5 hollywoodských hvězd s hereckým zlozvykem

14.04.2018

Každý má nějaké činnosti, které si rád dělá po svém. Mícháte polévku po směru hodinových ručiček. Kartáček si namáčíte před i po nanesení pasty. Mléko přidáváte do müsli a nikdy ne naopak. Věřte tomu nebo ne, i někteří herci mají takové zvyky. U nich jsou ale mnohem viditelnější než u nás „obyčejných smrtelníků“. A pokud jsou to zlozvyky, které se projevují při jejich herectví, je celá situace ještě mnohem horší.

Musíme vás ale předem varovat. Po přečtení tohoto článku už si těchto zlozvyků nebudete moci nevšimnout. Některým se zasmějete, ale některé vás budou vyloženě štvát. Čtení tedy doporučujeme jen na vlastní nebezpečí.

5. Val Kilmer si sundává brýle

Každý, kdo kdy viděl Kriminálku Miami, ví, jak často si v ní David Caruso (62) jako Horatio Caine dramaticky sundává své sluneční brýle. Tahle akce je v seriálu opakována tak často, že se i samotná postava Horatia stala jakousi parodií na přílišně dramatické vyšetřovatele. Na internetu naleznete stovky obrázků, které si z tohoto sundávání brýlí střílí velmi zábavným způsobem.

Možná jste ale nevěděli, že David Caruso nebyl prvním, kdo si začal před kamerami v klíčových momentech sundávat svoje „pilotky“. Průkopníkem v dramatickém sundávání brýlí je totiž Val Kilmer (58), který v této aktivitě vyniká snad už od počátků své herecké kariéry. Je sice pravda, že při tom Val vypadá mnohem lépe než Caruso, ale i tak by s tím mohl přestat.

Schválně se podívejte na jakýkoliv jeho film, a pokud naleznete nějaký, ve kterém mu brýle zůstanou celou dobu na obličeji, máte od nás bod.

4. Jennifer Aniston si odkašlává

Až si přečtete další položku na našem seznamu, můžeme vám zaručit, že si jí nikdy nepřestanete všímat. A bude vás to štvát. A hodně. Připraveni? Dobrá. Jennifer Aniston (49) si ve svých filmech a seriálech neustále odkašlává, než něco řekne.

Nejvíce je to vidět v seriálu Přátelé, kde Aniston ztvárnila roli přitažlivé, ale rozmazlené Rachel, která je jednou z šestice kamarádů, kteří spolu bydlí v New Yorku. Skutečně to vypadá, že by se herečka měla před každým dílem pořádně napít vody, jelikož jí něco dráždí v krku.

Možná vám to přijde jako malicherná záležitost, ale když se na to pořádně zaměříte, je tento zlozvyk skutečně nepřehlédnutelný. Navíc nejsme jediní, kdo si tohoto odkašlávání americké herečky všimli. Pokud do Googlu zadáte „Jennifer Aniston clears her throat“ (Jennifer Aniston si odkašlává, pozn. red.), vyjede vám hned několik článků od různých autorů, kterým tento zlozvyk prostě vadí.

3. Tom Cruise někam utíká

Tak schválně. Zkuste si vybavit film, ve kterém Tom Cruise (55) nikam neběží. Vážně, my počkáme. Top Gun? Kdepak. Collateral? Ani náhodou. Mission: Impossible? Vždyť ten film je jenom série záběrů na běhajícího Cruise! Ve skutečnosti je filmů, kde Tom nikam neběhá opravdové minimum.

Na druhou stranu hraje většinou v akčních filmech plných explozí a nebezpečných přestřelek, takže se dají jeho úprky pochopit. Ale počet scén běhajícího Cruise je tak neskutečně vysoký, že je tahle hercova aktivita skutečně nepřehlédnutelná. Dokonce máme pocit, že tento herec neumí chodit normálním tempem, a tak se všude dostává během.

Na Youtube existuje video, které ukazuje všechny scény, ve kterých Cruise někam popobíhá, prchá nebo sprintuje. Už jen to, že má video přes osmnáct minut o něčem svědčí. A to jsou v něm filmy jen do roku 2015.

2. Brad Pitt svačí

Každý z nás dostane při práci občas hlad. Někdy se s tím zkrátka nedá bojovat, a tak si dáme nějakou rychlou svačinku. Nejinak to mají i herci, ti však většinou svačí, když je zrovna nenatáčí kamera. No, a když říkáme většinou, je jasné, že existuje nějaká výjimka. Touhle výjimkou je Brad Pitt (54), který svačí téměř v každém filmu.

Dobře, pravděpodobně za to nemůže on, ale scénáristé, kteří mu neustálé přežvykování píší do role. Jen těžko byste ale hledali film, kde Pitt nic nejí. Ať už jde o malou svačinu, nebo luxusní večeři, můžete si být jistí, že si herec dříve nebo později začne něco okusovat. A když zrovna ale nemá po ruce žádné jídlo, tak si jako v případě filmu 12 opic začne kousat alespoň nehty.

Proč tomu tak je, asi nikdo netuší. Možná že Pitt při jezení prostě vypadá dobře, ale možná že už je jeho nacpávání se v Hollywoodu tak zažité, že mu ho zkrátka filmaři píší do každé role. Třeba má ve smlouvě speciální požadavky na catering během natáčení. Kdo ví? Jisté je jen to, že až se podíváte na další film s Bradem Pittem, určitě si jeho zahánění hladu všimnete.

1. Harrison Ford ukazuje prstem

Harrison Ford (75) byl králem „devadesátkových“ akčních filmů. Pokud jste ho obsadili do hlavní role, měli jste víceméně jistotu, že bude váš snímek úspěšný. Harrison totiž dokázal být ve svých rolích příjemný a charizmatický, ale zároveň také neuvěřitelně přísný. Co když vám ale řekneme, že je tahle jeho striktnost tvořena jediným gestem?

Je to tak. Kdykoliv, když se Ford ve svých rolích zlobí, tak na někoho hrozí, nebo přímo ukazuje prstem. Zkuste si vybavit naštvaného Hana Sola, Indiana Jonese nebo Jacka Ryana. To, co mají vždy společného je svraštěné obočí a výhružně vztyčený ukazováček, který příjemci tohoto gesta předkládá plnou dávku Fordova hněvu.

Je ale skvělé vidět, že si i sám herec dokáže ze svého zlozvyku udělat legraci. O svém věčném ukazování totiž moc dobře ví, ale za ta léta herectví se mu tenhle zlozvyk podařilo přeměnit v běžnou záležitost, kterou od filmu s Harrisonem Fordem předem očekáváte.

Víte o nějakých dalších zlozvycích herců, které prosakují i do jejich filmů? Pokud vás ještě nějaké napadají, neváhejte se o nich s námi podělit v komentářích!

(tod)

Fandím
34 fanoušků
Nesnáším
4 antifanoušci
Celebrity:
Brad Pitt, Jennifer Aniston, Harrison Ford, Val Kilmer, Tom Cruise

Kategorie:
Celebrity, Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké herečky, američtí herci, Brad Pitt filmy, hollywoodské hvězdy, filmové hvězdy, slavní herci, Hollywood, Jennifer Aniston role, Val Kilmer filmy, zlozvyky slavných, celebrity Hollywoodu, zajímavosti z natáčení, herečky seriálu Přátelé, zlozky, herecké zlozvyky, filmové kuriozity, zlozvyky osobností, Harrison Ford zajímavosti, filmy s Tomem Cruisem
TOPlist