5 nejbrutálnějších smrtí ve filmech od Marvelu

21.06.2024

Filmový svět Marvelu (MCU) není jen o superhrdinských triumfech a epických soubojích. Přestože celé filmové zpracování komiksových filmů v současnosti patří pod hlavičku Disney, stále najdete řadu momentů, které vás mohou šokovat.

Za zmínku určitě stojí i předmět dnešního článku, ve kterém vám představíme pět nejbrutálnějších smrtí z MCU, které nám ukázaly, že ani v sérii plné superhrdinů a „šťastných konců“ se nemůžete spolehnout vůbec na nic.

Black Bolt – Dr. Strange v mnohovesmíru šílenství


Black Bolt, známý jako šéf Inhumans, zažije svůj krutý konec v mnohými zatracovaném snímku s názvem Dr. Strange v mnohovesmíru šílenství. O život ho připraví Scarlet Witch, v podání Elizabeth Olsen (35), a to nečekaně brutálním způsobem, když projeví svou nelítostnou sílu tím, že mu prostě odstraní ústa.

Black Bolt, který dokáže svým hlasem zničit celé planety, v šoku vykřikne, ale bez úst se jeho moc obrátí proti němu, což způsobí explozivní zpětný ráz a výbuch jeho hlavy zevnitř. Vytvoření této scény zahrnovalo pokročilé speciální efekty, které byly inspirovány reálným a skutečně detailními záznamy explozí. Tento okamžik, režírovaný mistrem hororu Samem Raimim (64), se stal jedním z nejpamátnějších a nejbrutálnějších v MCU.

Anthony Rashakov – Daredevil


V uznávaném seriálu Daredevil se setkáváme s mnoha temnými a násilnými momenty, ale smrt mafiána Anthonyho Rashakova zůstává jednou z nejbrutálnějších. Wilson Fisk, známý jako Kingpin, nemilosrdně zabije Rashakova tím, že mu opakovaně přibouchne dveře auta na hlavu. Tahle scéna, plná surového násilí a krve, ukazuje, jak daleko je Fisk ochoten zajít, aby si udržel svou moc a respekt.

Tento brutální čin nastavuje tón pro celý seriál, který se neštítí ukazovat temnější stránku New Yorku a jeho zločineckého podsvětí. Ještě brutálnější je pak celý Punisher, ale tam nesmlouvavé násilí jednoduše čekáte od začátku.

Loki – Avengers: Infinity War


Loki, Thorův bratr, antihrdina a bůh klamu, zažije svůj osudový moment v Avengers: Infinity War. Po počátečním pokusu o zabití obávaného Thanose, na samém začátku filmu je Loki brutálně uškrcen před očima svého bratra, boha hromu a blesku. Thanos, v podání Joshe Brolina (56), zabitím svého posluhovače a nepřítele Avengers demonstruje svou nadřazenost a nelítostnost. Jako lusknutím prstu ve vteřině zabije někoho, kdo Avengerům znepříjemňoval život celý první díl jejich série.

Tato scéna je emotivně silná nejen kvůli brutálnímu způsobu, jakým je vykonána, ale také kvůli drtivému dopadu, který má na Thora a diváky, kteří sledovali Lokiho pomalou proměnu z padoucha na hrdinu.

Frank – Ant-Man


Ant-Man v sobě často mísí prvky superhrdinských filmů s hororem a černým humorem. Nikde to není vidět lépe než v momentě, kdy Darren Cross použije prototyp zmenšovací technologie na jednoho ze svých podřízených, jistého Franka.

Výsledek je naprosto groteskní: Frank se přemění na neidentifikovatelnou kaši, kterou Cross bez váhání setře toaletním papírem a spláchne do záchodu. Tato scéna, i když krátká, je naprosto šokující svou bizarní brutalitou a absurdním humorem, což je pro Marvel typické.

Teta May – Spider-Man: Bez domova


Na konec dnešního článku jsme si nechali jednu z nejmilovanějších postav nejen ze světa Spider-Mana, ale i celého MCU. Všemi milovaná Teta May zažije tragický konec ve snímku "Spider-Man: Bez domova". Po útoku Green Goblina v podání Willema Dafoe (68) je smrtelně raněna a umírá v náručí svého synovce.

Její smrt Petera v podání Toma Hollanda (29) zasáhne natolik, že málem překročí hranici, která dělí superhrdiny od superpadouchů. Tato smrt je obzvláště srdcervoucí, protože kvůli ní mladý hrdina definitivně ztrácí poslední jistotu ve svém životě a musí dál pokračovat bez opory, kterou mu jeho teta byla za každé situace.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Elizabeth Olsen, Willem Dafoe, Josh Brolin

Filmy:
Daredevil, Ant-Man, Avengers

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
smrt, úmrtí, úmrtí postavy, marvel, filmy marvel, Marvel filmy, superhrdinské filmy, Avengers, oblíbené postavy, smrti ve filmech
TOPlist