5 komedií s nepatřičným koncem

13.10.2022

Znáte ten pocit, kdy si celou dobu užíváte nějaký film, ale v poslední scéně získáte pocit, že se filmaři naprosto pomátli? Existují totiž snímky, které v posledních momentech nečekaně změní tón a působí jako úplně jiný počin. Jiné filmy postupně gradují, jen aby všechno napětí v posledních momentech bez veškeré slávy vyšumělo.

V dnešním článku se zaměříme na skvělé komedie, které končí tak prapodivným způsobem. Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici komedií s nepatřičným koncem.

Smrt vypravěče – Monty Python a Svatý Grál

Prvním snímkem dnešního seznamu je nezapomenutelný film partičky britských komiků, kteří si nechávají říkat Monty Python. Tihle chlapíci se na stříbrná plátna vydali jen párkrát, ale pokaždé to byla senzační podívaná. Pro potřeby dnešního článku jsme si vybrali snímek Monty Python a Svatý Grál, který skvěle paroduje všechny dobrodružné příběhy o králi Artušovi a jeho rytířích od kulatého stolu.

Dnešní článek začínáme poměrně zlehka, jelikož konec Svatého Grálu sice mění tón a vyznění celého filmu, ale dělá to tak fantastickým a ryze „pythonovským“ způsobem, že se tomu nejde nesmát. Když se totiž schyluje k závěrečné bitvě, jsou všichni Artušovi muži zatčeni za zabití vypravěče, který příběhem provázel.

Najednou se tedy ocitáme v moderní Anglii a místo líté bitvy nás čeká jen useknutý konec a nechápavé ale pobavené výrazy na našich tvářích.

Kde je happyend? – Prázdniny v Římě

Prázdniny v Římě jsou dodnes jednou z nejuznávanějších romantických komedií historie. Film s Audrey Hepburn a Gregorym Peckem v hlavních rolích je zkrátka klenotem, ve kterém se inspiruje i řada moderních filmů. Film vypráví o lásce o princezny jednoho imaginárního evropského státu a neúnavného novináře.

Kvůli různému společenskému postavení obou zamilovaných ale jejich lásce není přáno, a tak ji musí před okolím tajit. Podle pravidel romantických komedií by tuto překážku měli na konci filmu překonat a skončit spolu šťastně až do smrti. To se ale v Prázdninách v Římě nestane a oba dva se nakonec vrátí z téhle pohádky do reality svých životů.

Je až neuvěřitelné, jak pokrokové Prázdniny v Římě byly, zvlášť když uvážíte, že se v kinech objevily už v roce 1953.

Konec pod psa – Marley a já

Předchozí film rozhodně neskončil happyendem, ale v porovnání s koncem rodinné komedie Marley a já jde o opravdu slabý odvar. Owen Wilson (53) a Jennifer Aniston (53) v něm hrají manželský pár, který přemýšlí o založení rodiny. Zatímco Jenny by si přála miminko, John se na otcovství zatím necítí, a tak své manželce pořídí štěně labradora, které pojmenují jako Marley.

Marley se poměrně záhy ukáže jako mnohem složitější případ než jakékoliv dítě, ale oba manželé si ji okamžitě zamilují. I když dělá potíže při každé příležitosti, je to jejich miláček, který roste společně s jejich rodinou. Marley sleduje, jak se její rodina během let postupně rozšiřuje a z roztomilého štěněte se za pár let stává dospělý pes.

Taková komedie by měla končit třeba narozením štěňat, nebo spokojeným životem početné rodiny. Konec by určitě neměl spočívat v onemocnění a smrti milovaného psa. Přesto se však filmaři rozhodli vydat touhle cestou, a to asi proto, že mají srdce z ledu.

Vyšumělé poučení – Fanaticky zamilován

Příběh natáčení následujícího filmu je poměrně bizarní. Fanaticky zamilován se točí kolem života baseballového nadšence, který si musí vybrat mezi svým oblíbeným týmem a ženou svých snů. Jimmy Fallon (48) zde hraje oddaného fanouška, který svým milovaným Red Sox fandí už od malička. To trochu komplikuje jeho vztah s Drew Barrimore (47), která je pro něj vždycky až na druhém místě.

Jeho oddanost sportu a dokonalá docházka komplikují nejen jejich rande, ale i situace, jako je první setkání s rodiči, rodinné výlety nebo pracovní cesty. Možná byste si mysleli, že filmaři dají nakonec navrch mladé lásce a sport tak hlavní hrdina upozadí. Měli byste pravdu. Tak měl film skutečně původně skončit.

Pak ale Red Sox poprvé po 86 letech vyhráli nejvyšší baseballovou soutěž a tvůrci filmu Fanaticky zamilován naprosto přehodnotili zakončení svého snímku, aby se svezli na vlně úspěchu podceňovaného týmu. Film tak poměrně „na sílu“ končí nezaslouženým vítězstvím zapáleného fanouška na všech frontách jeho života.

„Úlet“ – Pomáda

Na konec dnešního článku jsme si nechali jeden z nejslavnějších muzikálů, který dodnes rezonuje u spousty filmových nadšenců. Řeč je samozřejmě o legendární Pomádě z roku 1978. John Travolta (68) a Olivia Newton-John v ní hrají zamilovaný pár středoškoláků, kteří jsou z opačných světů. Zatímco patří do partičky grázlů, ona je příkladnou studentkou s vynikajícími výsledky.

Láska si ale nevybírá, a tak se jejich rozdíly začnou stírat, až se jejich role ke konci filmu úplně prohodí. On přijde na pouť jako uhlazený slušňák, zatímco ona dorazí v kožené bundě. Taková změna je pro oba zásadní, ale stále uvěřitelná. Svět Pomády je totiž trochu výstřednější než ten náš. Bodejť by ne, když postavy filmu co chvíli propadnou nějaké té chytlavé písni.

Kde už jde film ale za hranu uvěřitelnosti i na své poměry je úplně poslední scéna, kdy oba nasednou do svého sporťáku a vznesou se k nebi. Cože? Proč? Jak? To jsou jen některé z otázek, které se vám po zhlédnutí filmu budou honit hlavou.

(tod)

Fandím
34 fanoušků
Nesnáším
4 antifanoušci
Celebrity:
John Travolta, Audrey Hepburn, Jennifer Aniston, Owen Wilson

Filmy:
Marley a já, Monty Python a Svatý Grál, Pomáda, Fanaticky zamilován

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Jennifer Aniston, Owen Wilson, muzikál Pomáda, filmové muzikály, romantické filmy, slavné scény, romantické komedie, nejlepší romantické komedie, zvláštní konce, zvláštní scéna
TOPlist