5 nejlepších filmů a seriálů na Disney+

16.06.2022

Trvalo to skoro tři roky, ale už se dočkali i čeští fanoušci filmových a seriálových počinů z dílny Myšáka Mickeyho. Ačkoliv jde spoustě z nás z různých streamovacích platforem jako je Netflix nebo HBO Go hlava kolem, Disney do Česka letos v červnu přivedlo další takovou službu, která zahrnuje všechny počiny, které mu patří.

Mezi ty už dávno nepatří jen pohádky. Na Disney+ totiž najdete celou řadu obrovských filmových a seriálových hitů, které po celém světě vydělávají miliony. Měsíční předplatné této služby vás vyjde na 199 Kč a v dnešním článku vám představíme to nejzajímavější, co na Disney+ najdete. Sami se pak rozhodněte, zda vám předplacení této stránky za to stojí.

Disneyovky

První obsah, který Disney+ nabízí, asi překvapí málokoho. Ačkoliv jsme v úvodu článku psali, že pohádky už dávno nejsou jediným druhem zábavy, za kterým Disney stojí, stále jde o jednu z nejvýraznějších složek jejich katalogu. Na nové streamovací stránce tak najdete nejen časem prověřené klasiky, ale i moderní filmy, a to i v případě, že se v kinech objevily jen před několika měsíci.

Příkladem za všechny je třeba loňský oscarový hit s názvem Encanto, které vypráví příběhy kolumbijské rodiny, ve které má každý člen nějakou nadpřirozenou schopnost. Pokud ale dáváte přednost spíše starším Disneyovkám, bez problému zde najdete například Sněhurku a sedm trpaslíků nebo Šípkovou Růženku.

Marvelovky

Sérií, která v současnosti studiu Disney přináší největší balíky peněz, jsou bezpochyby superhrdinské filmy od Marvelu. Celý Marvel Disney skoupilo už v roce 2009 a od té doby vzniká jedna skvělá komiksovka za druhou. Ačkoliv s odchodem Roberta Downeyho Jr. (57) od role Iron Mana popularita Marvelovek trochu klesla, stále jde o jednu z nejvýdělečnějších sérií filmové historie.

Marvelu se poměrně šikovně podařilo předat žezlo služebně mladším superhrdinům, a to jak na stříbrném plátně, tak na televizních obrazovkách. Na Disney+ najdete kompletní nabídku z obou táborů. Zatímco z filmového světa tu najdete například nové Spider-Many, seriálová nabídka zahrnuje například WandaVision, Lokiho nebo Moon Knighta.

Filmová a seriálová akce

V Evropě, Kanadě a Austrálii je služba Disney+ rozšířená o speciální sekci, která nese souhrnný název Star. Tenhle název vám toho na rozdíl od ostatních kategorií dnešního článku možná moc neřekne, ale jeho obsah budete určitě znát. Zatímco v USA nabízí tyhle počiny služba Hulu, u nás Disney+ zahrnuje i takové skvosty, jako je například seriály 24 hodin, Akta X nebo Ztraceni a zároveň i pěknou řádku filmů jako je Predátor, Smrtonosná past nebo série Kingsman.

Už jste asi pochopili, že je sekce Star určena hlavně staršímu publiku, které si na superhrdinské filmy ani pohádky moc nepotrpí. Málo doceněnou předností sekce Star je to, že budete mít na jednom místě všechny díly seriálů, které jste dříve mohli sledovat v televizi. Zatímco tehdy jste museli čekat celý týden na další díl, zde můžete celou sérii zhlédnout na jedno posezení. To oceníte především u seriálů, které vypráví jeden spletitý příběh napříč celou sérií. Takhle vám už žádný díl neuteče a nestane se ani to, že byste na nějakou klíčovou zápletku třeba zapomněli.

National Geographic

Část nabídky Disney+ se nespoléhá jen na výbuchy, honičky a další přednosti akčních filmů. Najdete zde totiž i takový materiál, který vás donutí přemýšlet. Jsou tu totiž k dispozici nové i starší dokumentární filmy a seriály, které vám narozdíl od napínavých momentů předchozích bodů dnešního seznamu přinesou trochu toho kýženého klidu.

Za těmito počiny stojí National Geographic, který na Disney+ umístil nejen své dokumenty o přírodě a zvířatech, ale i cestopisy z celého světa či řadu oblíbených reality show.

Star Wars

Na konec dnešního článku jsme si nechali sérii, kterou Disney od George Lucase (78) odkoupilo teprve v roce 2012. Od té doby se ale hodně činilo a dalo vzniknout řadě filmů a seriálů, na které fanoušci příběhů z předaleké galaxie čekali mnohdy i desítky let. As už nemá cenu tajit, že máme na mysli Hvězdné války alias Star Wars.

Na Disney+ najdete nejen kompletní trilogie hlavních filmů, ale zároveň i všechny spin-offy, nebo seriály, které se ve světě světlé a temné strany síly odehrávají. Protože jde o produkty, které pod taktovkou Disney přímo vznikají, najdete zde i ty nejnovější počiny, které v některých případech právě vycházejí.

V nabídce Disney+ tak najdete například Mandaloriana, seriál Boba Fett: Zákon podsvětí i novinku s názvem Obi-Wan Kenobi, ve kterém se Ewan McGregor (51) vrátil k roli jednoho z nejslavnějších Jediů.

(tod)

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Robert Downey Jr., Ewan McGregor, George Lucas

Filmy:
Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů, 24 hodin, Šípková Růženka, Iron Man

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
dokumenty, Disney, komiksové filmy, Star Wars, obi-wan kenobi, superhrdinské filmy, akční seriály, Disney pohádky, Seriál o Obi-Wanu Kenobim, Disney plus, disney+
TOPlist