5 ikonických seriálových postav, kterým těsně unikl vlastní spin-off

03.08.2018

Úspěšné seriály jsou plné nezapomenutelných příběhů, momentů, ale především postav. Pokud se seriál stane skutečným hitem, dost často se přihodí, že některá z jeho postav dostane svůj vlastní seriál. Jen díky tomu mohly vniknout televizní počiny jako Joey (původně ze seriálu Přátelé), Angel (původně ze seriálu Buffy, přemožitelka upírů) nebo Better Call Saul (původně ze seriálu Perníkový táta).

Existují však i případy postav, kterým vlastní seriál utekl skutečně jen o vlásek. Dost často se o jejich sólovém pořadu uvažovalo, ale plány na ně nakonec z různých důvodů padly. Pokud vás zajímá, kterým známým hrdinům vlastní seriály proklouzly mezi prsty, rozhodně se pusťte do dnešního článku.

5. Phoebe – Přátelé

Jak už jsme zmínili v úvodu, úspěšný sitcom devadesátých let s názvem Přátelé se svého spin-offu dočkal. Byl jím Joey, který se soustředil na postavu svůdníka Joeyho Tribbianiho, kterého si v původním seriálu a jeho spin-offu zahrál Matt LeBlanc (51).

Joey však bohužel spoustu fanoušků Přátel zklamal, jelikož ani z daleka nedosahoval kvalit původního sitcomu. Postava Matta LeBlanca však nebyla jedinou, která měla dostat vlastní seriál. Původně se totiž přemýšlelo i o seriálu, jehož hvězdou by byla podivínská Phoebe, kterou v Přátelích hrála Lisa Kudrow (55).

O jejím vlastním seriálu se přemýšlelo hned dvakrát. Poprvé měla hrát spolubydlící Rossovy bývalé přítelkyně, kterou měla hrát Aisha Tyler (47). Plány na seriál Girlfriends však nikdy nepřerostly kategorii pouhých povídaček.

O něco dál se dostal návrh seriálu, ve kterém měla být Phoebe už starší rozvedenou dámou, která žije sama v New Yorku. Lákadlem této verze měla být občasná hostující účinkování postav původního seriálu, ale ani tento koncept nakonec nedopadl.

4. Spock – Star Trek

Pokud se řekne jméno seriálu Star Trek, téměř bezvýhradně se všem vybaví postava vulkánského důstojníka hvězdné lodě Enterprise se špičatýma ušima. Spock byl totiž ve své době skutečně originální postavou, se kterou jste se nikde jinde nepotkali.

Dnes se se seriály o sociopatech bez jakéhokoliv společenského cítění „roztrhl pytel“, ale v šedesátých letech byl koncept postavy, která se spoléhá pouze na chladnou logiku skutečně neotřelý.

Právě z toho důvodu se studio Paramount domnívalo, že by měl Spock dostat svůj vlastní seriál, ve kterém by nebyl ve stínu kapitána Kirka v roli Williama Shatnera (87). Seriálu nakonec zatáhl za brzdu samotný tvůrce Star Treku Gene Roddenberry, který prohlásil, že Spock je zajímavý právě svými interakcemi s ostatními a sledování jeho dospívání by nebylo pro diváky zajímavé.

3. Šáša Krusty – Simpsonovi

Tvůrce seriálu o žluté americké rodince Simpsonových má na svědomí hned několik animovaných seriálů včetně Futuramy či nově připravovaného Disenchantment, které by se na televizních obrazovkách mělo objevit už v srpnu letošního roku.

Jeho bezesporu nejslavnějším projektem jsou však právě Simpsonovi, na kterých si zkrátka vybudoval kariéru úspěšného animátora. Simpsonovi mají navíc stále obrovský úspěch. V amerických televizích letos poběží 30. řada seriálu a dokonce vznikl i samostatný celovečerní film s prostým názvem Simpsonovi ve filmu.

Není proto divu, že i jedna z postav tohoto televizního giganta měla dostat svůj vlastní spin-off. Hrdinou svého vlastního seriálu se neměl stát nikdo jiný než chronický kuřák a alkoholik v depresi – Šáša Krusty. Tentokrát však „stopka“ nepřišla od tvůrce, ale od studia, které mělo projekt financovat. S nápadem na Krustyho spin-off totiž přišel sám Groening.

Co je však na celé věci asi nejpodivnější, je to, jak měl seriál vypadat. Poprvé totiž nemělo jít o animovaný seriál, nýbrž o hraný film, ve kterém měl hrát Dan Castellaneta (60), který v originále dabuje nejen právě Krustyho, ale například i Homera.

2. Faith – Buffy, přemožitelka upírů

Stejně jako Přátelé, i Buffy se jednoho svého spin-offu dočkala. Tímto seriálem byl Angel, který se točil okolo stejnojmenného dobrosrdečného upíra, kterého si zahrál David Boreanaz (49). Toho můžete znát i jako vyšetřovatele Bootha z úspěšného detektivního seriálu Sběratelé kostí.

Stejně jako v případě Přátel měla i Buffy dostat další odvozený seriál. Ten se měl točit okolo postavy Faith, antihrdinky, která byla další bojovnicí s temnými silami. Seriál měl sledovat Faith jak v různých koncích světa bojuje s upíry, vlkodlaky a dalšími nadpřirozenými silami.

I z tohoto seriálu nakonec sešlo. Hlavním důvodem byla únava Elizy Dushku (37), která měla Faith hrát, jelikož práce na Buffy byla údajně velmi zničující. Stejné vyčerpaní totiž projevoval i zbytek štábu, a tak ani Faith vlastní seriál nedostala. Tato přemožitelka upírů však nebyla jedinou postavou původního seriálu, které se týkala možnost spin-offu.

Stejně tak se uvažovalo o Gilesovi, jehož seriál už měl i své vlastní jméno. Ripper měl vzniknout hned dvakrát (v letech 2001 a 2007), a to pod taktovkou BBC. Pokaždé však plány „krachly“ kvůli neshodám se studiem 20th Century Fox.

1. MacLaren’s bar – Jak jsem poznal vaši matku

Poslední záznam na našem dnešním seznamu je poněkud specifický. Nemělo totiž jít o spin-off konkrétní postavy, ale lokace ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku. „Hrdinou“ seriálu měl totiž být bar s názvem MacLaren’s, kde se partička z původního seriálu scházela.

Spin-off navíc neměl zahrnovat žádnou z postav svého předchůdce. Hlavní roli měla dostat Greta Gerwig (34) a do role vypravěče byla obsazena Meg Ryan (56). Přestože byl dokonce natočen i pilotní díl seriálu, téměř nikdo o něj neměl zájem. Scénář byl totiž údajně dost „plytký“ a seriálu se vůbec nepodařilo zachytit kouzlo svého předchůdce.

Posledním hřebíčkem do rakve byl fakt, že tvůrci spin-offu Jak jsem poznal vaši matku na svém projektu odmítali cokoliv měnit a tvrdě si šli za svou vizí. Ta je však nakonec připravila o celý seriál.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Lisa Kudrow, William Shatner, Eliza Dushku, Meg Ryan

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
buffy, televizní seriály, seriáloví herci, komediální seriály, devadesátá léta, seriálové postavy, seriály devadesátých let, Phoebe Přátelé, Spock Star Trek, ikonické postavy, Šáša Krusty, postavy Simpsonovi, Šáša Krusty Simpsonovi, přemožitelka upírů, 90-tá léta seriály, Lisa Kudrow seriály, Lisa Kudrow spin-off
TOPlist