5 krásných kaskadérek, které se vyrovnají svým hereckým kolegyním

26.06.2018

O náročnosti a nevděčnosti kaskadérské profese už jsme psali ve článku s názvem 5 smutných pravd o hollywoodských kaskadérech. Teď jsme se ale rozhodli, že těmto nespravedlnostem učiníme přítrž a několik slavných kaskadérů vám představíme. Dnešní článek se bude věnovat kaskadérkám, které se svou krásou s přehledem vyrovnají svým slavnějším kolegyním, za které denně nasazují život.

V podstatě vám dnes představíme pětici krásných „hereček“, které se nebojí žádného nebezpečí, a přesto jsou jejich jména prakticky neznámá. A my to chceme změnit.

5. Caitlin Dechelle/Gal Gadot – Wonder Woman

Wonder Woman byl jeden z mála komiksových filmů od studia DC, který se snažil poodstoupit od ponuré atmosféry, které všechny jejich filmy mají, a nabídnout svěží optimističtější příběh, který si diváci zamilovali. To ovšem neovlivnilo kvalitu akčních scén, které dělá DC možná dokonce lépe než konkurenční Marvel.

Stačí se podívat na obsazení dublérky hlavní herečky Gal Gadot (33). Tuto pozici totiž dostala Caitlin Dechelle, která má rozhodně dostatek kvalifikací na to, aby mohla být sama superhrdinkou. Její pohledný zevnějšek by mohl naznačovat, že je pouze dalším „hezkým obličejem“, ale když vezmete v potaz, že má tahle kaskadérka hned tři černé pásky ze tří různých bojových sportů, tak její kaskadérská kariéra nabývá mnohem větší smysl.

Dechelle navíc v roli dvojnice Wonder Woman zářila natolik, že byla dokonce nominována na prestižní cenu Taurus za nejlepší bojovou scénu. Není se čemu divit, Dechelle a svých bojových schopnostech pracuje už celých dvacet let. 

4. Jahnel Curfman/Karen Gillan – Jumanji: Vítejte v džungli!

Loňský překvapivý hit s názvem Jumanji: Vítejte v džungli! svou nespornou kvalitou překvapil asi každého diváka. Většina z nás totiž předpokládala, že se studio Sony jen bude snažit těžit ze známého jména, ale naštěstí se tak nestalo, a my jsme dostali zábavnou oddechovku, která za zhlédnutí rozhodně stála.

Svůj podíl na těchto kvalitách rozhodně nesou i akční scény, za kterými stojí zkušení kaskadéři. Jednou z těch nejlepších je i Jahnel Curfman, která ve spoustě bojových záběrů zastupovala herečku Karen Gillan (30). V každé scéně, kde Gillan alias Martha alias Ruby Roundhouse „nakopává zadky“ vidíme ve skutečnosti Jahnel Curfman.

Tato kráska začala svou hollywoodskou kariéru ve světoznámém snímku Jamese Camerona (63) s názvem Avatar. Od té doby se jako kaskadérka účastnila Curfman nespočtu filmových i seriálových projektů, mezi které patří i Avengers: Infinity war, seriál Lucifer, Sabotáž nebo Pompeje.

3. Ingrid Kleinig/Margot Robbie – Sebevražedný oddíl

Ingrid Kleinig má za sebou dublování nejen za Margot Robbie (27), ale i za několik dalších slavných hereček jako je například Evangeline Lilly (38) nebo Brie Larson (28), která dostala hlavní roli v chystaném superhrdinském snímku Captain Marvel.

Během doby, kdy Kleining zastupovala Robbie v Sebevražedném oddílu bylo rozeznání těchto dvou hereček hned z několika důvodů naprosto nadlidským úkonem. Jednak jsou si tyto herečky i za normálních okolností velmi podobné, ale také je potřeba vzdát hold maskérům a kostymérům, kteří tyto ženy prakticky sloučili do jedné.

Ingrid Kleinig zastupovala Robbie i v jejích dalších filmech jako je například Legenda o Tarzanovi. Skvělou práci však odvedla i v Hobití trilogii, ve filmu Šílený Max: Zběsilá cesta či Kong: Ostrov lebek. Jejím prozatím posledním velkým projektem bylo dublování Evangeline Lilly v chystaném komiksovém snímku Ant-Man a Wasp.

2. Aja Frary/Megan Fox: Želvy Ninja

Kaskadérka Aja Frary není pouze zkušenou bojovnicí, ale zvládá také komplikované a nebezpečné kaskadérské triky s vozidly. Když zrovna nezastupuje slavné herečky v životu-nebezpečných scénách, vyučuje Frary v losangeleské autoškole pro kaskadéry.

Frary se poprvé pořádně proslavila v roce 2009, kdy prováděla kaskadérské kousky ve filmech Já, legenda, Americký gangster nebo P. S. Miluji tě. Je také dublérkou herečky Megan Fox (32), kterou zastupovala například v Želvách Ninja z roku 2014. Její životopis je vskutku obsáhlý a zahrnuje práci na filmech jako Vlk z Wall Street, Pobřežní hlídka, 22 Jump Street, Iron Man 3 a mnoha dalších slavných snímcích.

Jejím zatím největším projektem byla pozice koordinátorky kaskadérských kousků k celému filmu, kterou vykonávala ve filmu Debbie a její parťačky, který právě běží v českých kinech.

1. Jenene Carleton/Angelina Jolie: Salt

Jenene Carleton je poslední zkušenou kaskadérkou, kterou vám chceme v rámci dnešního seznamu představit. Na svém kontě má také nespočet filmových projektů včetně Stmívání, Mission: Impossible, Úsvit planety opic či Avengers Infinity War.

Její nejznámější práce je však jako dvojnice Angeliny Jolie (43) v akčním filmu s názvem Salt. Přestože si Jolie velmi ráda dělá některé kaskadérské kousky „na vlastní pěst“, tak na některé nebezpečnější záběry zkrátka náhradnici potřebuje. A přesně tuhle roli zvládá Carleton perfektně. Při natáčení Salt působila Carleton nejen jako kaskadérka, ale i jako osobní trenérka Jolie. Dávala proto Angelině přesné instrukce, jak má nebezpečné kousky, které chtěla hollywoodská herečka zkusit osobně, bezpečně provést.

V současnosti jste její práci mohli vidět například v prvním díle Deadpoola, kde působila jako dublérka Moreny Baccarin (39) nebo jako dublérku Kate Winslet (42) v Hoře mezi námi.

(tod)

Fandím
37 fanoušků
Nesnáším
6 antifanoušků
Celebrity:
Gal Gadot, Megan Fox, Angelina Jolie, Margot Robbie, Karel Gillan

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
krásky, sexy dívky, Hollywood, zajímavosti Hollywood, kaskadérky, práce kaskadérky, sexy kaskadérky, kaskadérky slavných hereček, zajímavosti o filmu
TOPlist