5 nejhorších filmových párů

31.01.2020

Hollywood svým divákům velmi rád splňuje jejich nejniternější sny a prostřednictvím svých filmů jim poskytuje ideální životy, které si sami nemohou prožít. Právě proto je tolik ikonických romantických párů, které pro sebe navzájem snad i dýchají. Taková bezkonfliktní idylka je však ve skutečnosti velmi vzácnou záležitostí, kterou se podaří objevit málokomu.

Filmy se však na problematiku párového soužití dívají i z druhé strany. Kromě láskyplných vztahů se tak ve filmech objevují i milenci, kteří by spolu rozhodně být neměli. A přesně na tyhle dysfunkční filmové dvojice se v dnešním článku zaměříme.

5. Pan Božský a Carrie – Sex ve městě

První pár, který spolu rozhodně neměl skončit je předmětem sporu všech fanoušků úspěšného seriálu s názvem Sex ve městě. Mezi diváky této romantické komedie existují dva nesmiřitelné tábory, které se přou o tom jestli je pro Carrie lepší Aidan nebo „Pan Božský“. Oba dva měli své chyby, ale Carrie se nakonec rozhodla právě pro Božského.

Ten jí však po celou dobu seriálu rozhodně nebyl žádnou oporou, a naopak způsoboval většinu nepříjemností a depresí, do kterých se Carrie v podání Sarah Jessicy Parker (54) dostávala. Nikdy pořádně nedával najevo své emoce, což Carrie naopak emocionálně vyčerpávalo. Právě proto nebude možná takovým překvapením, že tvůrci původně nechtěli dát Carrie s Božským dohromady.

Vzhledem k tomu, že nejčastějším motivem seriálu byla naprostá soběstačnost čtyřech kamarádek z New Yorku, je zvláštní, že se ji nakonec rozhodli dát „do chomoutu“. Možná by nakonec přeci jen bylo lepší, kdyby Carrie Bradshaw zůstala sama.

4. Anna a Hans – Ledové království

Od romantického seriálu a jeho dvou následujících filmů se přesuneme k animované pohádce, která v roce 2013 změnila význam slova „disneyovka“. Do té doby bylo cílem všech princezen z produkce Myšáka Mickeyho najít si svého chrabrého prince, provdat se za něj a žít s ním šťastně až do smrtí.

Anna a Elsa však lásku u mužských protějšků nehledají, jelikož vědí, že tím nejsilnějším citem je jejich sesterské pouto. Přesto se však Anna na začátku Ledového království dá dohromady s princem Hansem, který přijíždí na bál v jejím království. Jako nezkušená mladá dívka okamžitě podlehne jeho šarmu a zamiluje se do něj.

Až později zjišťuje, že je Hans krutý a vypočítavý padouch, který si ji omotal kolem prstu lží a podvody. Poslední důkaz toho, že by jim to nikdy nemohlo klapat, je to, že se ji Hans pokusil zabít, aby tak získal vládu nad královstvím obou sester.

3. Alex a Dan – Osudová přitažlivost

Osudová přitažlivost je psychologickým thrillerem z osmdesátých let, který vypráví o milostné aféře šťastně ženatého advokáta Dana s náhodnou známostí jménem Alex, která pracuje pro velké vydavatelství. Napínavý snímek získal hned šest nominací na Oscara, ale proměnit se mu v konkurenci Posledního císaře nepodařilo žádnou.

Je však ukázkovým příkladem toho, jak strašně mohou milostné avantýry dopadnout. Zatímco Michael Douglas (75) v roli Dana považuje společnou noc s Alex za jakýsi úlet a uzavřenou kapitolu svého života, ona se na něj upne a začne mu systematicky ničit život. Neodbytně ho pronásleduje na každém kroku a začne ho i emocionálně vydírat. Kromě toho, že mu tvrdí, že je těhotná, si v jednu chvíli dokonce podřeže žíly, aby jej donutila strávit s ní další večer.

Tam však její posedlost ani zdaleka nekončí a Dana s jeho rodinou začne pronásledovat i po tom, co se odstěhují. Celý film je důkazem toho, že jsou milostné zálety a vztahy na jednu noc mnohem nebezpečnější, než by se mohlo zdát.

2. Anakin a Padmé – Star Wars

Následující pár pochází z jedné z nejslavnějších sci-fi sérií, která na konci loňského roku uzavřela svou třetí trilogii. Tentokrát se však vrátíme ještě o zhruba dvacet let zpátky do doby, kdy šel do kin první díl prequelové trilogie s názvem Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba.

Už tehdy jsme totiž mohli pozorovat zárodky milostného vztahu, který později nepřímo vedl i k pádu celé Galaktické republiky. Když se totiž mladý Anakin Skywalker zamiloval do Padmé Amidaly, vytvořil si k ní obrovské pouto, které mu zatemnilo mysl. Miloval ji totiž natolik, že se až patologicky bál o její zdraví. Jako jeden z nejmocnějších Jediů měl totiž Anakin čas od času nespolehlivé vize budoucnosti, ze kterých usoudil, že pokud něco neudělá, přijde jeho láska o život.

Právě to jej uvrhlo na scestí a v kombinaci s vychytralou manipulací kancléře Palpatina se dostal na temnou stranu síly. Pokud by se do Padmé nikdy nezamiloval, určitě by se nestal obávaným Darth Vaderem.

1. Rosemary a Guy – Rosemary má děťátko

Poslední „nekompatibilní“ pár dnešního seznamu pochází z legendárního hororu Romana Polanského (86) z roku 1968. Přestože Guy není hlavní postavou příběhu a ve filmu Rosemary má děťátko tráví jen chvíli, i během těchto krátkých momentů divákům dokáže, že pro Rosemary rozhodně není ideálním přítelem. Jen těžko se dá za ideální považovat to, že svou milou nabídnete Satanovi.

Guy se celou dobu snaží zlehčovat podezření své ženy, že v jejich domě dochází k nenormálním, až paranormálním aktivitám, a Rosemary si tak často připadá jako paranoidní hysterka. Sám však moc dobře ví, co se v domě odehrává a aktivně se na satanistických rituálech podílí. Svou ženu totiž místnímu kultu zaprodal výměnou za úspěšnou hereckou kariéru.

(tod)

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Roman Polanski, Sarah Jessica Parker, Michael Douglas

Filmy:
Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba, Rosemary má děťátko, Osudová přitažlivost, Sex ve městě, Ledové království

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
milenci, páry, Michael Douglas filmy, Star Wars, filmové páry, páry ve filmu, Anakin Padmé, Anakin, Padmé
TOPlist