5 nejhorších filmů Adama Sandlera

13.05.2020

Jestli v Hollywoodu existuje nějaký herec, nad jehož úspěchy zůstává rozum stát, pak je to jednoznačně Adam Sandler (53). Jeho filmy jsou většinou kritikou naprosto rozcupovány a jeho „herecké umění“ se skládá jen z přihlouplých grimas a stupidních hlášek. Přesto se však většina jeho snímků neřadí mezi propadáky, a v kinech se jim naopak poměrně daří.

Není to tak dávno, co jsme vám představili pětici jeho nejzajímavějších filmů, které kvůli jeho pověsti zůstávají nedoceněné, ale dnes se podíváme na odvrácenou stranu jeho kariéry. Dnes si představíme pětici filmů, které čeští uživatelé serveru ČSFD označili za nejhorší.

5. The Ridiculous 6 – 53,1 %

Prvním snímkem našeho dnešního seznamu je film, který šel do kin v roce 2015. The Ridiculous 6 je nepovedenou parodií na westerny, a to především na Sedm statečných. Správná parodie si má původního žánru vážit a znát jej skrz naskrz, aby si z něj mohla dělat legraci. V případě Ridiculous 6 to ale spíš vypadá, že nikdo z natáčecího štábu nikdy žádný western ani neviděl.

Hlavním hrdinou je Tommy, který celý svůj život prožil mezi indiány, kteří jej po smrti jeho matky vychovali. Jednoho dne se však před jeho prahem objeví jeho skutečný otec Frank, který mu nabídne obrovský balík peněz jako omluvu za to, že se o něj v mládí nestaral. O peníze však mají Frankovi kumpáni, se kterými dříve loupil, co mohl.

Franka proto unesou a Tommy se společně se svými nevlastními bratry (o kterých doposud netušil), vydává svého biologického otce vysvobodit. Přihlouplý příběh, otřesný humor a chabé herecké výkony filmu v hodnoceních diváků na ČSFD vynesly 53 %.

4. Vodonoš – 52,3 %

Na čtvrtém místě dnešního seznamu je Sandlerův Vodonoš z roku 1998. Když se ale podíváte na jeho filmografii, zjistíte, že je v ní ještě několik hůře hodnocených filmů, které jsme do dnešního článku nezařadili. To proto, že v nich tento rodák z newyorského Brooklynu nehraje hlavní roli. Pokud se ale zaměříme pouze na ně, patří Vodonoši s 52 % čtvrté místo.

Hrdinou filmu je prosťáček Bobby Boucher, který se živí jako podavač vody hráčům místního fotbalového týmu. Svou práci bere smrtelně vážně a dává do ní maximum, a právě proto se často stává terčem posměchu i ze strany hráčů, kterým během zápasů posluhuje. Později o své místo přijde a stává se vodonošem pro nejhorší univerzitní tým, který v Louisianě je.

Trenér tohoto týmu však v Bobbym objeví skutečný talent, který získal díky nahromaděnému vzteku způsobenému šikanou hráčů jeho původního týmu. Ve třiatřiceti letec se tak stává studentem, aby se mohl účastnit zápasů vysokoškolské ligy.

3. The Week of – 43,2 %

Snímek The Week of jsme zařadili i na výše zmíněný seznam Sandlerových nedoceněných filmů. Poměrně se totiž vymyká jeho klasickým rolím přihlouplého prosťáčka, a hraje v něm v podstatě uvěřitelnou postavu. Ve snímku z roku 2018 hraje chudého otce nevěsty, která si bere syna milionáře. Kvůli své cti a tradicím se však rozhodl, že za okázalou svatbu zaplatí.

Přesto však komedie z dílny Netflixu u diváků příliš nezafungovala a na ČSFD tak získala pouhých 43 %, což ji umístilo na třetí pozici v žebříčku nejhorších filmů Adama Sandlera. Druhého otce v The Week of hraje Sandlerův kamarád a dlouholetý kolega Chris Rock (55), ale ani jemu se nedaří film pozvednout od ubíjející nudy, která bohužel trvá celých 116 minut.

2. Holky na obzoru – 39,1 %

Následujícím filmem se od The Week of vrátíme o téměř třicet let zpátky do minulosti, a to konkrétně do roku 1989, kdy vyšel snímek Holky na obzoru. Holky na obzoru jsou nejen jedním ze Sandlerových nejhorších filmů, ale zároveň tím vůbec prvním, který během své kariéry natočil.

Vypráví příběh mladého komedianta Sheckyho Moskowitze, který se rozhodne přijmout podřadnou práci na výletní lodi, na které právě probíhá soutěž Miss Universe. Na loď však zaútočí skupina gangsterů, a tak má Shecky jedinečnou šanci ukázat, co v něm je. Holky na obzoru uživatelé ČSFD ocenili 39 %.

1. Jack a Jill – 37,5 %

Co může být horšího než Adam Sandler v hlavní roli? Adam Sandler ve dvou hlavních rolích. Přesně s touhle premisou pracuje snímek Jack a Jill, který je v mnoha ohledech rekordní. Bohužel je to jen pro ty špatné důvody. V roce 2011 byl nominován na dvanáct Zlatých malin (filmové anticeny) a deset těchto ocenění skutečně proměnil.

Sandler si tak ze Zlatých malin odnesl nejen ceny za nejhoršího herce, nejhoršího scénáristu a za speciální kategorii „nejhorší kombinace k vidění“, ale i za nejhorší herečku. Ve filmu Jack a Jill totiž ztvárnil nesnesitelná dvojčata, která si vzájemně systematicky ničí život. Obě role jsou příšerné, a ačkoliv byste měli pravděpodobně fandit Jackovi, celou dobu si přejete jediné. Aby ten zatracený film co nejdříve skončil.

Jack a Jill si od uživatelé ČSFD odnesl 37,5 %, a to byli mnozí hodnotící ještě hodně shovívaví. Na serveru Rotten Tomatoes má tento snímek ještě o procentní bod nižší hodnocení a na IMDB má jen 33 %.

(tod)

Fandím
12 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Chris Rock, Adam Sandler

Filmy:
Holky na obzoru, Vodonoš, Jack a Jill

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
komici, komedie, američtí komici, americké komedie, komediální herci, Hollywood, Adam Sandler role, Adam Sandler rozum, The Ridiculous 6, Vodonoš film, Vodonoš herec, Vodonoš obsazení, Jack a Jill herec
TOPlist