5 nejděsivějších dětí v hororových filmech

21.03.2019

Horory se pro vytváření strachu mohou spoléhat na různé věci. Nedávno jsme vám přinesli článek, ve kterém jsme přiblížili pětici filmů, které jsou plné lekavých scén, někteří hororoví režiséři naopak raději budují děs postupně, ale dnes se podíváme na jinou specialitu hororových filmů, která je často děsivější, než kdejací zplozenci pekel.

Těmito děsivými stvořeními jsou totiž děti. Ty se tvůrci hororů často rozhodnou posednout nějakým tím démonem a z roztomilého caparta se tak stává děsuplné stvoření. Showbiz vám proto představí pět těch nejděsivějších dětí, které můžete ve filmech tohoto žánru najít. Pokud tedy máte pro strach uděláno, můžete se směle pustit do dnešního článku.

5. Sinister

První film dnešního seznamu je zároveň tím nejmladším, který se vám dnes chystáme představit. Jde o snímek s názvem Sinister, který měl premiéru v roce 2012. Jeho hlavním hrdinou je spisovatel detektivních románů, který se specializuje na příběhy skutečných vražd.

Ellison, kterého ve snímku hraje Ethan Hawke (48), však jednoho dne objeví staré filmové pásy na půdě vlastního domu, kam se kvůli novému příběhu přestěhuje. Nalezené filmové pásy obsahují záběry z života rodiny, která v domě dříve žila, a to včetně záběrů z jejich úkladné vraždy.

Ellison však pátráním po vrahovi nevědomky rozčílí nadpřirozenou bytost, která v domě žije, a ta se tak rozhodne mstít na celé jeho rodině. Démon jménem Bughuul své oběti vraždí tím, že jejich děti navede k jejich vraždám a pak se živí jejich dušemi. I Sinister proto obsahuje několik scén, ve kterých se tyto děsivé děti snaží ublížit obyvatelům domu, ve kterém démon přebývá.

4. Přichází Satan!

Od nejmladšího filmu se přesuneme k jednomu z těch nejstarších, kterým je Přichází Satan! z roku 1976. Dítě z tohoto snímku je děsivé už samo o sobě, jelikož je Damien ve skutečnosti Antikristem. To však americký politik Robert Thorn samozřejmě netuší, když chlapce adoptuje.

Kolem Damiena se však začínají dít stále podivnější věci. Zvířata v zoologické zahradě se v jeho přítomnosti stávají velmi agresivními, v blízkosti Thornovy rodiny velmi často dochází ke smrtelným nehodám a celá situace vyvrcholí, když se při oslavě chlapcových pátých narozenin před všemi hosty oběsí jeho chůva.

Když si Thorn začne uvědomovat, že je jeho adoptivní syn ve skutečnosti vtělením Satana, je už pozdě. Snímek se nesmazatelně zapsal do dějin hororové historie a dodnes jej mnozí považují za jeden z nejstrašidelnějších filmů vůbec. Velká část tohoto úspěchu náleží i děsivosti mladého chlapce, který je v centru událostí filmu.

3. Nenávist

Nenávist z roku 2002 je japonským filmem, který vypráví příběh pomstychtivého ducha, který přebývá v jednom z domů na předměstí Tokia. V tomto domě totiž došlo k brutální vraždě, když žárlivý muž zavraždil svou ženu, syna a jejich kočku. Právě z jeho nenávisti vzešel tajemný „ju-on“, který se mstí na každém, kdo se k tomuto domu přiblíží.

Návštěvníci domu, kteří o vraždách neměli ani tušení, tak začínají kvůli děsivému duchovi postupně umírat a často na tom nese vinu Toshio, chlapec, kterého jeho otec utopil ve vaně. Na chlapci je děsivé snad úplně vše. Jeho pohyby, jeho bílá tvář i jeho černočerné dokořán otevřené oči. V neposlední řadě nesmíme zapomenout ani na děsivé kočičí mňoukání, které chlapec vyluzuje s doširoka otevřenými ústy.

2. Vymítač ďábla

Následující snímek je naprostou klasikou hororového žánru, která vznikla ve Spojených státech v roce 1973 a nese název Vymítač ďábla. Příběh filmu se točí okolo mladičké holčičky Regan, která je dcerou úspěšné herečky. Ta si kvůli svému pracovnímu vytížení dcery moc nevšímá, a tak jí uniká, že se její chování postupně proměňuje k horšímu a rozhodně to nejde připsat jen pubertě.

Když už se její chování zhorší natolik, že si jej povšimne i herečka, vezme svou dceru na různá lékařská vyšetření. Lékaři si však se sprostou mluvou, děsivým výrazem a často i paranormálními schopnostmi mladé Regan nedokáží poradit, a tak ji její matka vezme k církevnímu specialistovi, který se zabývá exorcismem.

Situace je už velmi neúnosná, jelikož se kdysi roztomilá dívka téměř kompletně proměnila v obludnou stvůru, která mluví démonickým hlasem a využívá cizí jazyky. Jako jediné řešení začne matka exorcismus brát až v momentě, kdy její posedlá dcera se zažloutlýma očima a zjizvenou a bledou pokožkou zavraždí jejího přítele.

1. Kruh

Poslední záznam dnešního článku patří filmu, který nás k jeho napsání inspiroval. Obdobně, jako v případě Nenávisti, jde o původně japonský horor, který se dočkal amerického remaku. Tentokrát však jde o horor s názvem Kruh, ve kterém není strašení svěřeno malému chlapci, ale holčičce jménem Samara.

Ta připraví o život každého, kdo se podívá na prokletou videokazetu, která nedávno zapříčinila smrt čtveřice teenagerů. V americkém remaku japonského hororu se tomuto prokletí rozhodne postavit reportérka ze Seattlu, kterou si ve filmu zahrála Naomi Watts (50). Tu čeká nelehký úkol, na jehož vyřešení má jen tý. Každý, kdo si totiž nahrávku přehraje, přesně do týdne zemře.

Samara má dlouhé černé vlasy, které ve většině případů zakrývají její obličej, a to je dobře. V momentě, kdy je její tvář ukázána na kameru, divákům vstávají vlasy na hlavě hrůzou. Její nadpřirozené schopnosti Samařinu děsivost ještě umocňují, jelikož se před ní není kde schovat. Pokud si vás totiž vyhlédne za svou další oběť, dokáže prolézt i televizí, jen aby se k vám dostala.

(tod)

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Naomi Watts, Linda Blair, Ethan Hawke

Filmy:
Přichází Satan!, Vymítač ďábla, Nenávist, Sinister

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
žebříčky, vymítání ďábla, hororové žebříčky, žebříčky hororů, vymítání, děti v hororech, Linda Blair horor, horory o satanovi, horory s dětmi, Satan ve filmu
TOPlist