5 hereckých dvojic, které spolu odmítaly při natáčení mluvit

16.02.2023

Řadě hollywoodských herců jejich sláva stoupne do hlavy natolik, že se před zraky diváků naprosto promění. Začnou si o sobě myslet, že jsou nejlepší na světě a nestrpí jakoukoliv nedokonalost. Chovají se jako namyšlené princezny a není nijak nezvyklé, že například nemluví se svými hereckými kolegy, ačkoliv by se to rozhodně hodilo.

Namyšlenost ale není důvodem pro „tichou domácnost“ většiny hereckých dvojic, které vám v dnešním článku představíme. Dnes se totiž zaměříme na hollywoodské kolegy, kteří spolu při natáčení jejich filmů a seriálů z různých důvodů odmítali mluvit.

Joaquin Phoenix a Robert De Niro – Joker

Americký herec Joaquin Phoenix (48) má velmi specifický přístup k herectví. Často se nechá svými rolemi naprosto pohltit a žije jejich životy i poté, co kamery přestanou natáčet. I proto podává tak senzační herecké výkony, které mu vysloužily řadu hodnotných filmových ocenění.

Tenhle přístup je ale velmi často obtížný pro jeho herecké kolegy, kteří na takzvaný „method acting“ nejsou zvyklí. Zvlášť, když jde o herce ze „staré školy“ jako je například Robert De Niro (79), který Phoenixovi sekundoval při natáčení Jokera. Zatímco je De Niro zvyklý pročítat si scénář s ostatními herci, Phoenix tuhle praktiku dlouhodobě bojkotuje a má radši, když se herci setkávají až na place a jejich reakce jsou tak spontánnější.

To se navíc vztahuje nejen na čtení scénáře, ale i na setkávání se s ostatními herci. Přestože sám Phoenix rád říká, že je De Niro jeho nejoblíbenějším americkým hercem, mimo natáčení se mu snažil stranit. Tenhle zvláštní přístup se ale nakonec osvědčil a Phoenix si tak za Jokera odnesl svého prvního Oscara.

Christian Bale a Chris Rock – Amsterdam

Kvůli lepšímu hereckému výkonu spolu nemluvila ani další herecká dvojice, která se objevila v loňském snímku s názvem Amsterdam. Důvod byl ale snad ještě zvláštnější než v případě předchozího filmu. „Zákaz komunikace“ nastavil Christian Bale (49) proti Chrisi Rockovi (58), ale nebylo to kvůli tomu, že by mu vadil, nebo protože se mu nelíbilo jeho chování na loňských Oscarech.

Podle Balea je Chris Rock prostě strašně vtipný. Bale je totiž velkým fandou Rockových stand-upových vystoupení a během jejich prvních společných scén byl Rock údajně tak zábavný, že se Bale zkrátka nemohl soustředit na svůj herecký výkon. Požádal proto svého kolegu, aby se mimo kamery snažil držet dál, aby mohl věrně ztvárnit postavu vysloužilého válečného veterána.

Andrew Garfield a Emma Stone – Amazing Spider-Man 2

I následující odloučení herců mimo záběry kamer mělo vést k lepším výkonům obou zúčastněných. V případě Andrew Garfielda (39) a Emmy Stone (34) byla však jejich vzájemná ignorace pro oba dva náročnější než pro kterýkoliv pár na dnešním seznamu. V době natáčení druhého dílu Amazing Spider-Mana, během kterého spolu nemluvili, byli oba herci párem i v reálném životě.

Naštěstí jejich tichá domácnost trvala jen asi týden před tím než společně natáčeli nejsmutnější scénu celého filmu, ve které Spider-Man nedokáže zachránit lásku svého života před smrtí. I tohle rozhodnutí se hercům vyplatilo, protože Garfield během jejich poslední dojemné scény údajně nekontrolovatelně plakal několik desítek minut a vůbec nebyl k zastavení.

Jesse Eisenberg a Dakota Johnson – Sociální síť

Ačkoliv byla Dakota Johnson (33) při natáčení Sociální sítě na scéně nepoměrně kratší dobu než ostatní hvězdy filmu, přesto to stačilo k tomu, aby ji Jesse Eisenberg (39) dokázal kompletně ignorovat. Eisenberg si v tomhle filmu zahrál Marka Zuckerberga (38) – zakladatele Facebooku, který je pověstný svým zvláštním arogantním chováním.

Dakota Johnson si v jednom z rozhovorů vzpomněla na oběd, který měla s Eisenbergem a již zmíněným Andrew Garfieldem, během kterého ji představitel Zuckerberga absolutně ignoroval. Garfield se k ní dle jejích slov choval úžasně, ale Eisenberg k ní údajně za celou dobu téměř nepromluvil.

Na tenhle moment si vzpomněl i Garfield, který jej komentoval tak, že se Eisenberg pravděpodobně naprosto ponořil do své role, anebo se nedokázal popasovat s krásou americké herečky.

Lea Michele a Naya Rivera – Glee

Na konec dnešního článku jsme si nechali příklad toho, co jsme popisovali v samotném úvodu dnešního článku. Jde o dvě rozhádané „divy“ z muzikálního seriálu pro dospívající s názvem Glee. Ten se točí kolem partičky spolužáků ze střední školy, kteří společně navštěvují pěvecký kroužek, kde zpívají ve sboru.

Osazenstvo tohoto sboru je různorodé a téměř každý ze sboristů je „velkou osobností“, která je přesvědčená, že je lepší než všichni ostatní. Problém ale nastává, když se tak začnou chovat i představitelé jednotlivých rolí. V tomto ohledu nad ostatními vyčnívala Lea Michele (36), která si zahrála hlavní hvězdu seriálu – ambiciózní Rachel.

Ta se rozhádala s každým druhým hercem seriálu, ale největší spor měla zřejmě s představitelkou Santany, herečkou jménem Naya Rivera. Celá situace se vyhrotila natolik, že Michelle během natáčení šesté série Glee předstírala, že její kolegyně vůbec neexistuje.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Joaquin Phoenix, Lea Michele, Emma Stone, Dakota Johnson

Filmy:
Glee, The Social Network, Amazing Spider-Man 2, The

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Celebrity, americké seriály, hádka, herecké hvězdy, slavné filmy, chování celebrity, herecké dvojice, diva, tichá domácnost, hádky herců
TOPlist