5 nejhorších obsazení superhrdinů

31.08.2022

Dnes jsou superhrdinské filmy jednou z nejvýdělečnějších součástí filmového průmyslu. Jakmile se stanete superhrdinou, automaticky se proměníte v hollywoodskou hvězdu, o kterou se budou filmaři v příštích letech prát. Právě proto je dnes výběr herců pro takové role naprosto pečlivý a neúprosný.

Dřív tomu tak ale nebylo, protože komiksové filmy obecně byly v Hollywoodu brány jako nedůležité a podřadné počiny. Právě proto se ke spoustě superhrdinů dostali herci, kteří s nimi nemají pranic společného. Na tyhle příšerné volby představitelů komiksových superhrdinů se zaměříme i v dnešním článku.

Iain Glen – Batman

Ačkoliv je dnešní článek hlavně o filmech z minulého století nebo ze začátku toho nového, první bod dnešního seznamu je ve srovnání s ostatními velmi mladý. První prapodivné obsazení superhrdiny tohoto článku totiž pochází ze superhrdinského seriálu s názvem Titans, který se na televizních obrazovkách a stránkách streamovacích serverů objevuje teprve od roku 2018.

Iain Glen (61), který v tomto seriálu ztvárňuje Bruce Wayna alias Batmana, v něm navíc hraje až od druhé série, která měla premiéru v roce 2019. Tenhle skotský herec proslul rolí Joraha Mormonta a většina diváků se od téhle role z Hry o trůny dokáže jen stěží odpoutat. Na jeho výkonu v roli zestárlého hrdinského miliardáře není vesměs nic špatného, ale zkrátka se na tuhle postavu nehodí.

Nejde přitom jen o povrchní věci, jako je barva vlasů, fyzička nebo vystupování, ale i celkový dojem, který Glen v roli zkušeného netopýřího ochránce Gothamu vytváří. Zbytek superhrdinů z Titans se dočkal skvělého obsazení, ale Bruce z tohohle týmu zkrátka vyčnívá, a ne zrovna v dobrém slova smyslu.

Nicolas Cage – Ghost Rider

Dalším bodem se přesuneme k herci, který je proslulý svým energickým vystupováním a uhrančivým herectvím. Ačkoliv dává Nicolas Cage (58) do svých hereckých výkonů naprosto všechno, pro některé diváky to může být až moc. Právě Cage totiž patří k hercům, které řada filmových nadšenců obviňuje z toho, že „přehrávají“.

Je proto naprosto nepochopitelné, že právě Cagovi připadla role jednoho z nejvíc zádumčivých superhrdinů komiksové historie. Johnny Blaze je kaskadérem, který v mládí uzavřel smlouvu s ďáblem, kvůli které se stal takzvaným Ghost Riderem. Jeho pracovní povinnosti by se daly popsat jako ďáblův námezdní lovec.

Cage si s touhle rolí zjevně nevěděl moc rady, jelikož je jeho Johnny Blaze ještě rozpolcenější osobností než v komiksech. Někdy je tichým málomluvným mužem, jindy je pak šílencem, kterého byste rozhodně nechtěli potkat v temné uličce. Že je Ghost Rider jedním z nejnebezpečnějších antihrdinů Marvelu, byste ze stejnojmenného filmu z roku 2007 poznali jen těžko.

Sylvester Stallone – Soudce Dredd

I další antihrdina toho moc nenamluví. Naopak za sebe nechává mluvit své činy. Soudce Dredd je akčním filmem z roku 1995, ve kterém tahle nekompromisní postava v roce 2139 chytá, soudí a trestá každého, kdo se podle jeho přesvědčení dopustil nějakého trestuhodného činu.

Dredda si v tomhle filmu zahrál Sylvester Stallone (76) a přestože jsme se hodně snažili, nedokázali jsme vymyslet jediného hollywoodského herce, který by se pro tuhle postavu hodil méně. Ačkoliv v tomhle paskvilu nefunguje vůbec nic, Stallone z toho nějakým nepochopitelným způsobem vyčnívá jako vůbec nejhorší součást tohohle propadáku.

Zjevně vůbec nepochopil, co dělá Dredda zajímavou postavou, a tak se rozhodl, že si zkusí jednoduše zahrát Robocopa. Jeho výraz je celou dobu neměnný a naprosto strnulý a zdá se, že jeho Dredd nemá vůbec žádné emoce. Takovou křivdu na této postavě napravil až Karl Urban (50) v roce 2012 s rebootem s názvem Dredd, který sice uspěl u kritiků i fanoušků, ale takovou oblibu nedokázal převést do zisků a tržeb v kinech.

David Hasselhoff – Nick Fury

Když se řekne David Hasselhoff (70) nejspíš vás napadne Pobřežní hlídka nebo Knight Rider. Postava, kterou byste k jeho úspěchům pravděpodobně nepřiřadili nikdy, je Nick Fury, kterého v současných filmech od Marvelu nezaměnitelně ztvárňuje Samuel L. Jackson (73).

Přesto si však Hasselhoff tohohle ikonického zakladatele organizace S.H.I.E.L.D. zahrál v sólovém filmu s názvem Nick Fury, zvláštní agent. Hasselhoff nikdy neměl na stříbrném plátně velké úspěchy, ale film o jednookém agentovi, který bojuje proti zločinecké organizaci Hydra, patří k těm nejhorším. Není divu, že má na ČSFD pouhých 22 %.

George Clooney – Batman

Kde jsme dnešní článek začali, tam jej také skončíme. Ještě jednou se totiž vrátíme k postavě netopýřího superhrdiny a ochránce velkoměsta jménem Gotham. Netopýří kostým si na sebe za ty roky vzala celá řada herců, a ne každému se to úplně podařilo.

Příkladem herců, jejichž Batman rozhodně nepatřil k těm nejlepším byl i George Clooney (61). Ten je sice skvělým hercem a „civilní část“ role Bruce Wayna zvládal skvěle, ale jak na sebe oblékl superhrdinský kostým, šel veškerý jeho šarm stranou a vystřídal jej neskutečný pocit zoufalství.

Je ale dlužno říct, že to nebyla jen Clooneyho vina. Batman a Robin je totiž obecně opravdu tristním filmovým počinem, který jeho tvůrci natočili jen kvůli tomu, aby se lépe prodávaly hračky s logem netopýřího superhrdiny. Od té doby se ale pohled na komiksové filmy zásadním způsobem proměnil, a ačkoliv je zisk stále nejdůležitějším faktorem, je vidět, že do nich filmaři vkládají víc péče než na přelomu tisíciletí.

(tod)

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
George Clooney, Nicolas Cage, David Hasselhoff, Sylvester Stallone

Filmy:
Soudce Dredd, Ghost Rider, Batman a Robin, Nick Fury, zvláštní agent

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
slavní herci, Batman, komiksy, komiksové filmy, superhrdinové, superhrdinské filmy, Avengers, špatné filmy, komiksoví superhrdinové, antihrdinové, obsazení filmů
TOPlist