5 knižních postav z Harryho Pottera, které by nový seriál mohl představit

06.04.2023

Ačkoliv to ti nejzarytější fanoušci Harryho Pottera možná vědí, ne ke každému se dostala informace o přápravých seriálu ze světa čar a kouzel. Chlapec, který zůstal na živu, je totiž nejspíš zpátky. Warner Bros. údajně připravuje seriál, který bude každou ze svých sérií vyprávět jednu z knih, které J. K. Rowlingová (57) sepsala.

Seriál tak bude moct jít víc do hloubky a každý z příběhů představit v trochu jiném světle než oblíbené filmy. I díky tomu bychom se mohli konečně setkat s některými postavami, které filmaři z různých důvodů vynechali. A přesně o nich bude náš dnešní článek.

Protiva

První ze zapomenutých postav se objevuje už v první knize s názvem Harry Potter a kámen mudrců, ale jinak se s ním setkáváme ve většině dílů kouzelnické série. Protiva není tak úplně obyčejným duchem, jako je Skoro bezhlavý Nick nebo Krvavý Baron. Je to totiž takzvaný poltergeist, jehož nejoblíbenější činností je dostávání studenty do problémů a obtěžování školníka Fitche.

Zatímco v prvním díle stojí Harrymu, Ronovi a Hermioně spíš v cestě, v pátém filmu v něm studenti najdou oporu při tropení naschválů náhradní ředitelce bradavic Dolores Umbridgové v podání Imeldy Staunton (67). Ta byla totiž jedním z tajných přívrženců pána zla, která s oblibou šikanovala všechny, kdo se jí jen trochu znelíbili.

Vraťme se ale k Protivovi. Ten totiž v knihách krásně dokresloval magickou atmosféru Bradavic, ve kterých jste si nikdy nemohli být ničím jistí. Protiva se původně v prvním filmovém díle objevit měl, a Chris Columbus (64) jej dokonce i obsadil. Jeho scény nakonec skončily ve střižně, a tak jsme se s ním mohli prozatím setkat jen v knihách a videohrách.

Profesor Binns

I další postava je nedílnou součástí Bradavické školy čar a kouzel. Jen s obtížemi byste hledali učitele, kterého bradavičtí studenti nesnášeli víc než již zmíněnou Dolores Umbridgovou nebo Severuse Snapea, kterého si zahrál fantastický Alan Rickman. V profesorském sboru byl však ještě jeden učitel, jehož hodiny studenti naprosto nenáviděli, byť z úplně jiných důvodů.

Tímhle pedagogem byl profesor Binns, který v Bradavicích odnepaměti učil dějiny čar a kouzel. Navíc bylo dost nepravděpodobné, že by v brzké budoucnosti odešel do důchodu. Profesor Binks byl totiž duchem učitele, který si s největší pravděpodobností ani neuvědomoval, že je už téměř sto let po smrti.

A proč byly jeho hodiny u studentů tak nenáviděné? Jeho výklad byl tak úmorně nudný, že se během jeho lekcí nedokázala soustředit ani sama Hermiona, kterou si ve filmovém zpracování zahrála Emma Watson (32).

Charlie Weasley

Další postava je jedním z mnoha členů rodiny Harryho nejlepšího kamaráda Rona. Weasleyovi jsou starou kouzelnickou rodinou, která vychovala už nespočet úspěšných kouzelníků. Ron má šest sourozenců, ale ve filmech jsme se mohli setkat jen se čtyřmi z nich. Percy, Ginny, Fred a George se objevili už v prvním díle a s Billem jsme se seznámili až později.

Pokud bychom se ale drželi striktně knižních předloh, už v prvním díle bychom se setkali ještě s jedním Weasleym. Tím je Ronův starší bratr Charlie, který se živí prací s draky. Když tedy Hagrid zjistí, že se musí zbavit svého dráčka Norberta, je to právě Charlie, komu novorozeného draka trio kouzelníků předá.

Ludo Pytloun

Následující postava se svým dílem významně podílela na tajemném příběhu čtvrtého dílu s názvem Harry Potter a ohnivý pohár. Na začátku knihy se Harry vydává na Mistrovství světa ve famfrpálu, kde se poprvé setkává s rozverným Ludo Pytlounem, který se později stává jedním z porotců Turnaje tří kouzelníků.

Ludo má poměrně velký problém s gamblingem, a tak jej hrdinové chvíli podezřívají z toho, že právě on vhodil Harryho jméno do ohnivého poháru, aby na jeho účasti mohl vydělat. Nakonec se ukázalo, že jej do příběhu J. K. Rowling nastrčila jen pro zmatení čtenáře. Jedno pozitivum z jeho zapojení do příběhu čtvrté knihy ale vzešlo. Jen díky jeho penězům si mohli Fred a George založit svůj obchůdek na Příčné ulici s názvem Kratochvílné a kouzelnické kejkle.

Winky

U čtvrtého dílu zůstaneme i v posledním bodě dnešního seznamu a představíme vám postavu, která byla zásadní součástí příběhu této téměř detektivní knihy. Přesto se ji filmaři rozhodli z filmů vystřihnout. Touhle postavou byla domácí skřítka Winky, která sloužila v rodině Bartyho Skrka.

Právě její vinou se mladý Skrk dostal na svobodu a její činy odstartovaly všechny události, ke kterým ve čtvrtém díle došlo. Je navíc dost dobře možné, že pokud by nebylo Winky, možná by se ani Voldemort nedokázal vrátit mezi živé. Nejspíš by si našel jinou cestu, ale určitě by to pro něj bylo mnohem náročnější.

Winky byla navíc součástí další dějové linky, ve které se Hermiona snažila domácí skřítky osvobodit od „otroctví“ v jejich službě kouzelníkům. Byla však naprostým opakem Dobbyho, který víc než po čemkoliv jiném toužil po svobodě. V momentě, kdy svobodu získala Winky, začala se utápět v alkoholu a depresích.

(tod)

Fandím
63 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Imelda Staunton, Emma Watson, Alan Rickman, J. K. Rowling

Filmy:
Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a Ohnivý pohár

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
harry potter, Harry Potter série, Bradavice Harry Potter, Harry Potter postavy, J.K. Rowling, známé postavy
TOPlist