5 nejděsivějších monster ze seriálu Akta X

10.02.2019

Devadesátkový sci-fi seriál s názvem Akta X je charakteristický svou nepředvídatelností. Nikdy totiž předem netušíte, jak se epizoda, kterou sledujete, vyvine. Může jít o propracovaný detektivní příběh, ale také se můžete neočekávaně dostat do nějakého hororového či paranormálního vyprávění, ze kterého vám budou hrůzou vstávat vlasy na hlavě.

Takových epizod mají Akta X skutečně nespočet a my jsme se rozhodli, že vám přineseme ty nejděsivější. Nedávno jsme vám představili hrozivá monstra ze seriálu Lovci duchů a dnes se zaměříme na příšery, které najdete v Aktech X. Pokud nemáte rádi strašidelné filmy a seriály, raději od dnešního článku dejte ruce pryč, ale pokud si tento typ příběhů užíváte, připravte se na děsivou jízdu.

Robert Patrick Modell

První monstrum dnešního seznamu jste mohli v seriálu zahlédnout hned ve dvou epizodách ve dvou různých sériích. Poprvé se sériový vrah jménem Robert Patrick Modell objevil v sedmnáctém dílu třetí série a v páté sérii se vrátil v epizodě s pořadovým číslem osm. Přestože Modell může na první pohled působit jako obyčejný, i když trochu vyšinutý člověk, nic obyčejného na něm není.

Kromě toho, že je nelítostným vrahem, totiž disponuje i podivnými paranormálními schopnostmi, díky kterým dokáže ovládat myšlenky svých obětí. Právě skrze tuto schopnost pak vraždil své cíle a pokusil se tak skrze Muldera zabít i agentku Scullyovou. Mulder však dokázal jeho telepatii vzdorovat dostatečně dlouho a díky rychlému jednání jeho partnerky nakonec postřelil Modella.

Ten upadl do kómatu a byl tak převezen do vězeňské nemocnice. Tam se po dvou letech probral a podařilo se mu z vězení uniknout. Oba agenti se jej tak znovu vydali hledat, ale zanedlouho zjistili, že se je Modell ve skutečnosti snaží ochránit před svou sestrou, která má ty stejné schopnosti a snaží se pomstít svého bratra. Nakonec ho ale potká nešťastný osud, jelikož jej smrtelně postřelí zástupce ředitele FBI Walter Skinner.

Modellova děsivost nespočívala v jeho fyzickém vzhledu, ale jeho schopnosti, kterou dokázal kohokoliv přimět k čemukoliv, co si zamanul. Ačkoliv se na konci svého života snažil své činy napravit, jeho vraždy už mu nikdo „neodpáře“.

Pijavice

Následující monstrum naopak vyniká svým odpudivým vzhledem. Pijavici jste mohli vidět ve druhém díle druhé série v epizodě s názvem Hostitel. Děj této epizody spočívá v případu mrtvého muže, který byl nalezen v odpadní stoce. Mulder se domnívá, že tento případ dostal za trest, jelikož mu nepřijde hodný jeho vyšetřovacích schopností. Akta X se totiž vždy pouštějí do složitých a zdánlivě nevyřešitelných případů, které mají často paranormální podtext.

Jeho rozčilení se však zanedlouho uklidní, jelikož Scullyová při pitvě mrtvoly objeví neznámého parazitujícího červa, který připomíná pijavici. Na to konto se Mulder rozhodne prohledat okolí čističky a objeví něco velkého, co plave v její nádrži. Nechá proto nádrž vypustit a objeví křížence mezi člověkem a pijavicí. Tuto ohyzdnou příšeru pak zabije jen díky padacím vratům, které pijavici přeříznou vejpůl. Na samém konci epizody se však ukáže, že pijavice své rozseknutí ve dví přežila a její řádění tak neskončilo.

Leonard Betts

Následující monstrum je jedním z mála, které se mohou chlubit svým jménem přímo v názvu epizody. Leonarda Bettse můžete najít ve dvanácté epizodě čtvrté série, ale při pohledu na něj netušíme, proč byste ho vůbec měli hledat.

Leonard byl původně záchranářem, který však během jednoho ze svých zásahů nešťastně přišel o svou hlavu. Později se však jeho tělo díky zázračným regeneračním schopnostem opět probouzí k životu. Mulder a Scullyová později zjišťují, že Betts už dlouho žije se smrtelným druhem rakoviny, ale díky své schopnosti už několikanásobně přežil svou předpokládanou délku života.

Jeho regenerace jde tak daleko, že dokáže vytvořit kompletní duplikát své osobnosti a skrze svého umělého dvojníka se pokusí agentům uniknout. Ti však zjistí, že už Betts takovýmto způsobem jednou svou smrt předstíral, a tak se nenechají zdravotníkovým pokusem zmást. Kromě této schopnosti má Betts ještě jednu. Dokáže u ostatních vycítit, že mají rakovinu a touto nemocí diagnostikuje i Scullyovou.

Eugene Victor Tooms

Muž jeménem Eugene Victor Tooms se divákům poprvé představil už ve třetí epizodě první série a vrátil se ještě v jednadvacátém díle té samé řady. Stal se tak jednou z těch nejikoničtějších a zároveň nejstarších příšer, které tento kultovní seriál nabízí. Pokud jste ho v Aktech X viděli, je dost možné, že vám ještě dlouho po zhlédnutí jeho epizod naháněl noční můry.

Tooms totiž také není obyčejným člověkem, jelikož se dokáže protáhnout jakoukoliv škvírou. Je schopen deformovat své tělo do jakéhokoliv tvaru a je tak prakticky nedostižitelný. Tooms navíc nestárne (narodil se už v roce 1873) a jeho nejoblíbenější pochoutkou jsou lidská játra. Nevíme, jestli je podivnější jeho smršťovací tělo či jeho hibernační období, ale rozhodně se vyplatí kontrolovat všechny škvíry ve vašich bytech, jestli z nich nekoukají dvě žhnoucí žluté oči.

Peacockovi

Poslední monstra dnešního seznamu se ukázaly natolik odporné a děsivé, že jejich epizodu televize Fox stáhla z repríz seriálu. Pokud se tedy chcete podívat na druhou epizodu čtvrté série s názvem Domov, musíte hledat na jiných místech. Zmutovaná rodina Peacockových totiž rozhodně stojí za to.

Jde o rodinu tělesně i mentálně zdegenerovaných lidí, kteří už se od občanské války po celé generace rozmnožují jen mezi sebou. Už to samo o sobě působí dost příšerně, ale když ještě vezmete v potaz vraždy, kterých se dopouštějí, podmínky, ve kterých žijí a to, co se skrývá pod jejich postelí, stávají se Peacockovi zdrojem mnoha nočních můr.

(tod)

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Gillian Anderson, David Duchovny

Filmy:
Akta X

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké seriály, hororové seriály
TOPlist