5 nejlepších minirolí hollywoodských hvězd v seriálu Přátelé

08.02.2019

Camea jsou filmovým fenoménem, který se v současnosti do svých filmů snaží zakomponovat snad každý. Nejznámější camea má na svědomí komiksový Marvel, který se snažil do všech svých filmů obsazovat nedávno zesnulého Stana Lee, ale historie těchto unikátních minirolí se táhne mnohem dál. Jedním z prvních průkopníků byl například i mistr napětí a autor hororových klasik jako Psycho nebo Ptáci Alfred Hitchcock.

Pokud netušíte, co to vlastně camea přesně jsou, rádi vám to vysvětlíme. Jde o kratičké minirole známých osobností v různých uměleckých dílech. Můžete je nalézt nejen v televizi a filmu, ale mezi camea se počítají i postavy z jiných děl zakomponované v literatuře. Například slavný mušketýr D’Artagnan se objevil ve hře Cyrano z Bergeracu jako pocta francouzskému spisovateli Alexandru Dumasovi.

My se dnes však ale zaměříme na hraná camea, a to konkrétně na seriálová. Ještě konkrétněji vám můžeme prozradit, že půjde o pětici těch nejlepších štěků hollywoodských herců v jednom z nejoblíbenějších sitcomů všech dob s názvem Přátelé.

5. Ben Stiller

Herec, kterého proslavily jeho role ve filmech jako Zoolander, Tropická bouře nebo Noc v muzeu se objevil ve třetí sérii jako nevyrovnaný nápadník Rachel. Všichni si Tommyho v roli Bena Stillera (53) okamžitě zamilovali jako příjemného a charizmatického muže. Tedy všichni až na Rosse, který se jako jediný ze skupiny newyorských kamarádů stával svědky jeho agresivního běsnění.

Zbytek přátel ale předpokládal, že Ross pouze žárlí, jelikož mu Tommy „přebral“ jeho vyvolenou. Tommy se však později ukáže jako agresivní křikloun, když po se seřvání postaršího páru, který mu seděl na místě v divadle, a Rosse, který jej málem polil kávou, pustí i do kuřete a kachny, které Chandler s Joeym chovají ve svém bytě.

4. Gary Oldman

Následujícího vynikajícího herce můžete znát ze série Harry Potter, filmů o Batmanovi režiséra Christophera Nolana (48) nebo akčního Air Force One. Samozřejmě máme na mysli londýnského herce a mistra přízvuků Garyho Oldmana (60). Oldman hraje ve dvoudílné epizodě z jedenácté série, která se věnuje svatbě Moniky a Chandlera.

Jeho rolí je profesionální herec Richard Crosby, který s Joeym hraje v připravovaném válečném filmu. Crosby Joeyho naučí speciálnímu hereckému triku, který spočívá v co největším prskání při vyslovování svých replik. Oba dva tak po natáčení každé scény skončí s promočenými obličeji. Druhá epizoda však už pro Joeyho, který spěchá na svatbu svých přátel, tak zábavná není. Crosby se totiž před posledním natáčecím dnem opije „pod obraz“ a natáčení tak neustále protahuje.

3. Hugh Laurie

Dalším slavným hercem, který se v sitcomu ukázal, nebyl nikdo jiný než sám Dr. House. Dobrá, možná nešlo přímo o postavu z úspěšného seriálu z nemocničního prostředí, ale o jeho herce Hugha Laurieho (59). To ale vtipnosti scénky, ve které se objevil, vůbec neubírá na kvalitě.

Laurie se objevil v poslední epizodě čtvrté série jako pasažér letadla, který seděl vedle Rachel. Ta se na poslední chvíli vydala za svými přáteli do Londýna, aby navštívila (a překazila) Rossovu svatbu. Rachel si totiž uvědomila, že Rosse stále miluje a rozhodla se, že mu to v den jeho svatby řekne. To s sebou však samozřejmě neslo spoustu různých emocí, které musela nějakým způsobem ventilovat.

Její obětí se stal právě Laurie, který však o její příběh nejevil sebemenší zájem. Právě naopak. Několikrát jí poměrně silně naznačoval, že ho její vyprávění absolutně nezajímá, ale nakonec se ukázalo, že ji přes předstíranou lhostejnost celou dobu poslouchal. Když už pohár jeho trpělivosti konečně přetekl, dal Rachel svůj názor na celou její situaci a nenechal na ní nit suchou.

2. George Clooney a Noah Wyle

Pro další bod našeho žebříčku jsme vybrali hvězdy z dalšího televizního pořadu z nemocničního prostředí. Tentokrát to jsou však hned dva herci v jedné epizodě a jde o George Clooneyho (57) a Noaha Wylea (47), kteří společně účinkovali v úspěšném seriálu s názvem Pohotovost.

Jejich cameo je velmi vtipné už jen díky svému celkovému konceptu, jelikož i v jejich společné epizodě první série Přátel hráli dva atraktivní doktory. Ti se zalíbí Rachel a Monice, které s nimi po dobu této epizody nakrátko chodí. Wyle a Clooney však hráli jiné doktory než v Pohotovosti, která je na rozdíl od newyorských Přátel situována v Chicagu. Ačkoliv tak nešlo o opravdový seriálový crossover, bylo to to nejlepší, čeho se fanoušci obou pořadů v tomto ohledu mohli dočkat.

1. Brad Pitt

Nakonec jsme si schovali herce, který svým účinkováním v epizodě s názvem Pomluvy z osmé řády „ukradl“ celý díl. Brad Pitt (55) v něm hraje Willa, Rossova a Moničina kamaráda ze střední školy, kterého Monika pozve na slavnostní hostinu každoročně pořádanou na Den díkuvzdání.

Will byl totiž na střední stejně obézní jako Monika, ale od té doby se z něj stal… No zkrátka Brad Pitt. Při jejich společném jídle ale začíná vycházet najevo, že Will zná ještě jednoho z členů party a nechová k němu zrovna vřelé city. V minulosti totiž s Rossem založili klub „Nesnáším Rachel Greenovou“, který o ní rozšířil nepěkný drb. Ani Ross však není úplně z obliga, když Will zjistí, že s jejich společnou nepřítelkyní čeká dítě.

(tod)

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
George Clooney, Brad Pitt, Hugh Laurie, Ben Stiller

Filmy:
Air Force One, Zoolander

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
hollywoodske celebrity, americké celebrity, američtí herci, televizní seriály, seriál přátelé, Hollywood, hollywood celebrity, kultovní seriály, TV seriály, seriál Friends, Gary Oldman seriál, Brad Pitt seriál
TOPlist