5 nejlepších filmů a sérií, které daly vzniknout úspěšným seriálům

20.04.2023

Natočit komerčně úspěšný film je kumšt, který se nepodaří jen tak někomu. Navázat na něj celou sérií, která si získá diváky je ještě větší umění. Vytvořit k němu navíc seriál, který se díky vysoké sledovanosti udrží na televizních obrazovkách, je ale už téměř zázrak.

V dnešním článku se právě na takové zázraky zaměříme a představíme vám čtyři úspěšné a jeden potenciálně úspěšný seriál, které vznikly jen díky oblíbeným filmům a filmovým sériím.

Pán prstenů – Prsteny moci

První seriál dnešního seznamu bude pro mnohé kontroverzním tématem. Prsteny moci, které se svým příběhem odehrávají před filmovou trilogií, kterou Peter Jackson (61) na přelomu milénia nadchnul všechny fanoušky fantasy, vyvolávají u fanoušků Pána prstenů rozporuplné reakce.

Někteří se nemohou nabažit krásných scenérií a nových příběhů ze světa Středozemě, jiným ale vadí spousta detailů, které jim kazí celkový zážitek z nového seriálu. Ačkoliv jsou odpůrci seriálu často slyšet silněji než jeho příznivci, potvrzení druhé série Prstenů moci mluví za vše.

Hlavní hrdinkou seriálu je mladá Galadriel, kterou si tentokrát nezahrála Cate Blanchett (53), ale švédská herečka jménem Morfydd Clark (34). Druhá série bude s největší pravděpodobností přímo navazovat na tu první a vrátí se i naprostá většina herců. Těšíte se na druhou sérii, nebo se vám nové zpracování příběhů ze Středozemě nelíbí?

Přelet nad kukaččím hnízdem – Ratchedová

Jednou z největších hvězd české kinematografie byl bezpochyby režisér Miloš Forman. Ten si svou pílí a filmařským umem dokázal získat renomé nejen v Česku, ale i „za velkou louží“. Forman získal během svého života dokonce i dva Oscary a jeden z nich obdržel i za jeden ze svých prvních amerických filmů.

Přelet nad kukaččím hnízdem se stal obrovským hitem, a to i díky skvělému hereckému výkonu Jacka Nicholsona (85). Ten si zahrál pacienta psychiatrické léčebny, který vzdoruje pevné ruce vrchní sestry Ratchedové. A právě tahle sestra se stala ústřední postavou seriálu Ratchedová z roku 2020.

Seriál vypráví příběh o tom, jak se mladá Mildred Ratchedová v podání Sarah Paulson (48) poprvé dostává do ikonické psychiatrické léčebny z původního filmu. Zapojuje se do nelidských experimentů, a postupně se stává nelítostnou krutovládkyní, kterou známe z Přeletu.

Disney – Nespočet seriálů

V následujícím bodě vám představíme celou řadu úspěšných seriálů, které teď jako na běžícím páse chrlí filmové studio Myšáka Mickeyho. Od té doby, co Disney vlastní práva k superhrdinským Marvelovkám a Star Wars, jsou jeho tvůrci k nezastavení.

Nelze tvrdit, že by se každý z nových Disney seriálů setkal s obrovským úspěchem. Když máte fabriku na audiovizuální obsah, je jasné, že se mezi kvalitními počiny objeví i hrstka těch méně povedených. Mezi ty nejlepší seriály ze světa Star Wars můžeme povazovat například série The Mandalorian nebo Andor a mezi Marvelovkami se sluší vybrat WandaVision, Moon Knight nebo Lokiho.

Terminátor – Terminátor: Příběh Sáry Connorové

V současnosti se James Cameron (68) zabývá hlavně tvorbou dalších dílů Avatara, ale v osmdesátých a devadesátých letech dal světu i řadu jiných fantastických příběhů. Jedním z nich byl i původní Terminátor, na kterého v roce 1991 navázal snad nejlepším filmovým pokračováním historie.

Oba první Terminátoři se točili především kolem postavy Sarah Connor, kterou ztvárnila Linda Hamilton (66). V roce 2008 ale někoho napadlo, že by bylo dobré příběhy této postavy přenést na televizní obrazovky. Nápad to byl dobrý, ale provedení trochu pokulhávalo, ale i tak se Terminátor: Příběh Sáry Connorové dočkal dvou řad.

Matku zachránce lidstva si v tomto seriálu zahrála Lena Headey (49), kterou bude většina z nás znát především jako královnu Cercei ze Hry o trůny. Seriál se odehrává mezi druhým a třetím filmem a ukazuje, jak Sarah a John přežívali navzdory pokusům o jejich život ze strany vraždících strojů z budoucnosti a vyšetřování tajných služeb.

Harry Potter – Bude oznámeno

Na konec dnešního článku jsme si nechali seriál, který se sice na televizní obrazovky zatím nedostal, ale přesto se o ničem jiném v posledních dnech nemluví. Teprve před nedávnem byl totiž oznámen nový seriál ze světa Harryho Pottera, který každou svou sérií představí jednu ze sedmi původních knih.

I zde najdete řadu nadšenců i skeptiků, ale zatím vypadá většina zpráv pozitivně. Seriál bude moci v porovnání s filmovou sérií jít víc do hloubky a s největší pravděpodobností představí i řadu dějových linek či postav, na které ve filmovém zpracování zkrátka nezbyl prostor. Tak či tak, nyní nám nezbývá než počkat, až se HBO vytasí s první sérií. Zatím jsme ale obezřetně natěšení.

(tod)

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Linda Hamilton, Sarah Paulson, Lena Headey, Cate Blanchett

Filmy:
Harry Potter a Kámen mudrců, Přelet nad kukaččím hnízdem, Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, Terminátor: Příběh Sáry Connorové

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
harry potter, Cate Blanchett pán prstenů, úspěšné seriály, filmové série, Harry Potter série, akční seriály, Terminator 2 film, Pán prstenů seriál, seriály podle filmů
TOPlist