5 nejhloupějších rozhodnutí z hororů

06.06.2019

Hororové filmy nejsou zrovna proslulé logikou uvažování svých hrdinů. Ti se do svízelných situací nejčastěji dostávají kvůli svým nelogickým a nepochopitelným rozhodnutím, jako je návštěva opuštěného domu, kempování ve strašidelném lese či rozdělení se při pronásledování.

Horory jsou skutečně plné stupidních rozhodnutí, bez kterých by děj těchto filmů ani nemohl vzniknout. My jsme se vám dnes rozhodli představit pět těch nejhloupějších z nich. Už dříve jsme vám přinesli obdobné momenty z akčních filmů, ale ty jsou proti těm hororovým stále slabým odvarem. Připravte se, že vám IQ klesne o několik bodů dolů, jelikož nad těmito činy zůstává rozum stát.

Co si večer pustíme za film? – Kruh

Existuje základní pravidlo, kterého je dobré se držet, pokud nechcete zemřít velice děsivým způsobem. Pokud se vám do rukou dostane nějaká záhadná videokazeta, o které se obecně ví, že je prokletá, možná není úplně dobrý nápad si ji pouštět. Není to nijak složité pravidlo, ale pokud by se ho hrdinky americké verze Kruhu z roku 2002 či jeho o čtyři roky starší japonské předlohy držely, ušetřily by si spoustu starostí.

Obě však byly investigativními novinářkami, které chtěly přijít na kloub záhadným smrtím, spojeným právě s onou zvláštní videokazetou. Vzhledem k tomu, že je kazetová páska opatřena varováním, že každý, kdo si ji pustí, do sedmi dní zemře, je však jejich vyšetřování jaksi bezpředmětné. Možná by si kazetu nepustily, kdyby na ní bylo výslovně napsáno, že jim z televize vyleze děsivá holčička. Příště by to zkrátka chtělo být ve varováních trochu konkrétnější.

Útěk dvířky pro psa – Vřískot

Když jste postaveni před dvě možnosti – pokusit se o útěk před vrahem dvířky pro psa, do kterých se naprosto zjevně nevejdete, či bojovat o holý život za pomocí různých ostrých nástrojů ukrytých v garáži – co si vyberete? Pokud jste si zvolili možnost A, gratulujeme. Právě jste zemřeli stejným způsobem jako postava Rose McGowan (45) z Vřískotu.

Ta byla postavena před totožný problém. Věděla, že ji pronásleduje zběsilý vrah a pokusila se před ním uniknout škvírou, která rozhodně nebyla určena pro to, aby se do ní vešel dospělý člověk. Její rozhodnutí je o to absurdnější, jelikož se jí několikrát podařilo svého pronásledovatele něčím trefit a rozhodit.

Nakonec se však rozhodla souboje (který vyhrávala) zanechat a vlezla do psích dvířek v garážových vratech. Částečně se jí jimi skutečně podařilo prolézt, ale její boky ji zkrátka zradily. Vrahovi pak stačilo jen zmáčknout čudlík na zvednutí vrat a dívka se jen bezmocně začala zvedat vstříc své nevyhnutelné smrti.

Když se mi tam zasekla jedna ruka… – Saw 2

Filmová série Saw je plná nebezpečných pastí, které mají za cíl brutálně potrestat ty, kteří se do nich lapí. Ani druhý díl nebyl v tomto ohledu výjimkou, jelikož obsahoval nespočet těchto vražedných nástrah. Některé z nich byly komplikovanější než jiné, ale objevily se zde i pastičky, kterým se dalo velmi snadno vyhnout, pokud by hrdinové filmu na chvilku zastavili a popřemýšleli.

Tento fakt je nejzřejmější v případě skleněné krabice, která obsahovala protijed na látku, jež měly jeho oběti v tělech. Jako každá past, kterou si sériový vrah na své „hráče“ přichystal, ani s touto krabicí to není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Jakmile do ní totiž Addison strčí svou ruku, zjistí, že ji kvůli břitvám, které jsou v ní umístěny, nemůže vyndat ven.

Pokud by se rozhlédla kolem sebe, zjistila by, že je v jejím dosahu klíč, kterým může tuto krabici odemknout. Místo toho však do krabice strčí druhou ruku, čímž si svůj osud naprosto zpečetí.

Provokování rozzuřených duchů – Paranormal Activity

Když už máte v domě ducha, který se rozhodl vám narušovat klidný život, možná není úplně dobrý nápad se ho snažit vyprovokovat. Přesto se však Micah z prvního Paranormal Activity rozhodl dělat právě to. Nejenže po celém domě rozmístil kamerový systém, který byl místnímu duchovi očividně trnem v oku, ale zároveň se s ním rozhodl komunikovat pomocí takzvané Ouija desky.

To by ještě nebylo tak hrozné, ale Micah se zlého ducha navíc rozhodne pomocí desky provokovat. Když už se situace vyhrotí přes práh únosnosti, povolá jeho přítelkyně Katie do služby vymítače ďábla, který jim má pomoci se ducha zbavit. Ani zde však Micah nepřestává se svou skeptičností a odmítá jakoukoliv pomoc.

Na konci filmu se tak stane jedinou skutečnou obětí zlého ducha a je potřeba říct, že jestli si to někdo zasloužil, tak to je právě on.

Co se nastěhovat do strašidelného domu? – 3:15 zemřeš

Všechna rozhodnutí postav dnešního článku jsou ve své podstatě velmi stupidní, ale žádné z nich se nevyrovná tomu, které jsme si pro vás schovali na konec. Týká se filmu 3:15 zemřeš z roku 2005 i jeho předlohy s názvem Horor v Amityville.

V obou verzích tohoto příběhu založeného na skutečných událostech si rodina zakoupí dům, o kterém je veřejně známo, že v něm straší. Jelikož jde o snímek, který vypráví skutečné příběhy, nemůžeme se vymlouvat na to, že tak hloupá rozhodnutí jako filmové postavy, by skutečný člověk nikdy neudělal. Tentokrát totiž nejde o smyšlenky scénáristů.

Pokud sháníte bydlení a realitní makléř vás upozorní, že ve vašem vybraném domě straší, asi byste ho neměli brát, ať je jeho cena jakkoliv nízká. Tím spíš, když se dozvíte, že v tomto domě byla v minulosti brutálně zavražděná celá rodina.

(tod)

Fandím
8 fanoušků
Nesnáším
3 antifanoušci
Celebrity:
Rose McGowan, Ryan Reynolds

Filmy:
Vřískot, Ring, 3:15 zemřeš, Saw 2, Paranormal Activity

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
horor Vřískot, horor, brutální vraždy, duchové, děsivé scény, film Vřískot, vražedné domy, Ryan Reynolds role, děsivé filmy, hloupá rozhodnutí, vražedné pasti, videokazeta, útěk, paranormal activity
TOPlist