5 nejlépe hodnocených zombie filmů

10.03.2019

Hororovým snímkům se na Showbizu věnujeme poměrně často. V minulosti jsme vám přinesli horory, založené na skutečných událostechnejděsivější místa, ve kterých se tyto filmy odehrávají, a pokud by vás zajímalo, jaké horory se do kin dostanou v letošním roce, stačí kliknout sem!

Dnes jsme se však zaměřili na jeden specifický druh hororových filmů, který se točí okolo nemrtvých požíračů mozků. Sestavili jsme pro vás totiž žebříček těch nejlepších zombie filmů, kterým dali uživatelé stránky ČSFD ta nejvyšší hodnocení.

5. Soumrak mrtvých –  75 %

Dnešní žebříček odstartujeme filmem, kvůli kterému jsme tento článek nemohli pojmenovat jako 5 nejlépe hodnocených zombie hororů. Soumrak mrtvých totiž sice nemrtvé obsahuje, ale za horor byste jej mohli označit jen těžko. Jde totiž o skvělou komedii Edgara Wrighta (44), ve které se hlavních rolí zhostili dva jeho dvorní herci – Simon Pegg (49) a Nick Frost (46).

Soumrak mrtvých si střílí snad ze všech klišé, které zombie filmy obsahují. Ty pak úspěšně staví na hlavu tím, že je sám využívá a celý snímek je tak jednou divokou jízdou plnou typicky suchého britského hororu. Rozhodně se však nedá říct, že by to byla parodie. Soumrak mrtvých všechny aspekty typické pro tento typ žánru zvládá sám opravdu dokonale a je tak velmi silným zombie filmem sám o sobě. Jen je k tomu ještě neskutečně vtipný.

4. REC – 76 %

Další snímek však už nefalšovaným hororem je. REC je totiž španělským filmem, který se vydává za reálný příběh. Film je totiž zpracován metodou „found footage“, což se dá volně přeložit jako nalezené záběry. Podobným způsobem je natočeno například Monstrum, ale nejznámějším zástupcem tohoto žánru je revoluční Záhada Blair Witch z roku 2007.

REC vypráví příběh novinářského týmu, který se společně s hasiči vydává na rutinní výjezd způsobený zvláštním telefonátem ženy uvězněné v jejím vlastním domě. Z obyčejného hasičského zásahu se však vyklube globální katastrofa zapříčiněná únikem nebezpečného viru, který z lidí dělá nebezpečná krvelačná monstra.

3. Zombieland – 76 %

Opět trochu zvolníme, jelikož se na třetím místě nachází další komedie, tentokrát jí však je americký Zombieland. Pokud vás tato zběsilá komedie o přežívání v postapokalyptickém světě minula, můžeme vám ji vřele doporučit. Pokud nevíte, co od tohoto filmu čekat, možná vám napoví, že na ní pracovali tvůrci filmů o komiksovém Deadpoolovi. Můžete proto čekat silné dávky nekorektního humoru a poměrně hodně střev a jiných vnitřností.

Film vypráví příběh malé skupinky přeživších, kteří se snaží objevit způsob jak nezemřít ve světě ovládaném zombies. Hlavní hrdiny Zombielandu ztvárnili Woody Harrelson (57), Jesse Eisenberg (35) a Emma Stone (30), takže se rozhodně nemusíte bát, že by šlo o nějaké amatérské obsazení. Když vám navíc prozradíme, že se ve filmu na chvilku objevil i Bill Murray (69), pak už rozhodně není nad čím váhat.

Snímek z roku 2009 má navíc letos dostat své první pokračování s názvem Zombieland 2: Double Tap, což je krásným dárkem k jeho desátým narozeninám. Teď je proto ideální příležitost dohnat, co vám dříve uniklo, anebo se na Zombieland zkrátka podívat znovu. Film za to totiž opravdu stojí.

2. Úsvit mrtvých – 78 %

Ačkoliv by se mohlo zdát, že je Úsvit mrtvých nějakým pokračováním Soumraku mrtvých, který na našem seznamu obsadil páté místo, není tomu tak. Oba filmy šly totiž do kin v roce 2004 a nemohly by se lišit víc. Zatímco je Soumrak mrtvých odlehčenou komedií je Úsvit nekompromisním hororem z dílny Zacka Snydera (53).

Film se odehrává během propuknutí apokalypsy způsobené epidemií nebezpečného viru. Namísto toho, aby však lidi usmrcoval, je proměňuje v nemyslící monstra, která pohání jediný tělesný pud – hlad. Hlavními hrdiny je skupinka šťastlivců, kteří přežívají zamčení v místním obchodním středisku. To jim však přestává stačit, a tak se snaží z tísnivé a stále nebezpečnější situace nalézt cestu ven.

Úsvit mrtvých je už druhým filmem, který nese tento název. To však není náhoda. Je totiž moderním remakem filmu George A. Romera, který šel do kin v roce 1978.

1. Noc oživlých mrtvol – 80 %

Romero však stál i za několika dalšími zombie filmy. Jedním z nich je naprostá klasika tohoto žánru, ze které různí tvůrci čerpají dodnes. Tento revoluční film vznikl už v roce 1968 a jmenuje se Noc oživlých mrtvol. Přestože film vloni oslavil své padesáté narozeniny, stále jde o jeden z nejlepších a nejoblíbenějších snímků tohoto ražení.

Jde o černobílý film, obsazený zcela neznámými herci a natočený do té doby i naprosto neznámým režisérem. Právě na Noci oživlých mrtvol Romero postavil svou filmovou kariéru a jen díky ní se stal tak úspěšným filmařem. Tento Romerův film se navíc dá považovat za první moderní zombie film a byl tak v mnoha ohledech absolutním průkopníkem žánru.

Tento snímek vypráví příběh skupiny lidí, která se před krvelačnými zombies zachrání na cizí farmě, ale postupně jim začne docházet, že největší hrozbou pro jejich přežití nejsou oživlé mrtvoly, ale ostatní lidé.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Simon Pegg, George A. Romero, Emma Stone, Jesse Eisenberg

Filmy:
Noc oživlých mrtvol, Úsvit mrtvých, Soumrak mrtvých, REC, Zombieland

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
horory, zombie, zombie horory, hororové snímky, zombíci, Soumrak mrtvých film, Soumrak mrtvých horor, Zombieland horor, Zombieland hodnocení, Zombieland děj, Zombieland obsazení, Noc oživlých mrtvol horor, Noc oživlých mrtvol film
TOPlist