5 ikonických postav, u kterých se nenápadně vystřídali herci

06.10.2020

Když natáčíte filmovou sérii nebo nedej bože seriál, musíte počítat s různými komplikacemi, které vás mohou během tvorby postihnout. Zatímco samostatný film máte hotový během několika týdnů, při natáčení seriálu vám neustále hrozí, že přijdete o některé herce, a vám tak nezbude nic jiného než rychle hledat náhradu, nebo postavu nějakým způsobem odstranit.

Vaši herci totiž mohou dostat lepší nabídky, nebo je natáčení jednoho a toho samého začne unavovat. Nahrazení jednoho herce jiným je dost ošemetná záležitost, která může výslednému projektu hodně uškodit. Filmaři se k tomuto kroku uchylují velmi neradi, ale pokud jde o důležitou postavu, nemohou se jí tak snadno zbavit.

V dnešním článku vám představíme pětici postav, u kterých se vystřídali různí herci, aniž by si toho diváci nějak zvlášť povšimli. Tvůrci následujících filmů a seriálů si totiž při nahrazování hvězd jejich kolegy postupovali velmi dobře.

5. Carol Geller

Prvním záznamem dnešního článku se podíváme na nejslavnější sitcom všech dob, který se na televizních obrazovkách poprvé objevil už v roce 1994. Seriál vypráví příběhy šesti přátel, kteří společně žijí v newyorských bytech, které by si z normálních platů nikdy nemohli dovolit. Jediný Ross bydlí po většinu času v jiném domě než zbytek ústředních postav, a to hlavně proto, že dříve žil se svou ženou Carol.

A právě CarolPřátel se týká první zmínka dnešního článku. Diváci se hned v pilotní epizodě dozvídají, že Carol Rosse opouští, jelikož zjistila, že je lesbičkou. Bylo to ale až poté, co se jí s Rossem narodil syn Ben. V původní epizodě se role Rossovy manželky ujala Anita Barone (56), kterou však ve všech ostatních epizodách nahradila Jane Sibbet (57).

Tvůrcům se tahle rošáda podařila nenápadně provést zejména kvůli tomu, že byla Carol v první epizodě pouze chviličku. Diváci tak neměli šanci zapamatovat si její tvář, a navíc šlo o první epizodu, kde se poprvé představily i mnohem důležitější postavy. Výměna představitelky Rossovy exmanželky tak proběhla tak, že si jí téměř nikdo nevšiml.

4. Rachel Dawes

Jak už jsme zmínili v úvodu, drastické změny herců se netýkají pouze seriálů, ale i filmových sérií. Příkladem za všechny je uznávaná trilogie Christophera Nolana (50), která vypráví o netopýřím strážci města Gotham. Už v prvním díle s názvem Batman začíná se totiž objevila jedna z přítelkyň Bruce Waynea jménem Rachel Dawes.

Tu si zde zahrála Katie Holmes (41), která tak odvedla poměrně solidní práci. Když se ale Batman o tři roky později vrátil do kin, postava Rachel byla najednou v rukou Maggie Gyllenhaal (42). Právě větší časový odstup hrál Temnému rytíři do karet. Tvůrci se pro Gyllenhaal navíc rozhodli i proto, že je své herecké kolegyni vcelku podobná, a herečka navíc odvedla v roli tak působivý výkon, že diváci neměli čas uvažovat nad tím, jestli ji posledně nehrál někdo jiný.

3. Noční král

Třetím bodem se přesuneme k seriálu, který mezi lety 2011 a 2019 určoval to, jak mají vysokorozpočtové televizní počiny vypadat. Bombastické akční scény, spousta erotiky, komplikovaný příběh propojený na půdě osmi skvělých sérií (u té poslední je to k diskuzi) a spousta postav s těžko zapamatovatelnými jmény. Tak nějak by se dala v kostce shrnout Hra o trůny.

Právě na to poslední se tvůrci seriálu spoléhali, když vyměnili představitele Daaria Naharise, jednoho z poradců Daenerys Targaryen (už chápete, co jsme mysleli těmi složitými jmény?). Této změny si však navzdory veškeré pravděpodobnosti diváci všimli. V průběhu osmi sérií však proběhly i jiné, mnohem nenápadnější změny.

Jedna z nich je navíc poměrně zásadní, a navíc se týká původem slovenského herce. Změnou představitele si totiž prošel i obávaný Noční král, který putoval od Richarda Brakea (55) k Vladimíru Furdíkovi (50). Ten v seriálu působil jako kaskadér, a tak pro něj nebyl problém skočit do role. Díky skvělé práci maskérů bylo navíc velmi obtížné poznat, že se pod hustou vrstvou make-upu skrývá někdo jiný.

2. Red Skull

Oklikou jsme se vrátili k superhrdinským filmům, ale teď necháme na pokoji DC, do kterého spadá výše zmíněný Batman, a přesuneme se ke konkurenčnímu Marvelu. Ten svými filmy slaví úspěchy na všech frontách, což je vidět i na obrovských obnosech, které si každý z filmů s nálepkou Marvel odnáší z kin.

I v takto akcí a propletenými příběhy protkaný svět se však nevyhne komplikacím s hereckým obsazením. Hlavního záporáka ve filmu Captain America: První Avenger si zahrál sám Agent Smith, V a Lord Elrond v jedné osobě – Hugo Weaving (60). Když se měl ale Red Skull objevit i v Avengers: Infinity War, vystřídal známého herce pod tlustou vrstvou rudého makeupu Ross Marquand (39).

Weaving se do role původně chtěl vrátit, ale domlouvání role s představiteli Marvelu a Disney, kterému Marvel patří, se ukázalo až příliš komplikované, a tak z role vycouval. Marquand je ale velmi dobrým imitátorem, a tak je možné, že jste si oné herecké výměny ani nevšimli.

1. Voldemort

Na konec dnešního článku jsme si nechali osmidílnou filmovou sérii, která je adaptací sedmi dobrodružných knih od spisovatelky J. K. Rowling (55). Samozřejmě máme na mysli Harryho Pottera, ale vsadíme boty, že vám představíme jinou hereckou záměnu, než kterou od posledního bodu tohoto článku očekáváte.

Jen těžko byste totiž hledali člověka, který neví, že ve třetím díle s podtitulem Vězeň z Azkabanu vystřídal v roli ředitele Brumbála Michael Gambon (79) tragicky zesnulého Richarda Harrise. Věděli jste ale, že se na ploše osmi filmů vystřídali i různí představitelé Voldemorta?

Jeho postavu máte nepochybně nejvíce spojenou s Ralphem Fiennesem (57). V prvním díle, kdy byl Voldemort jen parazitem na hlavě profesora Quirella, si jej ale zahrál Richard Bremmer (67). Zajímavostí je, že se Fiennes do ikonické role nejděsivějšího černokněžníka všech dob původně nechtěl vůbec pouštět. Přesvědčila ho ale jeho rodina, která jej k roli takřka dotlačila.

(tod)

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Hugo Weaving, Ralph Fiennes, Katie Holmes, Vladimír Furdík

Filmy:
Hra o trůny, Harry Potter a vězeň z Azkabanu, Temný rytíř, Captain America: První Avenger

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
seriál přátelé, filmové postavy, Harry Potter postavy, Voldemort, Carol Geller, Rachel Dawes, Noční král, seriálové potavy, slavné sitcomy
TOPlist