5 herců z Harryho Pottera, kteří jsou již po smrti

20.10.2022

Už je tomu víc jak dvacet let, co se v kinech objevil první díl osmidílné ságy o mladém čarodějovi s jizvou na čele. Ačkoliv je Harry Potter chlapcem, který zůstal na živu, zub času je neúprosný. Za tu dobu už si vybral spoustu obětí, a to i z řad herců této magické série. Jedním z těch posledních byl Robbie Coltrane, který ve všech dílech Harryho Pottera ztvárnil všemi milovaného poloobra Hagrida.

Coltrane zemřel teprve 14. října letošního roku, a tak je tahle zpráva ještě velmi čerstvá. Pokud bychom se ale podívali naopak nejvíc do minulosti, našli bychom jméno Richara Harrise, který si zahrál Albuse Brumbála v prvních dvou dílech. Při natáčení druhého dílu s názvem Harry Potter a Tajemná komnata však v roce 2002 zemřel na Hodgkinův lymfom a zastoupit jej musel Michael Gambon (81).

Richard Griffiths

Dnešní seznam odstartujeme hercem, který svou roli zvládl tak dobře, že jej všichni fanoušci Harryho Pottera začali upřímně nenávidět. Richard Griffith totiž skvěle ztvárnil nabubřelého strýce Vernona, který mladému kouzelníkovi dělal během jeho pobytu na Zobí ulici ze života peklo.

Harry je totiž jeho synovcem a Vernon a Petunie Dursleyovi ze srdce nenávidí vše, co je jen vzdáleně spojeno s magií. Zatímco svého syna Dudleyho Dursleyovi rozmazlovali při každé příležitosti, Harry musel čelit každodenní šikaně nejen ze strany svého bratrance, ale i svého strýce s tetou.

Griffithsovi šla tahle role neustále popuzeného mudly náramně, ale neměli bychom zapomínat ani na jeho další herecké úspěchy. Jeho herecká kariéra sahá až do roku 1975 a ve filmech se objevoval až do své předčasné smrti v roce 2013. Příčinou jeho smrti byly komplikace spojené s operací jeho srdce.

Dave Legeno

Ačkoliv jméno dalšího herce možná znát nebudete, jeho smrt je natolik tragická, že jsme jej do dnešního článku zkrátka zařadit museli. Londýnský rodák Dave Legeno hrál v sérii krvelačného vlkodlaka Fenrira Šedohřbeta, který byl jedním ze stoupenců Lorda Voldemorta. Společně s Bellatrix Lestrange byl jedním z předních Smrtijedů a kromě útoku na Ministerstvo kouzel stál i za zapálením Doupěte rodiny Weasleyhových.

Legeno zemřel v roce 2014, když se vydal na pěší túru Údolím smrti v Kalifornii, která se mu stala osudnou. Podle místní policie se herec pravděpodobně ztratil a náhodou jej objevili až další turisté, kteří šli po stejné trase. Příčinou jeho úmrtí byl s zřejmě úpal spojený s dehydratací. Legenovy bylo v době jeho smrti padesát.

Helen McCrory

Jednou z těch čerstvějších ran pro fanoušky Harryho Pottera byla loňská smrt herečky Helen McCrory, která v sérii ztvárnila Narcissu Malfoy – matku Harryho největšího školního soka. Zatímco se její filmový manžel Lucius v podání Jasona Isaacse (59) objevoval v sérii už od druhého dílu série, Narcissa se před kamerami objevila jen v posledních třech dílech.

I tak měla však na diváky i příběh série obrovský dopad, jelikož její neporušitelný slib v šestém díle odstartoval události, které skončily smrtí ředitele Bradavické školy čar a kouzel – Albuse Brumbála. Herečka ve svých 52 letech podlehla rakovině po dlouhé a neúprosné bitvě s touhle zákeřnou nemocí. Helen McCrory byla zkrátka bojovnicí až do poslední chvíle.

Robert Knox

Stejně jako u představitele vlkodlakaŠedohřbeta vám jméno Roberta Knoxe možná nebude známé. Ačkoliv se v Harry Potterovi objevil jen v jediném díle, okamžitě se stal miláčkem jeho fanoušků. Zahrál si totiž nenasytného Marcuse Belbyho, který je jedním z členů Křikova klubu.

Smrt Roberta Knoxe je snad tou nejtragičtější, kterou jsme si pro vás dnes připravili. A to navíc ani nemluvíme o tom, že bylo mladému herci v době jeho předčasné smrti pouhých osmnáct let. Robert Knox se totiž stal obětí vyšinutého vraha, který před jedním z londýnských barů pobodal několik lidí včetně mladého herce.

Ten vyrazil na pomoc svému o rok mladšímu bratrovi, ale při snaze zabránit rvačce utržil pět bodných ran a jedna z nich jej trefila přímo do tepny. Robert Knox svým zraněním podlehl ještě ten večer po převozu do nemocnice.

Alan Rickman


Dnešní článek uzavřeme smrtí, která v roce 2016 otřásla celým filmovým světem. Téměř měsíc před svými sedmdesátými narozeninami zemřel Alan Rickman, kterého fanoušci série znali jako tajemného profesora Snapea. Právě Snape byl jednou z těch nejtragičtějších postav všech příběhů o Harry Potterovi.

Celou dobu série jste nevěděli, jestli je záporák nebo klaďas, a když v šestém díle seslal smrtící kletbu na Albuse Brumbála, zdálo se, že je všechno jasné. Harry se však na konci série dozvídá, že jeho učitel lektvarů dělal jen to, co mu Brumbál poručil, a to i často proti svému vlastnímu přesvědčení. Poslední rána přišla ve chvíli, kdy se Harry dozvěděl, že Snape bezbřeze miloval Harryho matku a byl prvním, kdo ji objevil mrtvou.

Rickman zemřel po vysilujícím boji s rakovinou slinivky. Kromě své rodiny a nejbližších přátel se herec o této nemoci nesvěřil vůbec nikomu, a tak byla jeho smrt opravdovým šokem pro celý filmový svět.

(tod)

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Helen McCrory, Robbie Coltrane, Richard Griffiths, Alan Rickman

Filmy:
Harry Potter a Tajemná komnata, Harry Potter a Princ dvojí krve, Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
vražda, tragická smrt, Alan Rickman smrt, Alan Rickman Harry Potter, Harry Potter série, Harry Potter herci, úmrtí herců
TOPlist