřít do vězení. Mattie však trvá na tvrdé pomstě a vraha svého otce chce připravit o život, což mezi těmito společníky vyvolává silné neshody.

1. Nespoutaný Django

A jak už jsme předestřeli výše, pro poslední políčko na našem dnešním seznamu se opět musíme vrátit ke Quentinu Tarantinovi. Ten má totiž kromě Osmi hrozných na svědomí ještě jeden western, který šel do kin ještě o tři roky dříve. Hlavní role se v něm zhostil Jamie Foxx (51) a tento snímek nesl název Nespoutaný Django.

Django je bývalý otrok, který se díky nájemnému lovci lidí dostává na svobodu a stává se tak jeho pomocníkem. Jeho nová kariéra se mu zamlouvá a je v ní opravdu dobrý, neustále ho však sužují myšlenky na jeho otrockou minulost a ženu, kterou musel před lety nedobrovolně opustit. Osud mu však vloží do rukou jedinečnou příležitost, jak ji najít, a Django se jí okamžitě chopí. Netuší však, jaké nebezpečí ho při jeho snažení čeká.

(tod)

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Brad Pitt, Joel Coen, Ethan Coen, Quentin Tarantino

Filmy:
Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem, Opravdová kuráž, Nespoutaný Django

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Brad Pitt filmy, Opravdová kuráž film, Nespoutaný Django film, westerny, Quentin Tarantino filmy, žebříčky, The Ballad of Buster Scruggs, Nespoutaný Django, skvělé westerny, westernové žebříčky, žebříčky westernů, Divoký západ, moderní westerny, Osm hrozných, Osm hrozných film, Opravdová kuráž, Brad Pitt westerny, jesse james, jesse james filmy, westernové legendy, legendy Divokého západu
TOPlist