5 hollywoodských hvězd v televizních filmech

09.06.2020

Když se dostanete mezi hollywoodskou smetánku, chcete si většinou tento titul udržet. Proto si své filmy vybíráte opravdu pečlivě, aby vás nějaký propadák náhodou nesesadil z pomyslného trůnu. Stačí totiž jediná chybička, a filmoví tvůrci o vás přestanou mít zájem.

Tohle nepsané pravidlo však často nerespektují ani ta největší herecká jména současnosti. Proto se může čas od času stát, že narazíte na naprosto neznámý film, z jehož plakátu se na vás směje některé z hollywoodských es. Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici uznávaných hollywoodských herců a jejich neznámé televizní filmy.

5. Johnny Depp – Poslední semestr

První snímek dnešního seznamu je zároveň tím nejmladším, který se vám dnes chystáme představit. Režisér Wayne Roberts jej natočil teprve v roce 2018 a hlavní role se v tomto televizním filmu ujal představitel Kapitána Jacka Sparrowa, Střihorukého Edwarda nebo Willyho Wonky v jedné osobě.

Univerzitního profesora Richarda, kterému je diagnostikována smrtelná choroba a zbývá mu pouhých šest měsíců života si ve filmu Poslední semestr zahrál Johnny Depp (56). Snímek splňuje všechny náležitosti pro cenami ověnčený snímek, a přes své kvality a obdivuhodný herecký výkon od Deppa se nikdy nedostal do širokého povědomí veřejnosti.

Poté, co se Richard dozví děsivou diagnózu, se z ušlápnutého učitele stává někdo úplně jiný. Někdo naprosto utržený ze řetězu. Richard propadá různým neřestem, dělá si co chce, a své studenty vede k tomu, aby sebe ani ostatní nebrali tak vážně.

4. Al Pacino – Šibenice

Pokud vám přišel neuvěřitelný fakt, že se i Johnny Depp může objevit v neznámém televizním filmu, tak se raději něčeho podržte. Na dnešním seznamu totiž najdete ještě zvučnější jména. Hned dalším hercem je totiž představitel hned několika proslulých filmových gangsterů. Mezi jeho nejslavnější role patří například Michael Corleone, Tony Montana nebo Jimmy Hoffa z nedávného Irčana.

Al Pacino (80) si v roce 2017 zahrál v krimi thrilleru s názvem Šibenice, ve kterém ztvárnil vysloužilého detektiva Raye Archera. Ten je vtažen zpátky do služby poté, co se jeho číslo odznaku objeví vyryté na oběti sériového vraha. Poměrně zajímavý koncept však tento thriller rozhodně nevyužil naplno. Příběh se ubírá přesně tam, kam od začátku očekáváte, a herecké výkonyŠibenici také nejsou žádným skvostem.

Film se navíc stal poměrně silným propadákem, čemuž rozhodně nepomohlo ani to, že se nikdy neobjevil v kinech. Proč se k němu slavný herec vůbec upsal, tak zůstává záhadou.

3. Morgan Freeman – Mimo zákon

Následujícím filmem se vrátíme do roku 2005, kdy se na televizních obrazovkách a nosičích DVD objevil další krimi thriller, tentokrát s názvem Mimo zákon. Tento snímek je skutečně výjimečný. Jen těžko byste totiž hledali průměrnější snímek s tak vynikajícím obsazením.

Přestože se totiž ve filmu objevily takové hvězdy, jako je Morgan Freeman (83), Kevin Spacey (60) nebo Justin Timberlake (39), nedostal se snímek Mimo zákon ani na plátna kin. V centru příběhu je novinář, který na vlastní pěst rozjíždí nebezpečné vyšetřování na základě podezřelého soudního slyšení. Postupně se mu daří rozkrývat, že korupce v jeho městě sahá do těch nejvyšších míst. Netrvá to dlouho a sám se dostává do hledáčku mafie s opravdu dlouhými prsty.

Mimo zákon se původně v kinech skutečně objevit mělo, ale po negativních ohlasech ze zkušebních promítání se studio Sony rozhodlo, že jej z projekce v kinech raději stáhne.

2. Keanu Reeves – Krvavé zjevení

Matrix, Nebezpečná rychlost nebo John Wick. Filmů, kterými se proslavil Keanu Reeves (55) je opravdu celá řada. Krimi thriller s názvem Krvavé zjevení z roku 2016 však rozhodně není jedním z nich.

Hlavním hrdinou filmu je policejní detektiv, který vyšetřuje podezřelou smrt svého parťáka. Podobně jako v případě předešlého snímku však i detektiv Galban odhaluje, že se za vraždou jeho dlouholetého kamaráda skrývá mnohem víc, než tušil. I tady totiž funguje korupce, a to i na policejním oddělení. Galbanův parťák měl totiž s největší pravděpodobností co dočinění s prodejem drog a dalšími kriminálními živly.

Všichni svědci případu však začínají jeden po druhém mizet a detektiva začnou jeho blízcí od dalšího vyšetřování odrazovat. Odrazen však měl být i Reeves, jelikož film Krvavé znamení opravdu nemá co zajímavého nabídnout. Jeho zápletka je přinejmenším podivná, herecké výkony jsou tristní a film má na tuzemském hodnotícím serveru ČSFD ubohých 33 %.

1. Samuel L. Jackson – Cell

Na konec dnešního seznamu jsme si nechali hvězdu „tarantinovek“, prequelové série Star Wars a představitele Nicka Furyho ze série komiksových filmů studia Marvel. Tímto nezaměnitelným hercem není nikdo jiný než sám Samuel L. Jackson (71). Ten má na svědomí mnohem více legendárních rolí, ale mimo jiné se objevil i v postapokalyptickém filmu s názvem Cell.

Ten přichází se zkázou lidstva, která netkví v globálním oteplování, hrozbě z vesmíru, ani teroristických činech. Ve filmu Cell „zombifikaci“ lidí způsobí jejich mobilní telefony, které je jednoho dne ovládnou. Hrstka přeživších se proto ocitá v novodobém období temna, jelikož se pro přežití musí snažit vyhnout většině moderních technologií.

Film vychází z románu Stephena Kinga (72) s názvem Pulz. Pulzem je ve filmu označována tragická událost, která uživatelům mobilních telefonů uškvařila mozky a přeměnila je v nebezpečné nestvůry. I Cell se měl původně podívat do kin, ale poté, co se jej zřeklo jeho filmové studio, zamířil snímek rovnou do televize.

(tod)

Fandím
24 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Johnny Depp, Al Pacino, Morgan Freeman, Samuel L. Jackson

Filmy:
Mimo zákon

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
televizní filmy, Morgan Freeman filmy, Samuel L. Jackson televize, Al Pacino televize, Cell film, Morgan Freeman televizní filmy
TOPlist