5 nadcházejících remaků, na které se můžete už teď těšit

20.04.2024

Když filmová studia oznámí, že se chystají předělat nějakou filmovou klasiku, většinou to není důvodem k radosti. Naprostá většina těchto předělávek je sprostou „vykrádačkou“ původního díla a jen málokterý režisér si s novým zpracováním známého příběhu dá tolik práce, jako se svým vlastním originálním dílem.

To snad nebude případ následující pětice snímků, které se v příštích měsících či letech mají dočkat „oprášení svého zašlého kabátku“. Připravili jsme si pro vás totiž pětici remaků slavných filmů, které by rozhodně neměly být jen „dojnou krávou“ filmových studií.

Vrána

Legendární příběh o krvavé pomstě ze záhrobí se vrací na plátna s novým dechem. Tragicky zesnulého Brandona Lee nahradí v roli Erica Dravena Bill Skarsgård (33) a už to je důvodem k oslavám. Jeho intenzivní herectví a obrovský talent slibují důstojné osvěžení tohoto kultovního příběhu. Ať už jste fanoušci originálu nebo nováčci, nová Vrána by měla potěšit každého diváka.

Kromě Skarsgårda se v novém snímku objeví například i FKA twigs (36) nebo a Isabella Wei (19), což jsou mladé naděje filmového světa. Nezbývá než doufat, že se tvůrci nového filmu nesetkají s tolika příkořími jako u původní Vrány. Její produkce byla totiž naprosto otřesná (někdo by řekl i prokletá) a došlo během ní i k několika jen těžko vysvětlitelným událostem.

Bláznivá střela

Nahradit nezapomenutelného Leslieho Nielsona se může zdát jako nesplnitelný úkol, přesto se o to v dohledné době pokusí Liam Neeson (71). Ten si totiž zahraje syna pomateného policisty Franka Dreblna v nové verzi Bláznivé střely. Režie se ujme Seth MacFarlane (50), který má za sebou celou řadu úspěšných komedií jako je Méďa nebo například animovaný seriál Griffinovi.

Frank Drebin Jr. se s největší pravděpodobností dostane do obdobných problémů jako jeho otec, ale nejspíš z nich i on nějakým způsobem opírajícím se o notnou dávku štěstí nakonec vybruslí. Nové zpracování si zachová ducha satiry a grotesknosti původních snímků, ale zároveň je příběh opráší a upraví tak, aby seděl současnému publiku.

Blade

Marvelovská rodina se rozrůstá a tentokrát se drápne do temného světa upírů. S Mahershalou Ali (50) v titulní roli slibuje reboot Bladea nadšenému publiku nový pohled na kultovní příběh „denního chodce“. Aliho nesporný herecký talent společně s vysokorozpočtovými vizuálními efekty Marvelovek, slibují nezapomenutelné dobrodružství ve světě upírů a lidí.

Kromě Mahershaly Aliho se dalších rolí ujme například Mia Goth (30) nebo Delroy Lindo (71), ale další informace si filmaři ostražitě drží „pod pokličkou“. S příchodem Bladea do propojeného světa hrdinů Marvelu se bojovníkovi s upíry otevírají široké možnosti zapojení do ostatních příběhů komiksových hrdinů, a možná ho proto potkáme v Avengers: The Kang Dynasty nebo Secret Wars.

Letopisy Narnie

Fanoušky kouzelných světů, mytologie a dobrodružství určitě potěší následující zpráva. Netflix odkoupil práva na sérii Letopisů Narnie a režie této ságy (nebo alespoň prvního dílu) se chopí Greta Gerwig (40). Ta slavila obrovský úspěch se svou loňskou Barbie,a v Hollywoodu se proto hlasitě hlásí o slovo.

Její schopnost vyprávět hluboké lidské příběhy relativně komplexních postav slibuje, že nová verze Letopisů Narnie bude skvělým zážitkem nejen pro fanoušky původní série, ale i pro fandy fantasy nebo ty, kteří milují příběhy založené na emocích. S projektem se už nyní pojí vysoká očekávání, ať to dopadne, jak chce, stoprocentně půjde o jednu z nejdiskutovanějších adaptací posledních let.

Twister

Na konec dnešního článku zavítáme k legendám katastrofických filmů. Původní Twister za dva roky oslaví své třicáté narozeniny a filmaři mu připravili skvělý dárek. Už letos nás totiž čeká předělávka s názvem Twisters, která si klade nemalé cíle. Překonat úspěchy původního filmu bude totiž extrémně těžké, jelikož je právě Twister jedním z těch chytřejších katastrofických filmů.

Pod vedením režiséra Lee Isaac Chunga (45) se však katastrofického selhání tohoto filmu příliš nebojíme a nová verze se tak nejspíš stane podobným hitem jako původní film s Helen Hunt (60) a Billem Paxtonem v hlavních rolích. Ty v nové verzi vystřídají Daisy Edgar-Jones (25) a Glenem Powellem (35), kteří do příběhu přinesou novou energii a charisma.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Leslie Nielsen, Helen Hunt, Mahershala Ali, Bill Skarsgård

Filmy:
Blade, Bláznivá střela, Twister, Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
komedie, film Vrána, remake, filmové remaky, remaky, plánované remaky, připravované remaky, nejlepší katastrofické filmy, bláznivá střela
TOPlist