5 hvězd, které vyměnili slávu za „normální“ povolání

11.05.2020

Získání úspěchu v Hollywoodu je složitým procesem, kterému musíte leccos obětovat. Na konci této strastiplné cesty vás však čeká obrovská sláva a pořádné peníze, takže mají začínající herci velkou motivaci k tomu, aby se nevzdali. Možná vás to překvapí, ale i ty největší hvězdy se čas od času rozhodnou, že už jim status celebrit „leze krkem“, a rozhodnou se zkusit štěstí v jiném oboru.

V dnešním článku vám proto představíme pětici hollywoodských hvězd, které se vzdaly svých slavných profesí, aby se pustily do něčeho mnohem všednějšího.

5. Gene Hackman – Spisovtel

Francouzská spojka, Superman nebo Nesmiřitelní. To jsou jen některé z nezapomenutelných filmů, ve kterých si zahrál legendární Gene Hackman (90). Přestože je tomuto ostřílenému herciúctyhodných devadesát let, stále aktivně pracuje. Ve filmech ho však už neuvidíte.

Hackmanův poslední plnohodnotný snímek s názvem Starosti starosty šel do kin před dlouhými šestnácti lety. Pokud se ale podíváte na jeho filmografii, zjistíte, že obsahuje ještě dva mladší filmy z let 2006 a 2012. Jde ale jen o nově sestříhanou verzi Supermana II z roku 1980 a experimentální snímek Final Cut – Dámy a pánové, který je složen ze scén z pěti stovek světoznámých filmů.

Hackman totiž z kraje nového tisíciletí pověsil herecké řemeslo na hřebík a vydal se na dráhu spisovatele. Svůj první historický thriller napsal už v roce 1999 a jeho kniha nesla název Wake of the Perdido Star. Od té doby napsal ještě čtyři další knihy.

4. Chris Owen – Fotograf

Dalšího herce dnešního seznamu budou znát především fanoušci teenagerovských komedií ze začátku tisíciletí. Chris Owen (39) nikdy nebyl žádným velkým hercem, ale do pamětí fanoušků tohoto žánru se vryl rolí Chucka „Sherminátora“ Shermana ze série Prci, prci, prcičky. Owen má za sebou i několik dalších menších rolí v jiných filmech a seriálech, ale žádná z nich moc nestojí za zmínku.

Co však za zmínku určitě stojí, je jeho změna profese, pro kterou se rozhodl kolem roku 2013. Tehdy mu totiž přestaly chodit nabídky na role, a tak se na chvíli ocitl bez práce. Aby se uživil, začal pracovat jako číšník v restauraci, a nakonec našel uplatnění na poli fotografie.

3. Geena Davis – Aktivistka

Herečka Geena Davis (64) zažila období své největší slávy na přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století. Zahrála si jednu z hlavních rolí v kultovní Mouše, objevila se v nezapomenutelném snímku s názvem Beetlejuice a znát ji můžete i z kriminálního dramatu Thelma a Louise.

Mezi její filmy však patří i nechvalně proslulý Ostrov hrdlořezů, který je jedním z těch největších propadáků filmové historie, který stál nejen za krachem svého natáčecího studia, ale i za praktickým koncem filmové kariéry doposud úspěšné herečky. I po tomto nešťastném filmu se herečce podařilo najít několik menších rolí, ale z rány utržené Ostrovem hrdlořezů se nikdy pořádně nevzpamatovala.

I to může být jedním z důvodů, proč na přelomu tisíciletí téměř zmizela z filmového světa a dala se na dráhu společenské aktivistky. Rozhodla se založit Institut, který se zabývá zobrazováním a zacházením se ženami v médiích, a to už v roce 2004, dávno před aférou #MeToo.

2. Vanilla Ice – Domovní restaurátor

Zanechání slavné profese se netýká pouze herců, ale i jiných umělců. Příkladem za všechny může být americký rapper Robert Matthew Van Winkle (52) známější pod svým uměleckým jménem Vanilla Ice. Přestože jeho hudební kariéra působí spíše komicky, jen těžko byste hledali někoho, kdo by nikdy neslyšel jeho největší hit s názvem Ice Ice Baby.

Vanilla Ice je ve světě známý jako takzvaný „One-hit Wonder“, tedy umělec, který má na svědomí pouze jediný hit, na kterém postavil zbytek své kariéry. Přestože nazpíval i jiné písně, každému se při zmínce jeho jména vybaví pouze Ice Ice Baby. To je jedním z důvodů, proč se tento rapper rozhodl, že své umělecké ambice opustí a vrhne se do úplně jiného odvětví.

Začal se věnovat renovování domů, se kterým se v roce 2009 dostal i do televize s pořadem Vanilla Ice Project. V tomto seriálu se společně se svým týmem pouští do obnovy luxusní vily v Palm Beach, kterou rekonstruují pěkně místnost po místnosti.

1. Hayden Christensen – Farmář

Posledního herce dnešního článku budete znát především jako Anakina Skywalkera prequelové trilogie Hvězdných válek. Star Wars mladému Haydenovi Christensenovi (39) postavily kariéru, ale zároveň mu ji jedním dechem pohřbily. Kanadský herec se už dříve objevil v několika filmech, ale skutečnou slávu získal až díky druhé epizodě Star Wars s podtitulem Klony útočí.

Jake Lloyd (31), který hrál Anakina v první epizodě Star Wars se z nenávisti „oddaných fanoušků“ absolutně sesypal, a s herectvím tak skončil nadobro, a jeho nástupce na tom nebyl o moc lépe. Christensen se ještě tu a tam v nějakých filmech objevuje, ale je to spíš výjimečně. Raději se totiž věnuje své farmě v Ontariu.

Mimo to založil i oděvní firmu a později i producentskou společnost, takže to vypadá jako by se nenápadně vracel do filmového světa. Zatím ale postupuje hodně obezřetně.

(tod)

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Hayden Christensen, Vanilla Ice, Gene Hackman, Geena Davis

Filmy:
Prci, prci, prcičky, Francouzská spojka, Ostrov hrdlořezů, Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
američtí herci, Hvězdné války herci, Gene Hackman spisovatel, Sherminator, Geena Davis povolání, Vanilla Ice život, Hayden Christensen život, Hayden Christensen povolání
TOPlist