5 nadcházejících filmů, na které se už teď lidé dívají skrz prsty

08.11.2021

Hollywoodské filmy bývají široké veřejnosti oznámeny dávno před tím, než se dostanou do kin. Tímhle způsobem předem získávají nadšené fanoušky, které se jejich premiér nemůžou dočkat. Ne vždy se však vyplatí na film upozorňovat tolik dopředu. Stačí se podívat na prozatím poslední bondovku s názvem Není čas zemřít, jejíž premiéra byla kvůli covidu několikrát odsunuta.

Riziko se ale skrývá i v jiné věci. Zákulisní informace, předchozí díly nebo nepovedené trailery mohou potenciální diváky od sledování filmu odradit, a namísto nadšených fanoušků tak filmaři získají rozzuřené davy. V dnešním článku jsme si pro vás připravili pět filmů, které se v kinech objeví v roce 2022, a už teď je velká část veřejnosti nesnáší.

5. Smrt na Nilu

Pro naprostou většinu filmových nadšenců existuje jen jediný představitel belgického detektiva z pera Agathy Christie. David Suchet (75) zkrátka je Hercules Poirot. Suchet slavného detektiva hrál dlouhých čtyřiadvacet let, a objevil se v neuvěřitelných sedmdesáti televizních adaptacích příběhů Hercula Poirota.

Proto široká veřejnost přistupovala k nové verzi příběhů s novými herci poněkud obezřetně. Prvním snímkem, ve které se role pedantského detektiva zhostil Kenneth Branaugh (60) byla Vražda v Orient expresu, která šla do kin už v roce 2017. Pokračováním, které bylo naznačeno i v závěrečné scéně předchozího filmu, se v příštím roce stane Smrt na Nilu.

To se mělo v kinech objevit už v říjnu loňského roku, ale kvůli pandemii byla i tato premiéra odsunuta na pozdější datum. Film by lásku k Suchetově verzi Poirota ještě pravděpodobně ustál, ale odsunutí premiéry před něj postavilo ještě jeden problém. V lednu letošního roku vyšly najevo odporné choutky Armieho Hammera (35), který si ve filmu také zahraje. Podle uniklých zpráv se Hammer vyžívá v násilí, podivných sexuálních praktikách, a dokonce naznačoval i sklony ke kanibalismu.

4. Uncharted

Historie propojení filmového a herního průmyslu je přinejlepším „pošramocená“. Dobré herní adaptace filmů byste spočítali na prstech jedné ruky a hledání kvalitních filmových adaptací her by bylo ještě náročnější. Naděje svitla v roce 2008, kdy byla oznámena vznikající adaptace dobrodružné hry Uncharted, jejíž protagonista je v podstatě akčnější a vtipnější Indiana Jones.

Jak to tak ale bývá, tahle radost byla poměrně rychle zažehnána, jelikož bylo filmové Uncharted na dlouhá léta uloženo k ledu. Teď to ale vypadá, že se filmu v příštím roce konečně dočkáme. Už vyšly i první trailery, což ale stejný počet diváků uklidnilo i naštvalo. Řada herních nadšenců má totiž problém s obsazením filmu.

Dříve se na svět dostal fanouškovský film, ve kterém si vtipkujícího dobrodruha zahrál Nathan Fillion (50), pro kterého byla role jako stvořená. Kvůli dlouhému procesu natáčení však role musela připadnout mladšímu herci, a filmaři si do role Nathana Drakea vybrali nejnovějšího Spider-Mana Toma Hollanda (25).3. 

3. Indiana Jones 5

Když jsme v předchozím bodě zmínili Indiana Jonese, byl by hřích nevěnovat mu v dnešním článku větší prostor. I pátý díl příběhů o nejslavnějším archeologovi filmové historie se totiž dostane do kin v příštím roce. Poslední díl s podtitulem Království křišťálové lebky u fanoušků moc neobstál, a proto se mnozí obávají co přijde příště.

Pokud vám už u filmu z roku 2008 přišlo, že už Harrison Ford (79) úplně nemá na akční scény, které série vyžaduje, asi vás neuklidníme. V čase premiéry bude totiž představiteli Indiana Jonese, Hana Sola nebo Ricka Deckarda úctyhodných osmdesát let. Možná měli George Lucas (77) a Steven Spielberg (74) přeci jen skončit u Poslední křížové výpravy.

2. Jurský svět: Nadvláda

Původní Jurský park z roku 1993 je mnohými považován za jeden z největších milníků filmové historie. A po právu! Tenhle snímek dokázal, jak hladce lze propojit praktické a počítačové efekty, čímž udal směr filmovému průmyslu na další dekády dopředu. Úspěch v Hollywoodu znamená nejen respekt ostatních filmařů, ale často i nutnost natáčet další díly bez ohledu na jejich kvalitu.

S každým dalším dílem tak kvality Jurského parku upadaly, ale novou naději představoval Jurský svět, který celou sérii takzvaně „rebootoval“ (restart série s jinými herci a zápletkami, pozn. red.). Druhý díl s podtitulem Zánik říše ale zase působil jako laciný způsob, jakým se filmaři snaží získat peníze a fanoušci série se bojí, aby chystanou Nadvládu nečekal stejný osud jako třetí díl původní série.

Světlem na konci tunelu může být fakt, že se ve třetím díle Jurského světa znovu objeví hrdinové původních filmů z devadesátých let, které si zahráli Sam Neil (74), Laura Dern (54) nebo Jeff Goldblum (69). Jestli to ale bude pro záchranu filmu stačit, to netuší nikdo.

1. Fantastická zvířata 3

Na konec dnešního článku jsme si nechali sérii naprosto opředenou kontroverzemi a nenávistí fanoušků. Fanoušci Harryho Pottera jsou otevření snad čemukoliv, ale zdá se, že s Fantastickými zvířaty jim už zkrátka došla trpělivost. S prvním dílem se pojila obrovská očekávání, ale takzvaní „Potterheadi“, jak si komunita těchto nadšenců říká, odcházeli z kin vesměs zklamaní.

Nová série zkrátka nedokáže představit to „kouzlo“, které filmy původní série zvládaly tak dokonale. Když k tomu připočteme ještě kauzu, která se týká domácího násilí v domově Johnnyho Deppa (58), je třetí díl Fantastických zvířat trnem v oku snad každého. V rámci jedné série si hlavního padoucha Gellerta Grindelwalda zahraje v pořadí už třetí herec, kterým se tentokrát stane Mads Mikkelsen (55).

(tod)

Fandím
9 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Mads Mikkelsen, Kenneth Branagh, Harrison Ford, Laura Dern

Filmy:
Jurský park, Dobyvatelé ztracené archy, Hercule Poirot: Smrt na Nilu

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Indiana Jones 5, Fantastická zvířata 3, Uncharted, Jurský svět: Nadvláda, nadcházející filmy
TOPlist