5 nejlepších hereckých návratů k slavným rolím

07.11.2020

Když si dá nějaká filmová série na chvíli pauzu, často z ní vypadnou herci, díky kterým se původní díly staly úspěšnými. To samé se může stát, když se filmy začnou ubírat jiným směrem nebo se začnou soustředit na jiné postavy či příběhy. Tyhle „úkroky stranou“ se většinou nesetkávají se zrovna kladnými ohlasy u diváků, a s o to větší slávou se pak do série vracejí původní herci.

Dnes se zaměříme na pět přesně takových návratů, které fanouškům zaběhlých filmových sérií udělaly obrovskou radost. Vzpomenete si na nějaké další herce, kteří se po delší odmlce vrátili ke svým proslulým rolím? Podělte se s námi v komentářích pod článkem.

5. Leonard Nimoy – Star Trek

Dnešní článek začneme u nejslavnější sci-fi série, která se netočí kolem laserových sečných zbraní a nadpřirozených schopností. Největší konkurencí Star Wars je od nepaměti Star Trek, který na rozdíl od Hvězdných válek začal svůj život na televizních obrazovkách a postupně se přesunul na stříbrná plátna.

Stejně jako u fanoušků Star Wars se i mezi fanouškovskou základnou Star Treku vedou spory o tom, které příběhy jsou dobré a měly by se počítat do oficiálního kánonu, a které by se z něj měly vyřadit. Nespočet seriálů a samostatných filmů poskytuje argumentujícím širokou škálu arzenálu pro hádky. Na čem se ale většina fanoušků shodne, jsou kvality rebootu filmové série z roku 2009.

V tom se příběh vrací k původní posádce prvního seriálu ze šedesátých let, a vesmírné lodi Enterprise tak velí kapitán Kirk a prvním důstojníkem není nikdo jiný než pan Spock. Tvůrcům se podařilo nejen najít herce, kteří jsou těm původním velmi podobní, ale zároveň kontaktovali i původní herce ikonických rolí. Jedním z nich byl i Leonard Nimoy v roli geniálního míšence člověka a Vulkánce. Právě pana Spocka si tvůrci vybrali jako toho, kdo divákům prozradí, že příběh rebootu probíhá paralelně s příběhy původního seriálu. Nadšení fanoušků se v tomto okamžiku dalo krájet.

4. J. K. Simmons – Spider Man: Daleko od domova

Ačkoliv je následující návrat pouze na úrovni „camea“ (minirole celebrit ve filmech, pozn. red.), jde o velmi důležitý moment v příběhu, a zároveň o jednu z nejmilovanějších postav superhrdinských filmů. Ačkoliv nemá tahle postava žádné superschopnosti, ani vlastní filmy nebo komiksy, fanoušci příběhů o Spider-Manovi si ji v roce 2002 naprosto zamilovali.

Hlavním důvodem oblíbenosti této postavy byl téměř geniální výkon jejího představitele J. K. Simmonse (65). Z této smršti nápověd jste už asi správně pochopili, že máme na mysli roli J. Jonah Jamesona z původní trilogie o Spider-Manovi. Ačkoliv si Simmons Jamesona zahrál hlavně v původní trilogii Sama Raimiho (61), objevil se i v poslední scéně loňského Spider-Man: Daleko od domova a fanoušci začali šílet.

Film totiž končí v podstatě idylicky. Hrdina porazil padoucha a se svou milou se prolétává po ulicích New Yorku. V tu chvíli se však na reklamních billboardech objevuje hlava slavného novináře J. Jonah Jamesona, která celému světu prozrazuje skutečnou identitu maskovaného hrdiny. V ten okamžik se spustí titulky a divákům zůstane pouze děs smíchaný s radostí z návratu J. K. Simmonse.

3. Arnold Schwarzenegger – Terminator Genisys

Jsme v polovině dnešního seznamu a na řadě je v celku průměrný film. Terminator Genisys není žádným filmařským klenotem, a i zarytí fanoušci vraždícího robota z budoucnosti k němu mají silné výhrady. Na jednom se však shodnou téměř všichni. Po podprůměrném Terminator Salvation, ve kterém chyběl člověk, který celou sérii proslavil, byl Schwarzeneggerův (73) návrat k roli stroje s označením T-800 jedním z mála kladů, kterými se Genisys mohlo chlubit.

Arnie se do role téměř nezničitelného robota vrací po konci své politické kariéry v plné síle. Jeho herecký výkon nebyl pauzou nijak poznamenán (ono není moc co poznamenávat), a jako postarší stroj se stará o zdraví Sarah Connor, kterou si tentokrát zahrála Emilia Clarke (34). Té jde Skynet po krku i skrze jejího syna Johna, kterého v budoucnosti ovládl a poslal zpátky v čase.

2. Vin Diesel – Rychle a zběsile: Tokijská jízda

U průměrných filmů zůstaneme i v dalším hereckém návratu. Dalším filmem dnešního seznamu je totiž třetí díl série o zlodějích aut a účastnících nelegálních automobilových závodů. Zde alespoň série Rychle a zběsile začínala a této tradice se držela až do Tokijské jízdy. V současnosti však hrdiny série naleznete uprostřed teroristických organizací, futuristických vynálezů a v chystaném devátém díle mají údajně zavítat i do vesmíru.

Vraťme se ale zpátky ke třetímu dílu. Ten opustil oba hlavní hrdiny Dominica i Briana a začal se věnovat problematickému středoškolákovi Seanovi. Ten se kvůli střetům se zákonem rozhodne přestěhovat z amerického středozápadu do jemu naprosto neznámého Tokia, kde ho však láska k rychlým autům neopustí. Namísto sprintů na čtvrt míle se však musí naučit efektně smykovat do zatáček v úzkých uličkách a parkovacích garážích.

Ne každému však tato radikální změna ve směřování série vyhovovala, o čemž svědčí i nuzných 55 %, které si Tokijská jízda odnesla na ČSFD. Frustrace fanoušků se však na konci filmu proměnila v radost, jelikož se v poslední scéně filmu objevil i Vin Diesel (53), který se po dvou filmech vrátil do role Dominica Toretta. Čtvrtý snímek šel do kin o tři roky později a v centru dění byli opět Dom a Brian.

1. Harrison Ford – Star Wars: Síla se probouzí

Dnešní článek jsme odstartovali Star Trekem, a abychom udrželi svět v rovnováze a mír mezi milovníky sci-fi filmů, skončíme u Hvězdných válek. Časová posloupnost této série je poměrně komplikovaná, jelikož je původní trilogie v prostředku celkového příběhu, druhá na jeho začátku, třetí je na jeho prozatímním konci a mezi tyto hlavní díly jsou tu a tam vsypány spin-offové snímky a seriály.

Jednotlivé trilogie navíc vycházejí s poměrně silným časovým odstupem, proto byla většina fanoušků v roce 2015 příjemně překvapená, když se děj nové trilogie posunul zpět k původním hrdinům. Ačkoliv tyhle byly tyhle postavy odsunuty na vedlejší kolej ve prospěch nových (mladších hrdinů), stejně hrály důležitou roli v novém příběhu.

V prvním díle byl velmi důležitý především Harrison Ford, který se vrátil do role galaktického pašeráka a bývalého generála armády Rebelů Hana Sola. Ačkoliv ho na konci prvního dílu nové trilogie potkal velmi nešťastný osud, fanoušci byli z jeho návratu naprosto nadšení. To samé se nedalo říct o Marku Hamillovi (69), který se vrátil jako Luke Skywalker. V prvním díle trilogie totiž Luke neřekl ani slovo a objevil se tam jen na několik vteřin.

(tod)

Fandím
14 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Arnold Schwarzenegger, Leonard Nimoy, Harrison Ford, J.K. Simmons

Filmy:
Spider-Man, Rychle a zběsile: Tokijská jízda, Star Trek

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Hvězdné války, akční filmy, Vin Diesel role, Vin Diesel filmy, sci fi, Harrison Ford novinky, Harrison Ford role, Terminator obsazeni, Arnold Schwarnegger filmy, J. K. Simmons role, Leonard Nimoy role, Star Trek série, Star Trek role
TOPlist