5 hvězd, které si zničily kariéry při živém vysílání

11.11.2019

Když jste celebrita světového formátu, stačí jediná chybička a vaše pečlivě vybudovaná reputace skončí v troskách. Ještě horší pak celá situace je, když k tomuto momentu dojde při živém vysílání. V tom případě se z toho totiž nemůžete vylhat, a navíc váš okamžik „slávy“ vidí miliony diváků po celém světě. 

Možná se budete divit, ale k takovým situacím dochází poměrně často. Během jediného momentu se z milované hvězdy se může stát společností opovrhované individuum. Dnes se zaměříme přesně na takové nepříjemné momenty z živého vysílání, kterých následující hvězdy určitě dodnes litují.

5. Janet Jackson

Dnešní článek začneme jedním z nejznámějších televizních průšvihů všech dob. Došlo k němu během jednoho z největších sportovních svátků Spojených států. Super Bowl je každoročním velkolepým finále americké fotbalové ligy, které je kromě sportovního utkání vždy vybaveno i okázalým hudebním vystoupením.

V roce 2004 se však diváci dočkali něčeho mnohem zajímavějšího, než mohli vůbec tušit. Hudebního vystoupení se totiž zhostil Justin Timberlake (38) a americká zpěvačka Janet Jackson (53). Během jejich energické show se Justinovi omylem podařilo roztrhnout zpěvačce šaty a odhalit jí tak nahý hrudník.

Ačkoliv rozhodně nešlo o zpěvaččinu chybu, spousta lidí jí to dávala za vinu. V Hollywoodu se její jméno prakticky nesmělo vyslovit, a i v rádiích se její písničky přestaly objevovat. Až nyní po patnácti to konečně vypadá, že se pomalu dostává zpátky na výslunní. Letos se totiž probojovala do Rock’n‘rollové síně slávy.

4. Paula Deen

Paula Deen (72) je americkou televizní moderátorkou, která se proslavila díky svým kuchařským pořadům. Ačkoliv by se mohlo zdát, že během vaření nemůže dojít k ničemu kontroverznímu, její průšvih z roku 2013 dokazuje opak.

Tehdy jí totiž její bývalá černošská zaměstnankyně zažalovala za časté rasistické výroky. Dokonce prý chtěla bratrovi žalobkyně uspořádat svatbu na plantáži, na které by se o hosty starali „černí sluhové“. Během soudního procesu se přiznala, že černochy často označuje společensky nepřijatelnými výrazy, což jí také moc nepřilepšilo.

Když se poté objevila v jedné z amerických talkshow, rozhodla se celou situaci vyžehlit. Místo toho, aby se však omluvila, dělala ze sebe oběť. Po celém procesu přišla slavná šéfkuchařka o spoustu pracovních příležitostí, a dokonce jí byl odebrán i její televizní pořad.

3. Sinéad O‘Connor

Jen těžko byste v osmdesátých letech hledali zpěvačku, která měla lépe našlápnutou kariéru než Šuhadá Davittová. Že vám tohle jméno nic neříká? To proto, že si slavná irská popstar nechala kvůli své víře změnit jméno. Sinéad O’Connor (52) už je vám možná bližší.

Ačkoliv je zpěvačka stále aktivní, ani zdaleka neslaví takové úspěchy jako před třiceti lety. Nothing Compares 2 U z roku 1990 je tak jejím posledním velkým hitem. Když se totiž v roce 1992 objevila v zábavním pořadu Saturday Night Live, rozhodla se přetrhnout fotografii Jana Pavla II vejpůl kvůli tehdejším skandálům katolické církve se zneužíváním dětí. Její odvážný ale kontroverzní čin jí tak na dlouhou dobu zastavil kariéru.

2. Fergie

I další celebrita je zpěvačkou, která má kvůli živému vysílání tu nejlepší část kariéry za sebou. Ačkoliv se v současnosti snaží o návrat do popmusic, je Fergie (44) v očích mnoha jejích dřívějších obdivovatelů naprosto odepsaná. A stačilo k tomu jediné živé vystoupení.

Přestože zpěvaččina sláva začala klesat v momentě, kdy ukončila své angažmá v Black Eyed Peas, její sólové počiny měly i tak něco do sebe. Když se však vloni rozhodla zazpívat americkou hymnu během All Star zápasu basketbalového NBA, dostala její reputace vynikající zpěvačky silnou ránu.

Její vystoupení bylo nejisté, a prazvláštně vystavené a nevhodně lascivní. Fergie se posměchu dočkala už na hřišti, což je vidět i ze záběrů kamer namířených na sportovce a diváky, kteří často nedokázali udržet smích, ale ještě větších obrátek nabralo video na internetu.

1. Milli Vanilli

Poslední televizní průšvih se týká pěveckého dua Milli Vanilli, které bylo populární na přelomu osmdesátých a devadesátých let. Zpěváci, tanečníci, ale především modelové Fab Morvan (53) a Rob Pilatus produkovali R&B a popové písně a za jejich hudebním vznikem stál člověk, který dal dohromady takové legendy jako například Boney M.

Zdálo se, že se oběma novopečeným zpěvákům velmi daří a v roce 1990 byli dokonce nominovaní na americkou Grammy. Tato nominace se jim však stala osudnou, jelikož vyšlo najevo, že ani jeden z nich na nahrávkách ve skutečnosti nezpívá a jsou tak pouze tvářemi Milli Vanilli. První pochyby o jejich hudebním nadání přišly ve chvíli, kdy měli živé vystoupení na MTV a jejich hlas se začal zasekávat a přeskakovat dopředu. Ukázalo se, že oba zpívají na playback a bez něj si neumí poradit.

(tod)

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Janet Jackson, Sinéad O’Connor, Fergie

Filmy:
Saturday Night Live

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké hvězdy, trapasy, trapasy celebrit, americké celebrity, Justin Timberlake vystoupení, rasismus, Janet Jackson ňadro, trapasy hvězd, živé vystoupení trapasy, Sinead O Connor trapasy, Fergie trapas, Fergie zajímavosti, Milli Vanilli zpěv, Milli Vanilli playback, Milli Vanilli vystoupení, Fergie hymna
TOPlist