5 hereckých objevů roku 2022

19.12.2022

Rok 2022 se chýlí ke konci, a ačkoliv byl pro mnohé z nás velmi náročný, přinesl s sebou i několik pozitivních momentů. Jedním z nich bylo i rozšíření počtu skvělých herců o nová jména. Ačkoliv Hollywood stále lpí na hvězdách, které se v showbyznysu pohybují už desítky let, tu a tam se objeví nějaká nová tvář, která ukáže, že i má i mladá krev co říct.

V dnešním článku se proto zaměříme na ty největší herecké objevy končícího roku. Představíme vám hvězdy, které se proslavily nejen ve filmech, ale i seriálech.

Morfydd Clark

Dnešní seznam začneme pro mnohé možná trochu kontroverzně. První hvězdou, kterou vám dnes totiž chceme představit, je švédská herečka Morfydd Clark (33), která za sebou sice už několik natočených filmů má, ale do povědomí široké filmové veřejnosti se dostala až letos. A proč ta zmiňovaná kontroverze? Bylo to díky novému seriálu Amazonu s názvem Pán prstenů: Prsteny moci.

O tomhle seriálu řada fanoušků opravdu nerada slyší, protože mají pocit, že se ani zdaleka nevyrovnává filmové trilogii Petera Jacksona (61). V tom mají samozřejmě pravdu, ale takový úkol je prakticky nemožný. Jeden z nejtěžších úkolů navíc dostala právě Morfydd Clark, když jí připadla role Galadriel, kterou v původních filmech ztvárnila vždy skvělá Cate Blanchett (53).

Tohohle úkolu se ale mladá herečka zhostila se ctí a podala výkon, na který si nemohou stěžovat ani ti největší odpůrci seriálového Pána prstenů. I díky této herečce se nejdražší seriál současnosti dočká druhé série.

Austin Butler

Jak jsme slíbili v úvodu, v dnešním článku zavítáme i na filmová plátna. Bude to však jen jedinkrát a půjde o skutečně „královský“ bod dnešního seznamu. Další vycházející hvězdou je totiž Austin Butler (31), který si v hudebním filmu Baze Luhrmanna (60) zahrál samotného „Krále Rock&Rollu“.

Elvis ukazuje mladého muzikanta na jeho cestě ke slávě a soustředí se i na jeho komplikovaný vztah s jeho manažerem, kterého si střihnul vždy fantastický Tom Hanks (66). Největší hvězdou však ve filmu zůstává Butler, který podává tak strhující výkon, že budete často tajit dech.

Butler zvládl nejen pěvecké části a složité taneční kreace, ale zároveň každou z emočně vypjatých scén filmu. Elvis Presley má celou řadu různých imitátorů (ostatně v Las Vegas se v této oblasti často pořádají i různé soutěže), ale tak věrně a upřímně jako Austin Butler mu dokáže vdechnout život málokdo.

Joseph Quinn

V současném světě seriálů snad neexistuje větší hit, než je děsivá a nostalgická jízda s názvem Stranger Things. Seriál o skupince dospívajících ve městě Hawkins se k dnešnímu datu dočkal čtyř napínavých sérií a ta poslední se na streamovací službě Netflix objevila teprve letos.

Každá série představuje pár nových postav (jinak by v malém městečku zanedlouho nezůstala živá duše) a v té poslední se diváci okamžitě zamilovali do sympatického rockera Eddieho. Tenhle metalista s láskou k Dračímu doupěti divákům okamžitě přirostl k srdci a o to tragičtější byla jeho smrt na konci čtvrté série.

Ačkoliv se Eddie v páté sérii Stranger Things podle dostupných zpráva (a selské logiky) nevrátí, jeho představitel Joseph Quinn (29) se díky seriálu dostal mezi herecká esa. Právě tahle role mu totiž zajistila hlavní roli v připravovaném prequelu Tichého místa s podtitulem Den jedna.

Milly Alcock

Když jsme v úvodu dnešního článku zmínili seriálového Pána prstenů, byl by hřích alespoň v jednom bodě neuvést druhou velkou fantasy prequelovou televizní sérii, která se letos objevila na televizních obrazovkách. Tím spíš, když byla divácky přijatá mnohem lépe než snaha Amazonu.

Řeč je samozřejmě o seriálu Rod draka, který vypráví příběhy, které předcházejí slavné Hře o trůny. Přestože jde o prequel, na které se diváci často dívají skrz prsty, Rod draka se stal okamžitým hitem, který si oblíbili i velcí skeptici. Může za to především dobrý příběh, skvělá atmosféra a vynikající výkony herců.

Jednou z těchto hvězd byla i Milly Alcock (22), která si v úvodu seriálu zahrála mladou Rhaenyru. Její výkon byl tak působivý, že se diváci báli, že po výměně herečky kvůli posunutí děje o několik let dopředu, kvalita seriálu výrazně propadne. To se naštěstí nestalo, ale i tak to hodně vypovídá o talentu mladé herečky.

Jenna Ortega

Na konec dnešního článku jsme si nechali nejmladší hvězdu, která se v roce 2022 objevila hned ve čtyřech filmech a nejsledovanějším seriálu Netflixu, který se na této platformě objevil teprve na konci listopadu. Jde o kalifornskou herečku jménem Jenna Ortega (20), jejíž filmová kariéra začala už když jí bylo jedenáct.

Skutečného uznání se jí ale dostalo teprve letos, když si zahrála v nejnovějším Vřískotu, projektu kapely Foo Fighters s názvem Studio 66, ale především v seriálu Wednesday, kde si zahrála mladou členku Addamsovic rodinypochmurnou a morbidní Wednesday. Díky všem těmto snímkům je jednou z nejzářivějších vycházejících hvězd současného hororu.

(tod)

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Peter Jackson, Cate Blanchett, Austin Butler

Filmy:
Hra o trůny, Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, Addamsova rodina

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
mladé herečky, objev roku, herecké hvězdy, filmové hity, mladí herci, seriálové hity, filmy 2022, Vřískot 2022, herecké objevy
TOPlist