5 hereckých přeběhlíků, kteří vyměnili komiksová studia

04.06.2018

Slavní hollywoodští herci dostávají skutečně nespočet pracovních nabídek. Není proto žádnou novinkou, že berou role do filmů pro různá filmová studia. Jen těžko si vybavíte někoho, kdo pracuje výhradně pro Universal Pictures, Paramount nebo 20th Century Fox.

Nejinak tomu je i u studií komiksových. Přestože jsou tyto firmy velkými rivaly na filmovém plátně, jejich herci k nim zase tak velkou vazbu necítí. Proto existuje hned několik z těch, kteří přeběhli od DC k Marvelu či naopak. Showbiz vám proto přináší pětici takových případů.

5. Ben Affleck: Daredevil/Batman vs. Superman, Liga Spravedlnosti

My se tady v Showbizu snažíme být naprosto nestranní. Přesto jsme však přesvědčení, že marvelovský snímek Daredevil z roku 2003 je jedním z nejhorších komiksových filmů vůbec. Podivná dějová linie, zastaralé speciální efekty, ale ani představitel hlavní role tomuhle snímku o slepém právníkovi, který po nocích bojuje se zločinem na střechách newyorské čtvrti Hell’s Kitchen, kvalitám Daredevila moc nepomohly.

A to i přesto, že hlavní postavu ztvárnil Ben Affleck (45) v době své největší herecké slávy, pouhé dva roky po kasovním trháku jménem Pearl Harbor. Od roku 2003 však Affleck herecky značně vyzrál a rozhodl se, že dá světu komiksových filmů ještě jednu šanci. Jen s tím rozdílem, že vymění Marvel za konkurenční DC.

Proto Affleck přijal nabídku pro snímek Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti. Přestože zde podává diametrálně odlišný herecký výkon, ani tenhle film si fanoušci maskovaných hrdinů příliš nezamilovali. Tentokrát to však nemůžeme dávat za vinu Affleckovi, protože jako Batman podává skutečně přesvědčivý výkon. O tom, že problémy DC nespočívají v hercích, ale ve vedoucích pozicích studia, jsme se mohli přesvědčit i díky Sebevražednému oddílu či Lize spravedlnosti. Ještě že tu je alespoň ta Wonder Woman.

4. Tommy Lee Jones: Batman Navždy/Men in Black, Captain America

Dalším slavným hercem na našem dnešním seznamu není nikdo jiný než Tommy Lee Jones (71). Jeho prvním komiksově-filmovým počinem bylo ztvárnění jednoho z hlavních nepřátel Batmana jménem Harvey Dent alias Two-Face. Toho si Jones zahrál ve filmu Batman Navždy z roku 1995.

O pouhé dva roky později vyměnil studio DC za Marvel, když přijal roli Agenta K z úspěšné sci-fi komedie Muži v černém. Jones zde hraje po boku Willa Smithe (49) jednoho ze dvou agentů určených pro monitorování a regulaci paranormální a mimozemské aktivity na Zemi.

Role v Mužích v černém a jejich pokračováních však není Jonesovým jediným marvelovským počinem. V roce 2011 si totiž zahrál plukovníka Chestera Phillipse, nadřízeného Kapitána Ameriky. Jonesovi změna komiksového studia rozhodně prospěla, jelikož na rozdíl od poměrně dobře hodnocených filmů od Marvelu si Batman navždy drží na ČSFD pouhých 56 %.

3. J. K. Simmons: Spider-Man/Liga spravedlnosti

Jen těžko byste hledali lepšího šéfa Petera Parkera než je John Jonah Jameson. A ještě hůře by se vám hledal herec, který by tohoto Spider-Manova záporáka zahrál lépe než J. K. Simmons (63). Ten se této postavy filmu Spider-Man z roku 2002 natolik vžil, že byste jen těžko hledali hranici, kde končí Simmons a kde začíná Jameson.

Jeho ztvárnění šéfredaktora novin Daily Bugle mělo u fanoušků pavoučího muže skutečně obrovský úspěch. Jen málokomu se totiž podaří tak přesně vystihnout podstatu komiksových postav, jako právě Simmonsovi.

Proto byl pro spoustu diváků Marvelovských filmů šok, když Simmons přijal nabídku konkurenčního DC pro roli komisaře Gordona v loňské Lize spravedlnosti. Simmons však veškeré obavy o to, jak dokáže z role potrhlého novináře přejít do role bručounského detektiva, smazal a podal tak svůj tradičně bezchybný výkon.

2. Josh Brolin: Jonah Hex/Avengers, Deadpool

Josh Brolin (50) je v současnosti jednou z předních postav MCU (Marvel Cinematic Universe). Nejenže hraje hlavního záporáka celého univerza Thanose v nedávných Avengers: Infinity War, ale je také představitelem mutanta Cablea v ještě nedávnějším Deadpoolovi 2.

Jeho neodmyslitelnému spojení s Marvelem však předcházela smlouva s DC. V roce 2010 totiž hrál ostříleného kovboje Jonaha Hexe ve stejnojmenném filmu. Jonah Hex se ale v kinech moc neuchytil a stal se celosvětovým propadákem, který doprovázela celá řada nepříjemností už během produkce.

Už jen to, že v půlce natáčení od něj odejde jeho režisér, úplně nesvědčí o vysoké kvalitě filmu. Velká část scén tak musela být natáčena znovu a z Jonaha Hexe se tak stal takový nic neříkající mišmaš. Sám Brolin prohlásil, že to, co se dělo „za oponou“ bylo mnohem zajímavější než to, co se děje na plátně.

1. Ryan Reynolds: Green Lantern/Deadpool

Poslední přeběhlík z našeho seznamu také zářil v letošním pokračování přisprostlého Deadpoola. Konkrétně jde o Ryana Reynoldse (41), který ztvárnil Wada Wilsona. Ten jako maskovaný mutant s neuvěřitelnými reflexy a regeneračními schopnostmi bojuje s každým, kdo se mu postaví do cesty.

Reynolds hrál Deadpoola už ve filmu X-Men Origins: Wolverine, ale zde filmaři tohoto oblíbeného super-anti-hrdinu předělali k nepoznání, což spoustu fanoušků komiksů rozhněvalo do běla. Deadpoolovu reputaci se Reynoldsovi podařilo napravit až prvním sólovým filmem z roku 2016, kdy se Deadpoolovi fanoušci konečně dočkali věrného zpracování tohoto ukecaného nájemného zabijáka.

Deadpool však nebyl jediným superhrdinou, kterého Reynolds ztvárnil. Hrál totiž také Green Lanterna ve stejnojmenném filmu od konkurenčního DC. Film z roku 2011 však u fanoušků i kritiků propadl a tak muselo DC od plánovaných pokračování filmu velmi rychle upustit. Možná i díky tomu se Reynoldsovi podařilo dát Deadpoolovi ještě jednou šanci.

(tod)

 

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Tommy Lee Jones, J.K. Simmons, Ben Affleck, Josh Brolin, Ryan Reynolds

Filmy:
Daredevil

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
američtí herci, slavní herci, komiksy, DC, DC filmy, DC komiksy, superhrdinové, komiksové postavy, Josh Brolin filmy, superhrdinské filmy, Marvel Cinematic Universe, MCU, studio DC, Ben Affleck postavy, Ryan Reynolds postavy, filmová studia, hollywoodská studia, komiksová studia, DC filmové postavy
TOPlist