5 ikonických aut z filmů a seriálů

17.07.2021

Filmový svět je plný fantastických vynálezů. Ať už jde o předměty ze sci-fi nebo fantasy, filmová studia a výrobci hraček umí i z těch nejpodivnějších výmyslů udělat obrovský kasovní úspěch. Jedním z takových vynálezů jsou i filmová a seriálová vozidla, která by ve skutečném světě jen těžko hledala uplatnění. O to lákavější však samozřejmě jsou.

V dnešním článku vám proto představíme pětici přesně takových aut z televizních obrazovek a filmových pláten, které by chtěl mít každý filmový fanoušek ve své garáži. Vítejte na Showbiz.cz a přečtěte si náš nejnovější článek o pětici ikonických automobilů z filmů a seriálů.

5. Batmobile – Batman

První vůz dnešního seznamu by s největší pravděpodobností nesplnil podmínky silničního provozu. Na technické by se na vás přeci jen s největší pravděpodobností dívali trochu zvláštně kvůli všem zabudovaným zbraním, tryskám a dalším vychytávkám, kterými je Batmanův vůz vybaven. Nejspíš by vám ještě s přimhouřenýma očima prošel kabriolet ze seriálu z šedesátých let, ale tank, kterým se proháněl Christian Bale (47) byste asi vysvětlovali těžko.

Každá z verzí netopýřího ochránce do morku kostí prohnilého Gothamu měla svůj vlastní vůz, kterým naháněla hrůzu kriminálním živlům. Každý Batmobile měl něco do sebe, ale pokud bychom měli vybrat ten nejznámější, byl by to s největší pravděpodobností ten, kterým se po ulicích Gothamu proháněl Michael Keaton (69).

Jeho vůz měl nezaměnitelné netopýří tvary, na které už moderní zpracování tohoto slavného komiksového hrdiny už poněkud zanevřely. Nízký profil a turbína uprostřed masky auta dávaly tomuhle Batmobilu ikonický vzhled. Který Batmobile byl podle vás nejlepší? Nebo máte radši jiná Batmanova vozidla, plavidla nebo letadla?

4. Mystery Machine – Scooby-Doo

Dalším vozidlem se přesuneme do světa pohádek a animovaných seriálů. V dalším voze se totiž vozí tým speciálních vyšetřovatelů, kteří se specializují na paranormální jevy. Ne, nemáme na mysli Akta X, ani Lovce duchů, ale partičku mladých lidí, mezi kterými je i mluvící pes, který nadevše miluje pamlsky.

Už jste asi poznali, že máme na mysli seriály a filmy s názvem Scooby-Doo, jehož hrdinové ke každému případu přijíždí v pomalované dodávce, které říkají Mystery Machine. Tenhle Volkswagen LT 40 z roku 1978 není prakticky v ničem speciální, kromě svého laku a potisků. Přesto je však se seriálem neodmyslitelně spojený. Při prvním pohledu okamžitě víte, ke kterým hrdinům tahle „hipísácká“ dodávka patří.

3. Ecto-1 – Krotitelé duchů

Stejně tak poznáte, komu patří speciálně upravený Cadillac Futura z roku 1959, který v této filmové sérii nese názvem Ecto-1. Poznáte to podle sirén, barev, vybavení, ale především i podle loga na jeho bocích, na kterém se objevuje přeškrtnutý duch. Tak co? Už víte, koho zavoláte?

Asi už nemá cenu dál zastírat, že tohle speciální vozidlo patří týmu, který vám pomůže, pokud máte problémy se světem ze záhrobí. Samozřejmě patří Krotitelům duchů, a to jak těm původním s Billem Murraym (70) a Danem Aykroydem (69), tak těm novým, ve kterých si zahrála Melissa McCaarthy (51) nebo Kristen Wiig (47). S největší pravděpodobností se objeví i v novém filmu, který se do kin dostane v příštím měsíci. Propagační materiály chystaného filmu to poměrně významně naznačují.

2. KITT – Knight Rider

Při výčtu ikonických aut nemůžeme zapomenout na to, kterým se na televizních obrazovkách v osmdesátých letech proháněl David Hasseelhoff (68). Jako Michael Knight tak bojoval se zločinem, ale sám by na to rozhodně nestačil. Naštěstí měl k dispozici nezvyklého parťáka, který mu jeho snahy významně usnadňoval.

Tímhle parťákem byl slavný Pontiac Trans Am, který v seriálu Knight Rider získal jméno KITT. Tohle zvláštní jméno však nebylo jedinou odlišností oproti ostatním modelům slavného sporťáku. Kromě různých vychytávek, jako jsou zbraně, super rychlý pohon nebo neprůstřelnost byl KITT vybaven i umělou inteligencí a měl i vlastní osobnost. Ačkoliv se David snažil ze všech sil, hlavní hvězdou seriálu byl bezesporu speciálně upravený Pontiac.

1. DeLorean – Návrat do budoucnosti

Na konec dnešního článku jsme si nechali třídílnou filmovou sérii, která podobně jako předchozí seriál pochází z osmdesátých let minulého století. Každý, kdo zná příběhy doktora Browna a jeho mladého pomocníka Martyho McFlye moc dobře ví, jaký vůz jsme si nechali na konec dnešního seznamu. DeLorean je sám o sobě futuristickým vozidlem, ale většina z ostatních modelů nebyla vybavena strojem času.

Přesně tím se však mohl chlubit doktorův vůz v trilogii Návratu do budoucnosti. Ačkoliv nešlo o úplně spolehlivý vynález (k žádnému z filmových příběhů by nedošlo, kdyby správně fungoval), jde o naprosto ikonický vůz, který si první příčku dnešního seznamu rozhodně zaslouží. Napadají vás další slavné filmové a seriálové vozy, které by si zasloužily alespoň zmínku? Podělte se s námi v komentářích.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Bill Murray, David Hasselhoff, Dan Aykroyd, Michael Keaton

Filmy:
Návrat do budoucnosti, Krotitelé duchů, Scooby-Doo, Knight Rider

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
auta, ikonická auta, auta z filmů, Batmobil, Mystery Machine, Ecto1, DeLorean, Návrat do budoucnosti zajímavosti
TOPlist