5 nejděsivějších míst z hororů

22.11.2018

Nalézt ty pravé natáčecí lokace může být pro tvůrce filmů stejně důležité jako vybrání správných herců či sepsání kvalitního scénáře. Pro hororové filmy to platí dvojnásob, jelikož by tyto lokace už samy o sobě měly vyvolávat strach. Občas se samozřejmě toto hledání nezdaří, ale čas od času dokáží najít opravdu děsivá místa, která vám dokáží nahnat strach i ve skutečnosti.

Showbiz vám proto nyní přináší seznam pěti skutečných filmových lokací z hororů, ze kterých vám bude běhat mráz po zádech. Odvážili byste se tato místa navštívit, nebo vás takováto filmová turistika vůbec neláká?

5. Motel ze Psycha

Jen těžko najdete větší hororovou klasiku než je Hitchcockovo Psycho. Tento král filmového napětí dal v roce 1960 vzniknout snímku, který dodnes děsí diváky po celém světě. Přinejmenším koupelnovou scénu viděl snad každý.

Norman Bates je psychicky nemocný člověk, který svůj dům promění v motel. Rozhodně ale nejde o místo, kde byste si oddychli a nabrali síly. Jeho dům je totiž vražedným doupětem, kde o svůj život přijde hned několik lidí. Věděli jste však, že tento dům můžete ve skutečnosti navštívit? Není to však tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Z Bates Motel se stala turistická atrakce ...

Celý dům totiž stojí v prostorách Universal Studios v Hollywoodu a byl vybudován přímo pro potřeby natáčení filmu. Universal motel využívá ke každoročním halloweenským akcím, které v areálu pořádá. Navštívit jej proto můžete jen jednou ročně, ale můžete ho zahlédnout během turistických projížděk těmito studii.

4. Benzínová pumpa z Texaského masakru

Když už jsme se zmínili o místech, kde ve filmu došlo k masakru, nesmíme zapomenout ani na snímek, který masakr nese přímo v názvu. Samozřejmě máme na mysli Texaský masakr motorovou pilou. Skupinka mladých lidí se rozhodne vypátrat pachatele, který v Texasu drancuje hřbitovy a zhanobuje mrtvá těla.

Ke zjištění, že za vším stojí vyšinutý vrah, který přes svůj obličej nosí masku ušitou z tváří svých obětí, však dojde až příliš pozdě, a tak nemají mladí vyšetřovatelé před jeho běsněním kam utéct. Ono násilí a brutalita jsou ve filmu velmi detailně vyobrazovány, takže tento snímek, ani jeho remake z roku 2003 rozhodně není pro slabé povahy.

Pokud byste měli zájem, můžete navštívit čerpací stanici, kde se skupinka přátel na chvíli zastaví. Možná vás ale překvapí, že ono místo už není benzínovou pumpou, nýbrž restaurací zaměřenou na grilované maso.

Proměna čerpací stanice v „masový ráj“ vám může přijít poněkud nevkusná, jelikož jde o místo z filmu o vraždícím kanibalovi, ale zdá se, že to byl účel. V restauraci si můžete navíc zakoupit několik reklamních předmětů ze slavného hororu a dokonce se zde můžete i ubytovat. Až tedy pojedete přes Bastrop v Texasu, zastavte se u nápisu We Slaughter Barbecue (Naše grilovaná jatka, pozn. red.).

3. Byt z Rosemary má děťátko

Budova s názvem Dakota na Manhattanu v New Yorku je krásnou stavbou s opravdu bohatou historií. Kromě toho, že zde žil John Lennon se svou manželkou Yoko Ono (85) a byl před jejími dveřmi v roce 1980 i zavražděn, sehrál tento dům klíčovou roli v světoznámém filmu Rosemary má děťátko z roku 1968.

Film vypráví příběh novomanželů, kteří se přestěhují do obytného domu, který je znám svou temnou historií. V minulosti se zde odehrávaly seance okultistických spolků, a dokonce zde došlo i k několika tragickým úmrtím. Jejich nový byt zprvu působí skvěle, ale v okamžiku, kdy Rosemary otěhotní, začne trpět různými bolestmi a nevysvětlitelným strachem.

Dakota ve filmu slouží pro exteriérové záběry newyorského činžáku, do kterého se Rosemary se svým manželem nastěhují navzdory povídačkám, že se v domě často dějí podivné věci.

2. Bistro a park z Pátku třináctého

Předposledním bodem našeho seznamu je místo, které filmaři využili k natáčení vůbec prvního Pátku třináctého z roku 1980. Příběh tohoto dnes už kultovního hororu se odehrává v letním táboře u jezera Crystal Lake. Události filmu odstartuje nešťastná smrt mladého chlapce, který kvůli nedbalosti vedoucích v jezeře utone.

Tělo mladého Jasona se nikdy nenajde a tábor tak byl navždy veřejnosti uzavřen. Skupinka mladých právníků se však rozhodne tábor dát znovu do pořádku a znovu jej uvést do provozu. Jejich snažení se však změní v zoufalý boj o život, jelikož park sužuje vraždící maniak, který se nezastaví před nikým a před ničím.

V jedné z prvních scén filmu se hrdinové filmu zastaví u malého bistra, kde se snaží zjistit, kudy se do zavřeného tábora dostanou. Místní je varují, že je to velmi nebezpečné místo, ale oni se přesto rozhodnou do tábora vyrazit. Toto bistro je ale skutečným podnikem, který můžete najít pod názvem Blairstown Diner. V okolí můžete nalézt i podezřele povědomně vypadající dětský tábor, který se jmenuje No-Bo-Be-Sco. Obojí se nachází v Blairstownu v americkém státě New Jersey.

1. Overlook hotel z Osvícení

Pravděpodobně moc lidí nenaštveme prohlášením, že je Osvícení Stanleyho Kubricka podle knižní předlohy Stephena Kinga (71) jedním z nejlepších a nejúspěšnějších hororů. Příběh filmu se točí kolem spisovatele, který si právě prochází spisovatelským blokem.

Rozhodne se proto přijmout práci správce odlehlého hotelu s názvem Overlook, kde by měl na své psaní klid. Až při příjezdu se dozvídá, že jeho předchůdce utrpěl mentální zkrat a v záchvatu běsnění zavraždil svou ženu a dvě dcery. Za nedlouho však i Jack začíná pociťovat, že mu změna prostředí úplně nesvědčí.

Hotel, do kterého se Jack s rodinou nastěhují, můžete nalézt v okolí hory Mount Hood v americkém státě Oregon. Tedy alespoň jeho exteriér. Jde totiž o bývalou státní budovu Úřadu práce, která se starala o to, aby Američanům zaopatřila zaměstnání během hospodářské krize. Nyní jde o národní památku, která k sobě celoročně láká mnohé návštěvníky.

Pokud by vás spíše zajímalo, který hotel inspiroval Kinga pro sepsání jeho hororového románu, museli byste ho hledat národním parku Estes ve státě Colorado pod názvem Stanley Hotel.

(tod)

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Yoko Ono, Alfred Hitchcock, Stanley Kubrick, John Lennon, Stephen King

Filmy:
Texaský masakr motorovou pilou, Osvícení, Rosemary má děťátko, Pátek třináctého

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
slavné horory, legendární horory, horor Stmívání, Stmívání film, hororová místa, děsivá místa, hollywoodské kulisy, hollywoodské atrakce, Psycho horor, horor Pátek třináctého, Norman Bates, Norman Bates postava, Bates Motel, Texaský masakr, Texaský maskr ukázky, Texaský masakr film, Overlook hotel, slavné hotely, maniaci, maniaci ve filmech
TOPlist