5 nejlepších filmových soubojů člověka s robotem

16.11.2019

Akční filmy jsou většinou plné napínavých soubojů na život a na smrt, ve kterých proti sobě stojí dva a více vcelku vyrovnaných protivníků. Co když má však jedna strana výhodu v tom, že necítí bolest a že je její tělo tvořeno tvrdým, často až téměř nezničitelným materiálem? Tuto otázku si položila celá řada filmařů, kteří do svých snímků dávají bojové scény mezi člověkem a robotem.

Dnes se právě na takové filmové momenty zaměříme v dnešním článku. Připravte se, budou létat jiskry. Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici těch nejlepších filmových soubojů člověka s robotickým protivníkem.

5. Decard vs. Pris – Blade Runner

První souboj člověka s umělým člověkem, který vám dnes chceme představit, pochází z legendárního snímku Ridleyho Scotta (81). Ačkoliv v našich článcích velmi často najdete zmínky o sérii, kterou začal nezapomenutelným Vetřelcem, dnes se zaměříme na jiný ikonický snímek, který šel do kin tři roky po filmu o nebezpečném mimozemšťanovi.

V dnešním článku se totiž zaměříme na jeho Blade Runnera z roku 1982, který vypráví o detektivovi Ricku Decardovi pronásledujícím zběhlé replikanty. Replikant je Scottovo označení pro androidy s vyspělou umělou inteligencí nerozeznatelné od lidí. Lidé je využívali pro náročnou a nebezpečnou práci, což však zákonitě vedlo k jejich vzpouře a následnému skrývání.

Decard je součástí elitní jednotky Blade Runner, která tyto replikanty hledá a eliminuje. Jedním z nebezpečných replikantů je i akrobaticky nadaná Pris číhající na Decarda v budově svého tvůrce. Skrytá mezi ostatními deaktivovanými replikanty na ostříleného policistu v nestřežené chvilce zaútočí a ten má co dělat, aby se jejím zběsilým útokům ubránil. Jeho služební zbraň však s mrštnou replikantkou nakonec udělá krátký proces.

4. Avengers vs. Ultron – Avengers: Age of Ultron

Jak jsme psali v úvodu článku, roboti mají nad svými nepřáteli z masa a kostí kvůli stavbě svého těla většinou nespornou výhodu. Co když se jim ale postaví tým tvořený bohem, supervojákem, zeleným monstrem, čarodějnicí, nadpozemsky rychlým mužem, milionářem v bojovém obleku, dvěma tajnými agenty a dalším, ještě lepším robotem? Nezbývá jim než si na pomoc povolat celou armádu svých stoupenců.

Ani to však Ultronovi z druhých Avengers s podtitulem Age of Ultron k přemožení týmu nejslavnějších komiksových hrdinů od Marvelu nepomohlo. V nejepičtější scéně filmu povolá Ultron proti Avengerům stovky svých kopií, které mají za úkol jediné – zničit všechno, co jim stojí v cestě.

Díky nadlidským schopnostem a týmové spolupráci se hrdinům podaří armádu robotů přemoci, a ačkoliv o jednoho ze svých přátel přijdou, ukáží řádícím robotům, že Zemi mají pod svou ochranou rukou skuteční hrdinové. Celá scéna je velikou akční jízdou, ve které létají lasery a projektily ze všech stran, a přesto přesně víte, co se v té obrovské vřavě děje. Celý souboj se navíc odehrává uprostřed vznášejícího se města, a je tak o to napínavější.

3. Klonové války – Star Wars: Epizoda II – Klony útočí

Následující scéna by se dala popsat názvem bitva o Geonosis. Geonosis je totiž jedna z planet, na kterých se odehrávají příběhy Hvězdných válek. Pro potřeby dnešního článku se vrátíme nejen do dávných časů v předaleké galaxii, ale zároveň i do roku 2002, kdy šel do kin druhý díl prequelové trilogie Star Wars s podtitulem Klony útočí.

Druhá epizoda končí masivní bitvou, ve které rytíři Jedi stojí proti zdánlivě nekonečné armádě bitevních droidů. Ve chvíli, kdy se začíná zdát, že je vše ztraceno se však do bojů zapojí i armáda klonů, které si jeden z vysloužilých Jediů nechal tajně v ústraní vytvořit. Klonoví vojáci naprosto zvrátí průběh bitvy a armáda droidů je tak společně se svými vůdci zahnána na útěk.

2. Arnold proti motorkářům – Terminátor II: Den zúčtování

Když už jsme zmínili druhý díl Star Wars, nesmíme opomenout jedno z nejslavnějších pokračování, které předčilo původní film. Samozřejmě máme na mysli druhého Terminátora, ve kterém se z Arnolda Schwarzeneggera (72) podruhé stal nebezpečný stroj z budoucnosti.

Zatímco v ostatních filmech dnešního seznamu většinou fandíte lidem, v případě Dnu zúčtování se vašim favoritem rozhodně stane stroj s názvem T-800. Z Arnoldovy role se totiž mezi prvním a druhým dílem stal klaďas a tentokrát se snaží ochránit lidstvo, a to především Sarah Connor a jejího syna Johna.

Druhý Terminátor je plný nezapomenutelných bojových scén, ale ta nejlepší zahrnuje nahého Arnolda a skupinu drsných motorkářů. Ti vydrží být drsní přibližně dvacet sekund, než je stroj z budoucnosti začne jednoho po druhém trestat. Jaké z toho plyne ponaučení? Pokud vás nahý svalovec v baru požádá o šaty, boty a motorku, raději mu vyhovte, pokud nechcete skončit přibodnutí kudlou ke kulečníku.

1. Souboj se Sentinely – X-Men: Budoucí minulost

Nakonec dnešního článku jsme si schovali souboj armády robotů se skupinou mutantů se speciálními schopnostmi. Znalci komiksové historie už asi tuší, že poslední film pochází ze série o X-Menech a konkrétně jde o snímek s názvem X-Men: Budoucí minulost z roku 2014.

Tento film vypráví stejně jako Terminátor o cestování nebezpečného drsňáka do minulosti, aby zvrátil blížící se apokalypsu. Tentokrát však do minulosti nevyrazil Arnold, ale Hugh Jackman (51) v roli Wolverina. Ten je na svou tajnou misi vyslán v poslední možné minutě, jelikož na úkryt jeho přátel právě útočí armáda nebezpečných Sentinelů, kteří se dokáží adaptovat na různé útoky bránících se mutantů.

Aby svému spolubojovníkovi zajistili alespoň nějaký náskok, pouštějí se zbývající X-Meni do předem prohraného souboje s nebezpečnými roboty. Ve filmu proto vidíme spoustu oblíbených hrdinů zemřít, ale pokud Wolverine svou misi úspěšně splní, dostanou novou šanci prožít svůj předčasně ukončený život naplno.

(tod)

Fandím
14 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Arnold Schwarzenegger, Ridley Scott, Hugh Jackman

Filmy:
Terminátor 2: Den zúčtování, Star Wars: Epizoda II - Klony útočí, Blade Runner, X-Men: Days of Future Past

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
sci-fi, sci-fi filmy, roboti, filmové souboje, roboti ve filmech, Arnold Schwarznegger role, Arnold Schwarznegger postavy, T-800, souboje s roboty, sci-fi souboje, Blade Runner scény, replikanti, Avengers vs Ultron, Ultron, Klony útočí, klony Star Wars, Arnold Schwarznegger scény
TOPlist