5 nejlepších filmových večírků, které vám vynahradí Silvestr

30.12.2020

Letošní Silvestr pravděpodobně u nikoho neproběhne tak, jak by si ho ještě vloni představoval. Stále zuřící pandemie nám překazila plány a preventivní opatření proti šíření viru neumožňují ani pořádání novoročních oslav. Jak si ale tuhle nepříznivost situace vynahradit? Odpověď můžeme hledat třeba ve filmech. A na to jsme v Showbiz.cz experti!

Proto vám dnes představíme pětici nejlepších filmových večírků, které vám letošní promarněný Silvestr snad alespoň trochu vynahradí! Zároveň vám chceme za celou redakci popřát to nejlepší do nového roku a ať se vám v něm daří mnohem lépe než v roce uplynulém!

5. Projekt X

První snímek je spíše odstrašujícím příkladem toho, jak by se jakékoliv večírky rozhodně dělat neměly. Všichni jsme si však nějakou nezvládnutou akcí někdy v životě prošli, a i takové párty dělají život zábavným. Ačkoliv rozhodně doufáme, že váš zážitek podobného ražení proběhl mírněji než ten, který jste mohli vidět ve filmu s názvem Projekt X.

Ten se věnuje třem nenápadným studentům posledního ročníku vysoké školy, kteří se jednoho dne rozhodnou, že svůj univerzitní život zakončí ve velkém. Ani jeden z nich však nemá nejmenší tušení, nakolik se jim jejich plán vymkne z rukou. Původně chtějí uspořádat malý večírek pro pár přátel, ale poté, co se jejich pozvánka dostane na sociální sítě, začnou se na jejich akci valit davy původně nezvaných hostů.

Na nezřízeném večírku se objeví stovky lidí, kteří naprosto zdemolují nejen dům jednoho z mladých pořadatelů, ale i jeho blízké okolí. Zde je výčet jen několika málo událostí, ke kterým v Projektu X došlo. Trpaslík v troubě; skákání ze střechy do bazénu; potopené auto; útok na souseda; požár domu. V tomhle výčtu bychom mohli ještě chvíli pokračovat, ale už asi tušíte, o jaký druh akce šlo.

4. Rocketman

Předchozí večírek byl plný sexu a drog, ale v tom následujícím se k tomu všemu přidává i rock’n’roll. Najdete ho totiž ve filmu Rocketman, který vypráví životní příběh nezapomenutelného Eltona Johna (73) v podání Tarona Egertona (31). Snímek začíná už v dětství této rockové a popové ikony a vypráví nejen příběhy jeho úspěchů, ale i životních nesnází, se kterými bojoval.

Jedna ze scén, které ukazují jeho pestrý život se odehrává těsně před tím, než Elton dostal nápad pro svou píseň s názvem Tiny Dancer. Tu složil díky zážitkům z jednoho z mnoha večírků, kterých se v sedmdesátých letech účastnil. Jakákoliv akce, která dala vzniknout tak ikonické písni, by rozhodně stála za hřích.

3. Tenkrát v Hollywoodu

Když už se bavíme o večírcích, na kterých se objevili slavní, neměli bychom opomenout ten, který se objevil v posledním Tarantinově (57) filmu s názvem Tenkrát v Hollywoodu. Stejně jako Rocketman vypráví i tahle tarantinovka životní příběh celebrity, tentokrát jde však o smyšleného televizního herce jménem Rick Dalton a jeho osobního kaskadéra Cliffa.

Protože je však snímek zasazen do hollywoodského prostředí konce šedesátých let (pravda trochu upraveného), objevují se zde i skuteční slavní. Na jedné z mnoha párty, kterých byly šedesátá léta napěchovaná k prasknutí, tak můžete v Tenkrát v Hollywoodu potkat i hvězdy, které už dávno nejsou mezi námi.

Ať už byste rádi potkali Stevea McQueena, Bruce Lee, Romana Polanského (87) nebo jeho tragicky zavražděnou ženu Sharon Tate, Tenkrát v Hollywoodu vám tento sen alespoň vzdáleně umožňuje.

2. Superbad

Dalším snímkem se vrátíme až do roku 2007, kdy šel do kin film s názvem Superbad. Ten je nepsaným králem žánru o nezvedených večírcích, a proto se k němu spousta obdobných filmů (včetně již zmíněného Projektu X) hrdě odkazuje. Na rozdíl od ostatních filmů s tímto tématem se však Superbad může chlubit (poměrně) sympatickými hrdiny, kterým (většinou) nepřejete nic špatného.

Tentokrát však nejde o absolventy vysoké školy, ale partu tří kamarádů, kteří letos mají maturovat. U nás by vše s největší pravděpodobností proběhlo v mnohem mírnějším režimu, ale v Americe, kde je povoleno pít až od 21 let, je situace s večírky „nezletilých“ poměrně komplikovaná. Život hlavních hrdinů se začne komplikovat už v momentě, kdy se uvolí k tomu, že na párty seženou alkohol.

K tomu musí využít falešnou občanku svého spolužáka a okamžitě se dostanou do problémů. Když už se film konečně dostane k samotnému večírku, má toho ústřední trio už poměrně hodně za sebou. Ta největší „jízda“ je však teprve čeká.

1. Velký Gatsby

Na konec dnešního článku jsme si schovali krále všech večírků a oslav, který takové akce pořádá vždy ve velkém stylu. Ve filmu z roku 2013 jej ztvárnil Leonardo DiCaprio (46), ale příběh Velkého Gatsbyho je ve skutečnosti mnohem starší. Stojí za ním totiž americký spisovatel Francis Scott Fitzgerald, který jeho románovou předlohu sepsal poprvé už v roce 1925.

Jay Gatsby je záhadami opředený muž, o kterém je známo jediné. Potrpí si na okázalé večírky, za které by se nemusely stydět ani hlavy mocných států. Nepřeberné množství jídla a pití, zdvořilá obsluha a barevné ohňostroje jsou jen některými z mnoha předností, které Gatsbyho oslavy svým hostům poskytují.

(tod)

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Bruce Lee, Leonardo DiCaprio, Elton John, Quentin Tarantino

Filmy:
Superbad, Velký Gatsby, Projekt X

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
party, komedie, americké filmy, divoké party, Quentin Tarantino filmy, Bruce Lee filmy, tipy na filmy, Leonardo Di filmy, silvestrovské oslavy
TOPlist