5 nejlepších Easter eggů z nového Doctora Strange

01.07.2022

Už je to nějaký ten pátek, co se nejnovější Doctor Strange objevil v kinech. Teprve přednedávnem ho však do své nabídky zařadila streamovací služba Disney+, která se v Česku objevila začátkem června. Je proto dost velká pravděpodobnost, že jste tuhle komiksovku z dílny Marvelu ještě neviděli. Musíme vás proto varovat před několika spoilery, na které v dnešním článku narazíte.

Dnes se totiž budeme věnovat výhradně tomuto filmu a představíme vám pětici těch nejlepších Easter eggů, které si filmaři na své věrné diváky připravili. Easter Eggy jsou totiž skryté odkazy a narážky na jiná díla postavy či příběhy, kterými filmaři tak trochu „pomrkávají“ na ty největší fanoušky.

Ilumináti

Ačkoliv vám bude název prvního bodu dnešního seznamu pravděpodobně známý, s největší pravděpodobností to bude z jiného důvodu, než si myslíte. Za takzvané Ilumináty někteří lidé označují jedince, kteří mají v našem skutečném světě obrovskou moc. Tito ilumináti mají tahat za nitky celé společnosti, kterou utváří podle toho, jak se jim zlíbí.

Ilumináti ve světě komiksových příběhů od Marvelu představují obdobně mocné jedince, kteří se však spojili kvůli tomu, aby svět mohli společnými silami ochránit. Ve zkratce si je můžete představit jako Avengers, kteří se berou až příliš vážně. Přesně tohohle týmu jsme se dočkali i v novém filmu s názvem Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství.

Komiksoví nadšenci po celém světě museli jásat, když se na obrazovce objevil například Mr. Fantastic v podání Johna Krasinskiho (42), Lashana Lynch (34) jako Captain Marvel nebo Patrick Stewart (81) jako Profesor X.

Kapitán Británie

Mezi Ilumináty se objevila i tvář, kterou určitě poznali i ti, kteří viděli jen hrstku těch největších filmů, které Marvel během posledních patnácti let natočil. Jednoho z hrdinů země s označením 838 si totiž střihla Hayley Atwell (40), která se mimo jiné objevila v původním Captain America, ve dvou ze tří Avengers, Ant-Manovi a dokonce získala i vlastní seriál s názvem Agent Carter.

Už asi víte, že si tahle britská herečka v ostatních marvelovkách zahrála agentku Peggy Carter a stejnou postavu ztvárnila i v Mnohovesmíru šílenství. Protože však tenhle film pracuje s teorií paralelních světů, zde se hrdinou nestal Steve Rogers v podání Chrise Evanse (41), ale právě Peggy.

Ta na sebe vzala superhrdinské alterego jménem Captain Britain, a dokonce pochytila i několik „manýrů“, kterými se dřív chlubil právě Steve. Během jejího souboje s Wandou například prohlásila: „Tohle zvládnu celý den,“ což je hláška, kterou dřív své nepřátele častoval právě Captain America.

Složité číslování

Když už jsme v předchozím bodě dnešního článku zmínili označení vesmíru Iluminátů číslem 838, měli bychom to trochu vysvětlit. I zde se totiž skrývá Easter egg, který odkazuje na původní komiksy. Když se totiž děje marvelovských superhrdinů začaly trochu komplikovat a vzájemně prolínat, bylo je potřeba od sebe vzájemně odlišit.

Přeci jen, když jste nechali nějakého hrdinu zemřít, za týden se nemohl jen tak spokojeně procházet mezi živými. Proto se příběhy Marvelu přesunuly do mnohovesmíru, kde se s každou postavou může stát naprosto cokoliv. I proto mohla Wanda s Ilumináty udělat tak krátký proces. Země, kterou sledujeme ve filmech od Marvelu přibližně od roku 2008 totiž nese označení 616 a právě tady dosud docházelo k těm nejdůležitějším událostem.

WandaVision

Zatímco většina superhrdinů žije ve vesmíru 616 vesměs spokojené životy, Wanda Maximoff alias Scarlet Witch v podání Elizabeth Olsen (33) se mezi ně rozhodně neřadí. Od smrti svého partnera Visiona se totiž utápí v depresích a ti, kteří viděli seriál WandaVision moc dobře ví, co tak mocná čarodějka dokáže provést, když je rozčilená.

Zdá se ale, že zotročení celého města jí jako lekce nestačilo a teď se vydává hledat štěstí do jiných vesmírů. Právě ona totiž pronásleduje novou hrdinku jménem America Chavez kvůli její schopnosti procházet skrz různé vesmíry. Wanda se jí chce zmocnit, aby získala své syny, které si ve výše zmíněném seriálu přičarovala.

Tvůrci si pro pozorné diváky seriálu připravili i jednu odměnu v podobě zkrácené znělky, která zazněla v některých epizodách WandaVision. S hudebními Easter eggy se v novém filmu setkáte hned několikrát. Film totiž odkazuje například i na soundtrack k původnímu Captain Americovi i k animovanému seriálu X-Men z devadesátých let.

Jasný rukopis

Na konec dnešního článku jsme si nechali hned několik scén a záběrů, které se pojí s jediným člověkem. Tím je režisér nového Strange, kterým není nikdo jiný než Sam Raimi (62), který proslul nejen původní trilogií o pavoučím muži, ale i řadou hororových filmů, ze kterých můžeme vypíchnout například Smrtelné zlo.

Raimiho režisérský styl je poměrně dost specifický a to samé se ukazuje i v nové marvelovce. Najdete tu řadu dezorientujících záběrů, spoustu praktických efektů, ohyzdných monster i přímých odkazů na jeho filmy. Jedním z největších důkazů Raimiho přítomnosti je využití svého dvorního herce Bruce Campbella (64), který se objevil snad v každém filmu, který tenhle americký režisér natočil.

(tod)

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Patrick Stewart, Elizabeth Olsen, John Krasinski, Benedict Cumberbatch

Filmy:
Fantastická čtyřka, Avengers, Doctor Strange

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Avengers Marvel, superhrdinové, Doctor Strange, marvelovky, superhrdinové Marvel, Benedict Cumberbatch, Sam Raimi filmy, Fantastická čtyřka
TOPlist