5 nejlepších bojových scén ze Hry o trůny

10.04.2019

Premiéra poslední řady epického seriálu Hra o trůny už téměř klepe na dveře a my jsme se vám rozhodli ono čekání ještě trochu zkrátit. První díl osmé série bude stanice HBO vysílat už v neděli 14. dubna a je proto nejvyšší čas, připomenout si, proč je vlastně tento seriál tak oblíbený. Kromě skvělé zápletky, uvěřitelných postav a nečekaných zvratů je série Davida Benioffa (48) a D.B. Weisse (47) proslulá i svými bombastickými akčními scénami.

My jsme pro vás dnes vybrali pětici těch nejlepších z nich. Jelikož umí být seriál čas od času velmi brutální, musíme vás předem varovat před násilím, které se v těchto scénách objevuje. Pokud máte slabý žaludek, ale přeci jen si rádi přečtete nějaká fakta o tomto úspěšném seriálu, můžeme vám doporučit náš článek o seriálových zlovlcích.

Výběr scén pro dnešní článek opravdu nebyl snadný, jelikož je Hra o trůny plná epických bojů. Nakonec jsme se rozhodli vybrat jednak bitvy masivních armád, ale i boje jeden na jednoho.

Souboj o Aryu

 

Právě soubojem dvou bojovníků začneme. Jde o moment, kdy proti sobě stanuli Ohař a Brienne z Tarthu v souboji o to, kdo se bude starat o mladou Aryu Starkovou. Souboj dvou názorů na to, jak nejlépe ochránit dospívající hrdinku před nástrahami jejích nepřátel přeroste ve skutečný duel, ve kterém oba bojovníci musí předvést to nejlepší, co umí. Jediná chybka totiž může znamenat jistou smrt.

Ohař i Brienne jsou totiž skvělými válečníky, jejichž bojové schopnosti jsou proslulé po celém Západozemí. Choreografie souboje je jednou z nejlepších, které seriál nabízí a oba herci podávají neuvěřitelné výkony, které vás naprosto přibijí do židle. Do posledního momentu totiž netušíte, kdo z tohoto souboje vyjde jako vítěz a kdo bude mít naopak s chozením v následujících týdnech problémy.

Bitva na Černovodě

 

Další bitva na našem seznamu je jednou z prvních, které ukázaly, jak dechberoucí akci může seriálová tvorba předvádět. K této bitvě došlo v deváté epizodě druhé série, která byla zároveň jedním z prvních dílů, které se celé odehrávaly na jediném místě. Jinak příběh přeskakuje mezi hlavními hrdiny v různých částech světa, ale když se chystá nějaká opravdu epická bitva, zůstává příběh většinou v jediné lokaci.

To nebylo výjimkou ani u bitvy na Černovodě (v angl. Originálu Blackwater, pozn. red.), která se odehrávala v Králově přístavišti, domově rodu Lannisterů. Ten se ocitá pod útokem armády Stannise Baratheona a musí se bránit nejen pěším armádám, ale i námořnímu útoku. Hrdinou této bitvy se stává Tyrion, který je přes svou bojovou nezkušenost skvělým taktikem. Ačkoliv je i on vyslán do bitvy, kde je ošklivě zraněn, podaří se mu s pomocí alchymistické výbušniny zvané Divoký oheň jasnou porážku odvrátit.

Hora vs. Rudá zmije

 

Pro následující souboj se musíme opět vrátit k menším kláním, kde spolu bojují jen dva ostřílení zápasníci. Tentokrát máme na mysli nezapomenutelný souboj mezi Oberynem, který zastupuje Tyriona a válečníkem přezdívaným Hora, který by nemohl mít přiléhavější přezdívku, ani kdyby se hodně snažil.

Oberyn do souboje však nevstupuje nezištně, jen aby zachránil svého přítele před jistou smrtí, ale má s Horou nevyřízené účty. Tento obrovský válečník totiž před šesti lety zavraždil Oberynovu sestru, a ten má konečně šanci se pomstít. Po napínavém zápase, ve kterém má Oberyn očividně navrch mu však jeho úspěch stoupne do hlavy a začne si být až příliš jistý sám sebou. Hora toho využije, a to, co následuje, je jednou z nejznepokojivějších scén televizního vysílání v historii. Otřepané přirovnávání Oberynovy hlavy k explodujícímu melounu je zkrátka absolutně přesné.

Draci za Zdí

Jednou z nejúžasnějších věcí, kterými Hra o trůny disponuje, jsou nebezpeční draci, jejichž dospívání diváci během všech sérií mají to štěstí sledovat. Jejich život je v seriálu ukázán od malých roztomilých dráčat, přes nezvladatelné dospívající dráčky až po majestátní draky chrlící oheň, kteří jsou schopní z jakékoliv armády nadělat grilovaný steak.

Pro souboj draků jsme mohli vybrat hned několik bitev, ale my jsme se nakonec rozhodli pro další speciální díl, který sleduje Jona Snowa a jeho partu spolubojovníků, kteří se vydávají za pověstnou Zeď, aby zajali jednoho z Bílých chodců. To se jim sice podaří, ale za obrovskou cenu. Hrdinové se totiž dostávají do nesnází, kdy je na zamrzlém jezeře obklopí armáda nemrtvých, kteří si chtějí pochutnat na jejich mase.

V tu chvíli se však naštěstí přiřítí Daenerys se svými draky, kteří Jona a jeho bratry ve zbrani vytáhnou z bryndy. Než však stačí odletět, zasáhne Král Bílých chodců jednoho z draků, který okamžitě padne k zemi. Později se navíc dozvídáme, že se drak proměnil v nemrtvého a slouží Nočnímu králi.

Bitva bastardů

 

Poslední bitvu jste na dnešním seznamu asi očekávali. V jejím středu opět není nikdo jiný než Jon Snow, který se musí postavit armádě Ramsayho Boltona. Ten vězní Jonova mladšího bratra Rickona, kterého těsně před propuknutím líté bitvy zabije. Následující souboj se svým zpracováním a skvělými efekty dá bez zaváhání přirovnat k bitvámPána prstenů či jiných epických fantasy.

Hra o trůny je však jako vždy o něco drsnější a depresivnější než její fantasy kolegové. Veškeré záběry jsou proto brutální a přes obrovskou rozlohu bitevního pole cítíte panickou hrůzu bojovníků a tísnivý pocit nebezpečí. Smrt totiž číhá všude a Jon se musí mít neustále ve střehu, aby se vyhnul předčasné a neslavné porážce.

(tod)

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Emilia Clarke, David Benioff, Kit Harington

Filmy:
Hra o trůny, Pán prstenů: Návrat krále

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
seriály, fantasy seriály, bojové scény, nejlepší seriály, Hra o trůny zajímavosti, Hra o trůny scény, Hra o trůny žebříčky, Hra o trůny pokračování, Hra o trůny závěrečná série, Games of thrones, Hra o trůny souboje
TOPlist