5 nejhorších filmových rebootů

23.11.2019

Zažité a úspěšné série jsou pro filmová studia skutečnými zlatými doly, a to nejen v kinech. Když se totiž divákům hodně zalíbí, vytvoří se kolem nich něco jako kult, který si je pouští pořád dokola. A právě na takových lidech filmová studia často „parazitují“. Jejich nehynoucí lásku totiž zneužívají tím, že vytvoří nové filmy z této série, při jejichž tvorbě se už nemusí tolik snažit, jelikož mají alespoň částečně určitou diváckou základnu zaručenou.

Právě z toho důvodu vzniká celá řada remaků a rebootů, které se odkazují k původním filmům. Většinou však tyto filmy ani vzdáleně nedosahují kvalit originálu a jsou tak pouze snahou studií přijít k rychlým a snadným penězům. V dnešním článku se zaměříme na pětici nejhorších rebootů, které svým předlohám rozhodně nedělají dobré jméno.

5. Mumie

Nejprve by bylo asi dobré říct, co to takový reboot vlastně je. Jde o restart úspěšné série, který může a nemusí využívat postavy původního filmu, ale odehrává se ve stejném světě, ve kterém dochází k podobným událostem. Od remaku se reboot liší tím, že většinou do detailu sleduje příběhovou linku původního díla, ale reboot si s příběhem může nakládat jak chce. V některých případech je to však spíše na škodu.

Příkladem za všechny je snímek Mumie z roku 2017, kterým chtělo studio Paramount rozjet novou sérii filmů se strašidelnou tématikou. Paramount chtěl okopírovat úspěchy komiksového Marvelu, ale jak asi víte, úplně jim to nevyšlo. Mumie s Tomem Cruisem (57) v hlavní roli postrádala veškerý šarm původního filmu, ve kterém se hlavní role ujal Brandon Fraser (50).

Nový snímek se odehrává v současnosti a ze svižné dobrodružné jízdy dělá utahaný thriller, který se stal jedním z největších propadáků roku 2017. Z plánů na sérii s názvem „Dark Universe“ sešlo téměř okamžitě, co začaly přicházet první negativní recenze. Na ČSFD má snímek jen 54 procent, takže si o jeho kvalitách pravděpodobně dokážete udělat obrázek sami.

4. Noční můra v Elm Street

Následujícím filmem se na ČSFD dostáváme už pod hranici padesáti procent a můžeme vám slíbit, že bohužel bude hůř. Moderní reboot úspěšné hororové série z osmdesátých let s jedním z nejikoničtějších padouchů se jeho tvůrcům zkrátka nepovedl. Už vás ale nebudeme dále napínat a prozradíme vám, že tento reboot i jeho předloha nesou název Noční můra v Elm Street.

Dlouhou dobu se zdálo, že se s nezapomenutelným Freddym Kruegerem už nikdy nesetkáme, ale podobně jako u jeho dalších hororových kolegů jej filmová studia prostě nemohla nechat na pokoji. Proto se v roce 2010 vrátil na plátna kin ve filmu režiséra Samuela Bayera (57). Role snového monstra se ujal Jackie Earle Haley (58), kterého můžete znát jako Rorschacha ze superhrdinských Watchmen.

Ani jeho nesporný talent však nedokázal kvality filmu pozvednout. Mladí herci, kteří se v těchto filmech padají děsivému vrahovi za oběť, nebyli schopní své výkony dostatečně „prodat“ a tak snímek působil spíše jako laciná parodie než jako plnohodnotný horor.

3. Barbar Conan

O existenci následujícího rebootu možná ani nemáte tušení. Pokud tomu tak skutečně je, buďte za to rádi. Moderní Barbar Conan totiž kvalit původního filmu s Arnoldem Schwarzeneggerem (72) nedosahuje ani vzdáleně.

Vinu však opět nenese představitel hlavní role, jelikož legendárního válečníka ztvárnil další velmi talentovaný herec, kterého můžete znát jako Aquamana nebo třeba jako Khala Droga ze Hry o trůny. Je nesporným faktem, že má Jason Momoa (40) velmi bohaté zkušenosti s hraním nebezpečných bojovníků, ale nový Barbar Conan bohužel ani tak nefungoval.

Ačkoliv nový snímek přejal brutální násilí původního filmu, tam bohužel jeho pocta originálu skončila. Prapodivné speciální efekty a ploché postavy snímku podrážely nohy a ani Momoa nebyl v té době natolik zkušeným hercem, aby na svých bedrech dokázal nést celý film.

2. Kurýr: Restart

Série filmů s názvem Kurýr byla nevídanou akční podívanou o profesionálním řidiči, který pro doručení zásilek dokázal překonat jakékoliv překážky. Filmy s Jasonem Stathamem (52) byly adrenalinovou jízdou, která v sobě skvěle mísila dopravní honičky a napínavé pěstní souboje.

V roce 2015 však v koprodukci Francie, Číny a Belgie vznikl nový film s názvem Kurýr: Restart, který kromě charizmatického hlavního hrdiny postrádal všechno, co z původních filmů dělalo sice trochu přihlouplou, ale nesporně zábavnou akční podívanou.

Film totiž fungoval úplně opačným způsobem, než jeho tvůrci zamýšleli. Kvůli nudnému scénáři, podprůměrným hereckým výkonům a odfláknutým akčním scénám se tak spousta diváků raději vrátila k původní trilogii z počátku nového tisíciletí.

1. Fantastická čtyřka

Na nezáviděníhodném prvním místě dnešního seznamu se s 43 % divácké oblíbenosti na serveru ČSFD dostala Fantastická čtyřka z roku 2015. Tím samozřejmě nechceme tvrdit, že by původní dva díly série byly nějakými filmovými klenoty, ale ačkoliv měly tyto snímky své poměrně zásadní vady, stále šlo přinejmenším o zábavné odreagování.

To se však o rebootu říct nedá. Namísto dobrodružného superhrdinského filmu se diváci dočkali rozvleklých pseudovědeckých diskuzí, prapodivného příběhu a dalších prazvláštních filmařských rozhodnutí. Natáčení totiž provázela celá řada zákulisních krizí, které se na konečném produktu znatelně podepsaly. Příběh nesmyslně skáče z jedné události k druhé, herci nemají tušení, co jsou jejich postavy vlastně zač a obecně je sledování nové Fantastické čtyřky přinejmenším naprostá nuda.

(tod)

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Jackie Earle Haley, Jason Momoa, Tom Cruise, Jason Statham

Filmy:
Mumie, Kurýr, Fantastická čtyřka, Barbar Conan, Noční můra v Elm Street

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
nejhorší filmy, nový Barbar Conan, nejhorší rebooty, co to je reboot, nepovedené rebooty, Kurýr reboot, Mumie reboot, Barbar Conan reboot
TOPlist