5 hororových snímků, které půjdou do kin v roce 2019

10.01.2019

Bojíte se rádi? Pak pro vás máme skvělou zprávu! Loňský rok byl plný skvělých hororových filmů jako Tiché místo, Upgrade nebo Bird Box a jak se zdá, ani rok 2019 nebude jiný. Čeká nás celá řada děsivých filmových počinů, a tak vás nebudeme dále zdržovat a rovnou se vrhneme na ty nejzajímavější z nich.

5. Scary Stories to Tell in the Dark

Téměř okamžitě po tom, co Guillermo Del Toro (54) vyhrál své první Oscary za režii a nejlepší film díky loňské Tváři vody, podepsal tento režisér smlouvu k dalšímu snímku. Tentokrát však šlo o hororové Scary Stories to Tell in the Dark, které se budou zakládat na knižní předloze Alvina Schwartze.

Příběh filmu, ke kterému Del Toro nejen píše scénář, ale zároveň je i jeho hlavním producentem, se točí kolem partičky náctiletých kamarádů, kteří se snaží vyřešit záhadu jejich městečka. Spousta lidí v něm totiž za podivných okolností umírá a nikomu není jasné proč.

S nadcházejícím filmovým projektem, který má jít do kin v srpnu letošního roku jsou spojována jména mnoha mladých herců, které bychom mohli označit za „vycházející hvězdy“. V obsazení se totiž objeví například Michael Garza (18), kterého můžete znát z Hunger Games, Gabriel Rush (20) nebo Zoe Margaret Colletti (17).

4. 47 metres down: The Next Chapter

Dalším hororem, který bude mít v příštím roce premiéru je pokračování překvapivého hitu s názvem 47 metrů. První díl šel do kin v létě roku 2017 a vyprávěl příběh dvou sester, které se společně vydávají na dovolenou v Mexiku, kde se rozhodnou podniknout různé vzrušující aktivity.

Jednou z nich je i potápění se žraloky, od kterých je dělí jen chatrná kovová klec. Už tak dost nervy drásající zábava se ale stává mnohem nebezpečnější v momentě, kdy se jejich klec utrhne od lodi, ke které byla přivázána. Sestry se tak ocitají na dně moře, kde na ně neustále dorážejí krvelační žraloci. Naděje na záchranu navíc ještě komplikuje fakt, že jim velmi rychle dochází kyslík.

Letošní pokračování se však bude věnovat úplně jiným hrdinům, kteří při svém potápění objeví podvodní město. Nikoho asi nepřekvapí, že i tohle místo je plné hladových žraloků, kteří se chystají udělat z potápěčů svůj oběd. Snímek půjde do kin na konci letošního června.

3. Řbitov zvířátek

Jen těžko byste hledali známějšího autora hororových příběhů, než je Stephen King (71). Mnoho jeho příběhů se už dočkalo svých filmových adaptací a výjimkou není ani jeho Řbitov zvířátek. První filmová verze tohoto slavného příběhu šla do kin už v roce 1989 pod názvem Hřbitov domácích zvířátek, ale ta u diváků i profesionální kritiky vesměs propadla.

Lidem nejvíce vadilo, že snímek režisérky Mary Lambert (67) postrádá tu pravou atmosféru, kterou kniha tak skvěle vystihla. To se ale bude snažit napravit remake, který má jít do kin už v dubnu 2019.

Role Luise Creeda, který pohřbí svou kočku na velmi záhadném hřbitově, se zhostí Jason Clarke (49), kterého můžete znát i jako Johna Connora z posledního Terminátora s podtitulem Genisys. I tentokrát se jeho kočka probere k životu v mnohem agresivnější formě. Už podle prvního traileru to vypadá, že se v roce 2019 konečně dočkáme věrného zpracování Kingova kultovního hororu.

2. To: Kapitola 2

I další snímek vznikl na základě Kingova románu. Tentokrát však šlo o nezapomenutelné To, které mohli diváci poprvé vidět jako televizní filmTimem Currym (72) v hlavní roli vraždícího klauna jménem Pennywise. Ani tenhle film se nedočkal žádného velkého uznání a proto v roce 2017 vznikl jeho remake, který si získal nejen fanoušky původní knižní předlohy, ale i širokou veřejnost.

Úspěchy filmu byly tak obrovské, že se po jeho premiéře začalo pracovat na novém pokračování s podtitulem Kapitola 2. Nadcházející snímek bude vyprávět příběhy dětí z původní party kamarádů, které však už stačily dospět.

Dospělou Beverly si v pokračování úspěšného hororu zahraje Jessica Chastain (41), Billa ztvární James McAvoy (39), Eddieho si zahraje James Ransone (39), Richieho Bill Hader (40) a do role děsivého klauna se vrátí vynikající Bill Skarsgård (28). Pokud bude pokračování filmu tak vydařené jako jeho první díl, máme se v září opravdu na co těšit.

1. Úniková hra

Fenomén takzvaných únikových her se po celém světě rozmohl teprve nedávno. Základní premisa této aktivity je vždy téměř stejná. Jste z toho či jiného důvodu zamčeni v místnosti, ze které se vám podaří uniknout, jen když budete přesně plnit všechny úkoly, které zde na vás čekají. Tyto hry bývají často zasazovány do hororových prostředí, kdy se vašim věznitelem stávají šílenci, vrazi nebo třeba kanibalové.

Tématu únikových her se rozhodl využít režisér Adam Robitel (40), jehož Únikovou hru můžete v kinech zastihnout už od letošního ledna. Zážitek šestice lidí, kteří se v jeho filmu rozhodnou přijmout výzvu „únikovky“ se však bude od těch běžných dost podstatně lišit. Velmi brzy totiž zjistí, že z jejich hry cesta ven neexistuje.

Mnoho smrtících pastí a surrealistické prostředí únikové hry tak připomínají jakéhosi hybrida mezi úspěšnou sérií Saw a kultovním filmem Kostka.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Tim Curry, Guillermo del Toro, Jessica Chastain, Stephen King

Filmy:
Hřbitov domácích zvířátek

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
strach, horory, žraloci, nové horory, krvavé filmy, duchové, trailery, hororové trailery, hororové snímky, horory 2019, připravované horory, horory letošní rok, horory se žraloky, horor uniková hra, Scary Stories to Tell in the Dark, strašidelné filmy, 47 metres down The Next Chapter, Řbitov zvířátek, Řbitov zvířátek trailer, Řbitov zvířátek video, Řbitov zvířátek 2019, To Kapitola 2, To Kapitola 2 trailer
TOPlist