5 nejbrutálnějších smrtí z Jamese Bonda

16.04.2019

V dnešním článku se budeme věnovat sérii špionážních filmů o britském agentovi ve službách Jejího veličenstva. Jeho krycí jméno je 007 a žádná žena mu neodolá. Ve svém arzenálu má nespočet smrtících zbraní, které mohou být maskované za běžné předměty denního užití. Jeho garáž je plná vymazlených sporťáků s mnoha záhadnými knoflíky způsobujícími zkázu všeho druhu. Jeho jméno je Bond. James Bond.

Další věc, kterou je Bond proslulý, je jeho povolení zabíjet. Se svými protivníky se proto většinou nemazlí a činí s nimi opravdu krátký proces. Některá jeho zabití jsou však až absurdně brutální, a my jsme se vám dnes proto rozhodli představit pět z nich.

5. Električtí úhoři – Povolení zabíjet

Představte si, že pracujete pro superpadoucha a v popisu vaší práce je jen hlídání jakéhosi obrovského akvária. Služební zbraň, kterou jste vyfasovali při nástupu do práce, pravděpodobně nikdy nevyužijete a padouši, jak známo, platí dobře. Je to v mnoha ohledech prostě práce snů. Nebo by alespoň byla, pokud by se vám klidné dny nenarušila infiltrace jednoho britského špiona.

Taková byla situace jednoho ze strážných ve filmu Povolení zabíjet, ve kterém se do role agenta 007 převtělil Timothy Dalton (75). Když totiž dělal jednu ze svých běžných pochůzek, zkřížil mu cestu Bond, který jej za pomoci obřího kovového háku vrhne přímo do akvária plného elektrických úhořů.

Není to poprvé, co Bond zavinil něčí smrt elektrickým proudem, ale využití elektrických úhořů už chce opravdu velkou fantazii.

4. Tekutý dusík – Zlaté oko

Zlaté oko je mnoha fanoušky této filmové série považované za vůbec nejlepší film o Jamesi Bondovi. Pro tento snímek se do jeho role vžil Pierce Brosnan (65) a jeho protivníkem se stal Sean Bean (59). Ačkoliv i ten ve filmu zahynul dost brutální smrtí, kdy byl svržen z vysokého satelitu, který na něj po své explozi navíc ještě spadl, dnes máme na mysli jinou smrt.

Obdobně brutální a až groteskně vtipná byla i smrt ruského hackera Borise, který se po celou dobu filmu snažil zhatit Bondovy plány na záchranu světa. Boris nějakým záhadným způsobem přežije výbuch základny bez sebemenšího šrámu, což pochopitelně oslaví vítěznou pózou. Ta mu však zůstane až do konce jeho krátkého života, jelikož jej v tom okamžiku zmrazí tekutý dusík. Stane se z něj tak jistá „živoucí“ socha.

3. Pád do propasti – Jen pro tvé oči

Bondovka s názvem Jen pro tvé oči šla do kin už v roce 1981 a role Jamese Bonda v ní připadla Rogerovi Mooreovi. Ten se musí vypořádávat s belgickým nájemným vrahem Emilem Locquem, které zavraždí Bondova italského kamaráda, čímž si prakticky zpečetí svůj osud. Přestože Bond není zrovna dobrým ochráncem svých přátel, pomsta mu jde skvěle.

Po jedné z automobilových honiček skončí Loque se svým autem na kraji vysokého útesu, ze kterého pád znamená jistou smrt. Loque však visí doslova na vlásku a má šanci se z tohoto nebezpečí ještě dostat. Alespoň tedy do chvíle, než mu jeho prekérní situaci nepřijde vyřešit sám agent 007.

Ten se nespokojí jen s tím, že jej nechá spadnout do rokle, ale jeho smrt mu zajistí tvrdým kopancem do strany auta, který nájemného vraha pošle bez slitování přes okraj.

2. Šťastný let! – Dech života

Dech života je dalším snímkem, ve kterém si Bonda zahrál Timothy Dalton. Smrt, kterou vám dnes chceme popsat je jednou z těch nejnapínavějších, ke kterým v sérii dojde. Odehrává se totiž vysoko nad zemí, kdy Bond a jeho nepřítel Necros visí na pytli lékařských zásob zavěšeným za letícím letadlem.

Bond se ve svém souboji musí vyhýbat Necrosovu noži, zatímco se ze všech sil drží pytle zavěšeného za letadlem. Pytel se však postupně rozpadá, a tak se Necros snaží uchránit před smrtí tím, že se chytí Bondovy boty.  Ten je však už vyzbrojen nožem a rozhodne se pro potupné zabití bývalého agenta KGB. Nožem si totiž přeřízne tkaničky a Necrose se svou botou pošle k jisté smrti. Pak už Bond jen suše prohlásí, že mu „dal kopačky“.

1. Sněhové dělo – V tajné službě Jejího veličenstva

Poslední snímek dnešního seznamu je jedinou bondovkou, ve které se hlavní role ujal Geroge Lazenby (79). Bond ve filmu čelí jednomu ze svých nejslavnějších nepřátel Ernstu Stavru Blofeldovi, který na něj ve švýcarském alpském středisku poštve celou řadu svých nohsledů. Agent britské tajné služby se jim rozhodne uniknout na lyžích.

Spoustu z nich se mu podaří ošálit rychlými kličkami, ale jeden z nich skončí opravdu brutálním způsobem. Po nevydařeném skoku tento nešťastník skončí ve sněhovém děle, které jej rozdrtí na padrť a sjezdovku pokryje jeho vnitřnostmi a krví.

(tod)

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
George Lazenby, Pierce Brosnan, Timothy Dalton, Roger Moore

Filmy:
Zlaté oko, Jen pro tvé oči, Povolení zabíjet, Dech života, V tajné službě Jejího veličenstva

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
agent 007, britské filmy, james bond, špionážní filmy, James Bond zajímavosti, zabití ve filmech, brutální filmové scény, super špioni, britská tajná služba, George Lazenby filmy, Roger Moore filmy, James Bond scény, agent 007 scény, brutální zabití ve filmu
TOPlist