5 nejambicióznějších projektů, které chystá komiksový Marvel

06.08.2019

Komiksový gigant Marvel je v současnosti jedním z nejvýdělečnějších studí světa. Jeho filmy vydělávají obrovské balíky peněz a každý z nich se stává skutečným hitem. Když navíc vezmete v potaz, že byl Marvel v devadesátých letech na pokraji finanční krize, je jeho současný stav ještě o to víc neuvěřitelnější.

Komiksovým hrdinům od Marvelu se zkrátka daří, což dalo studio vědět i na letošním svátku všech komiksových nadšenců, na Comic Conu v San Diegu. Ten letos proběhl mezi osmnáctým a dvaadvacátým červencem a Marvel na něm měl samozřejmě čestné místo. Letos se navíc opravdu předvedl, protože představil hned několik nadcházejících projektů, které jeho hrdiny čekají. My vám dnes v Showbizu představíme ty nejzajímavější z nich.

5. Black Widow

O existenci sólového filmu o superhrdince s krycím jménem Black Widow už se nějakou tu chvíli vědělo. Letošní Comic Con však konečně přinesl i několik konkrétních informací o snímku, ve kterém se Scarlett Johansson (34) vrátí do role bývalé ruské špionky Natashy Romanoff.

Kromě Johansson se ve filmu ovjeví i David Harbour (44) jako Red Guardian, O.T. Fagbenle (38) jako Mason či Rachel Weisz (49) v roli Meliny. Snímku se ujme režisérka Cate Shortland (50) a film se své světové premiéry dočká už prvního května příštího roku.

4. Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi je asijským superhrdinou, který na svou premiéru na stříbrném plátně stále čeká. To by se však mělo změnit dvanáctého února roku 2021, kdy by měl do kin jít jeho sólový film s názvem Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings. Role tohoto mistra bojových umění se ujme Simu Liu (30) a sekundovat mu bude Awkwafina (30).

Snímek o tomto superhrdinovi by měl představit i skutečného Mandarína, který byl vesměs velkým zklamáním pro diváky třetího Iron Mana z roku 2013. V tomto filmu se totiž za tohoto ikonického komiksového padoucha pouze někdo vydával a komiksoví nadšenci tak odcházeli z kin s pocitem, že je tvůrci filmu sprostě oklamali.

3. Thor: Love and Thunder

Následujícím filmem se vrátíme k postavě, která se ve filmech spadajících do MCU (Marvel Cinematic Universe) objevuje u od roku 2011. Jde o Thora, který se pátého listopadu 2021 dočká svého nového snímku s názvem Thor Love and Thunder. Tentokrát v roli Thora však neuvidíme pouze Chrise Hemswortha (35), ale i Natalie Portman (38), která doposud hrála Thorovu lásku Jane Foster.

Taika Waititi (43), který natáčel i předchozí sólový film o severském bohu hromu s názvem Thor Ragnarok, se totiž rozhodl, že pro svůj nový snímek využije moderní komiksy. Ty totiž přidělily Thorovy superschopnosti právě Jane Foster, ze které se stala mocná bohyně hromu. To samozřejmě některé fanoušky moc nepotěšilo, ale znáte to. Všem se zavděčit nemůžete.

2. Loki

Když už jsme zmínili Thora, byl by hřích, kdybychom se alespoň na okamžik nevěnovali jeho bratru Lokimu v podání Toma Hiddlestona (38), kterého si fanoušci naprosto zamilovali. Loki byl v prvních Avengers hlavním záporákem, ale postupně se z něj stal jakýsi antihrdina, který jako bůh klamu stále rád ostatním škodí, ale když jde do tuhého, dokáže se postavit na stranu dobra. Pokud z toho tedy sám něco má.

I Loki se dočká svého sólového projektu. Tentokrát však nepůjde o celovečerní film, ale o seriál, který naleznete na chystané streamovací platformě s názvem Disney+. Na obrazovkách svých zařízení byste měli tento připravovaný seriál naleznout už na jaře roku 2021.

1. What if…?

I poslední projekt Marvelu, který vám dnes chceme představit, bude seriálovým počinem, jenž v budoucnu naleznete na Disney+. Půjde o vůbec první animovaný seriál, který bude vznikat přímo v rámci filmového MCU. Můžete proto čekat, že se dabingu různých postav ze seriálu What if…? ujmou opravdu slavní herci.

Jelikož se bude seriál odehrávat v alternativních vesmírech, objeví se v rolích slavných superhrdinů i někteří z herců, kteří je hráli v celovečerních filmech. Seriálem bude provázet Jeffrey Wright (53), který se zhostí role jednoho ze záhadných Watcherů. What if…? by se mělo na službě Disney+ objevit v létě 2021.

(tod)

Fandím
24 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Scarlett Johansson, Natalie Portman, Tom Hiddleston, Chris Hemsworth

Filmy:
Avengers, Iron Man 3

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
plánované filmy, marvel, black widow, superhrdinky, Scarlett Johansson filmy, MCU, Marvel postavy, Černá vdova film, Marvel plánované filmy, filmy v přípravě, Loki, Loki film
TOPlist