5 nejděsivějších monster ze seriálu Lovci duchů

06.02.2019

Přestože americký seriál Lovci duchů není vyloženě hororovým televizním počinem, některé epizody vás vyděsí raz dva. Jejich faktor strachu je opravdu vysoký a velký podíl na tom nesou monstra, která jsou centrem většiny příběhů. Bratři Sam a Dean Winchesterovi totiž profesionální lovci všeho paranormálního, a tak musí občas čelit skutečně ohyzdným příšerám.

My jsme si pro vás proto připravili pětici nejděsivějších monster, se kterými museli Jared Padalecki (36) a Jensen Ackles (40) ve svých rolích bojovat. Za čtrnáct sérií je opravdu z čeho vybírat a je tak možné, že náš dnešní žebříček nezahrne obludu, která nedá spát vám. Pokud ji zde skutečně nenajdete, neváhejte se o ni s námi podělit v komentářích.

5. Duchové

Začneme pěkně zlehka, a to monstry, se kterými mají Winchesterovi většinou nejméně práce. Zatímco v pozdějších sériích se s duchy oba bratři vypořádávají prakticky bez větších potíží, když se podíváte na jejich lovecké začátky, dávali jim i duchové pořádně zabrat. Stačí, když se vrátíte hned k první epizodě, a hned vám dojde, jak dokáží být tyhle přízraky děsivé.

Duchové jsou představeni jako nebezpečná hrozba hned v pilotní epizodě, ve které se Winchesterovi postaví své první společné paranormální hrozbě. Žádné začátky nejsou snadné, a proto jim duch zemřelé ženy způsobí víc problémů, než by si byli ochotni připustit. Když ale zjistí, že na duchy platí sůl a spalování jejich ostatků a předmětů, které je vážou k říši živých, je s nimi hned lepší pořízení.

4. Pekelní psi

Pekelní psi plní v seriálu funkci strážců podsvětí a jsou tak těmi nejnebezpečnějšími hlídacími psi na světě. Pokud tedy někde uvidíte ceduli „Tady hlídám já“ s fotkou pekelného psa, raději se otočte na podpatku a zmizte opačným směrem. Ačkoliv vyplňují funkci mýtického Kerbera, nemají pekelní psi tři hlavy, ale za to disponují jinou, ještě nebezpečnější schopností. Dokáží totiž být neviditelní.

Kromě hlídání podsvětí mají tato stvoření ještě jeden úkol, a to je přinášení duší těch, kterým vypršela desetiletá smlouva s ďáblem. Jsou tak jakýmsi pekelným exekutorem. Tato monstra jsou navíc tak děsivá, že se jich v seriálu bojí i andělé. Není totiž moc způsobů jak se jich zbavit. Potřebujete k tomu totiž démonický nůž, andělské ostří nebo pověstný Colt, jehož třináct kulek dokáže zabít cokoliv.

3. Shōjō

Další monstrum našeho seznamu byste už podle jeho jména pravděpodobně dokázali umístit do země jeho původu. Shōjō skutečně pochází z Japonska a je stvořením, které mohou spatřit jen opilí lidé. To samozřejmě poměrně komplikuje jeho lov, jelikož opilecké bitky nikdy nekončí dobře. Buď s ním tedy můžete bojovat střízliví s tím, že ho nebudete mít šanci spatřit, anebo naprosto „pod parou“, což nám také nepřijde jako úplně dobrý nápad.

Takzvaní Shōjō navíc disponují telekinezí a mají velmi ostré drápy. Aby toho nebylo málo, umí se i teleportovat, jsou nadlidsky silní a jediný způsob jak je zabít je za pomoci samurajského meče, který požehnal japonský mnich. Možná je v tomto případě přeci jen lepší nevidět, co vás trhá na kusy.

2. Wendigo

Wendigo je označení bájné kanibalistické nestvůry, žijící v oblasti Velkých jezer podél severovýchodního pobřeží Kanady a Spojených států. Podle pověstí a strašidelných historek existují Wendiga v různých formách od duchů až po monstra, která na první pohled vypadají jako lidé. Někteří jej řadí mezi upíry, jiní mezi vlkodlaky, všichni se však shodují na tom, že se živí lidským masem.

Lovcích duchů byly tyto příšery původně lidmi, kteří se kvůli přežití v nehostinných podmínkách museli uchýlit ke kanibalismu. Po své přeměně se stávají nesmrtelnými, jsou nadlidsky rychlí a dokáží napodobovat konkrétní lidské hlasy, čímž své oběti lákají do pastí. Obyčejné zbraně na ně neplatí a jediným způsobem, jak je zahnat, je použití ohně.

1. Changelings

Nejděsivější na příšerách zvaných Changelings je to, že je na první pohled nedokážete rozeznat od lidí. Hned v závěsu je pak v děsivosti jejich skutečná podoba. Jediný způsob jak toto monstrum můžete poznat je skrze zrcadlový odraz. V těch totiž svou skutečnou podobu skrýt nedokáží a odhalí se vám tak v celé své „kráse“.

Ve skutečnosti totiž nemají dětské vzezření, které na sebe v seriálu berou, ale bledou kůži, prázdné oční důlky a kulatá ústa s několika řadami ostrých zubů. Jako většina příšer ze seriálu se i Changelings živí lidmi, konkrétně jejich kloubním mazem. Obdobně jako u Wendiga se proti nim dá bojovat ohněm, ale nejjistější je, když zabijete jejich matku. Její děti pak okamžitě zmizí.

(tod)

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Jensen Ackles, Jared Padalecki

Filmy:
Lovci duchů

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké seriály, horory, duchové, hororové seriály, paranormální jevy, monstra, děsivá monstra, monstra v seriálech, seriál Lovci duchů, seriály s hororovými prvky
TOPlist