5 herců s nejlepšími výkony ve špatných filmech

10.03.2021

Hollywood je plný zvláštních situací, ke kterým by nemohlo dojít v žádné jiné profesi. Příkladem za všechny jsou skvělé herecké výkony obsažené v nedůstojně podprůměrných filmech. Skvělí herci tak z těchto filmů naprosto vyčnívají, a divákům nezbývá než kroutit hlavou nad tím, proč se zbytek herců nesnaží stejně, jako tyhle zářící hvězdy.

V dnešním článku si proto posvítíme přesně na tyhle případy, kdy se slavní herci skutečně vytáhli, ale bohužel si k tomu vybrali průměrné, či dokonce skutečně špatné filmy. Zajímá vás, které hvězdy podaly nejlepší výkony svých kariér v nejhorších snímcích, ve kterých si kdy zahráli?

5. Ashton Kutcher – jOBS

První celebritou dnešního článku je americký herec a scénárista Ashton Kutcher (43), který se proslavil především jako hvězda televizních seriálů. V jeho repertoáru jsou například sitcomy Dva a půl chlapa nebo Zlatá sedmdesátá, ale Kutcher za sebou má i několik filmových rolí jako Hele vole, kde mám káru nebo Falešná hra.

Svůj snad nejlepší výkon, kterým se oprostil od prostoduchých komedií, podal Kutcher v životopisném filmu s názvem jOBS, který vypráví o životě vizionářského zakladatele společnosti Apple. Steve Jobs byl skutečně zajímavou osobností, které můžeme vděčit za řadu technologických vymožeností, které používáme každý den.

Kutcher se snažil ze všech sil podat co nejpřesvědčivější výkon, ale bohužel byl snad jediným členem štábu, který nějakou snahu vyvíjel. Bohužel nedostal moc příležitostí, jelikož byl scénář, se kterým musel jako Steve Jobs pracovat, opravdu odbytý. jOBS tak působí spíš jako laciný dokument, který hraje na city, než jako skutečná snaha o vystihnutí života jednoho z největších moderních géniů.

4. Val Kilmer – The Doors

Americkou skupinu The Doors zná snad každý fanoušek rockové hudby. Jde o jednu z nejzásadnějších uskupení přelomu šedesátých a sedmdesátých let, která společně s dalšími velikány žánru udávala směr tehdejší hudby. Mezi jejich nejznámější počiny patří takové hity jako Light My Fire, Hello, I Love You nebo Riders On The Storm.

Spousta fanoušků této kapely se poměrně po právu obávala, jak s životem těchto slavných hudebníků naloží Oliver Stone (74), který se o nich v roce 1991 rozhodl natočit životopisný snímek. Obavy se týkaly i představitele frontmana kapely Jima Morrisona. Toho si totiž zahrál Val Kilmer (61), který rozhodně není známý pro své vynikající herecké výkony.

O to víc všechny zaskočil, když v roli slavného zpěváka podal nejlepší výkon své kariéry. Jeho Morrison byl skoro stejně tak uhrančivý jako jeho skutečná předloha. Kilmer se totiž do své nové role naprosto vžil a po konci natáčení potřeboval dokonce terapii, aby se od zpěváka oprostil. Ve Stoneovi se však diváci nespletli. Ačkoliv The Doors rozhodně nejsou špatným filmem, jsou skrz naskrz prošpikováni režisérovými manýry, které vkládá do každého svého snímku.

3. Jennifer Aniston – Dort

Jennifer Aniston (52) se proslavila díky roli Rachel ve světoznámém sitcomu Přátelé. Šlo o geniální „koktejl“, který se naprosto trefil do doby, ve které vycházel. Dnes už některé z vtípků trochu zastaraly, ale je potřeba brát filmy a seriály v kontextu doby ve které vznikly. To už ale odbíháme od tématu. Pojďme se raději vrátit ke slavné herečce.

Aniston se nikdy nevydávala za nadmíru nadanou herečku, která by mohla hrát jakoukoliv roli. Většina jejích postav má totožné charakterové vlastnosti a jen s velkými obtížemi byste jednu rozeznali od druhé. To však rozhodně není případ snímku Dort z roku 2014, ve kterém Aniston ztvárnila hlavní roli ženy, která se utápí v depresích kvůli tragické smrti svého syna.

Jestli čekáte veselou a trochu přihlouplou Aniston, pak vás její výkon v roli Claire Bennett opravdu zaskočí. Jde o syrovou sondu do mysli trpící ženy, která jí vynesla řadu nominací na různé filmové ceny. Těch se jí však bohužel nedostalo, na čemž nese hlavní vinu film samotný. Celý příběh totiž v porovnání s výkonem herečky nepůsobí ani zdaleka tak silně, jak by mohl. Každý zvrat očekáváte dlouho dopředu, a kromě brilantní herečky vás v Dortu nic nepřekvapí.

2. Michael Fassbender – Vetřelec: Covenant

O obrovském talentu původem německého herce Michaela Fassbendera (43) asi není potřeba vést žádné spory. Už nesčetněkrát dokázal, že si dokáže poradit s jakoukoliv rolí, kterou mu filmoví tvůrci přidělí. Ať už hraje hrdinu nebo padoucha, vždy podává senzační výkon, který mu jeho kolegové mohou jen závidět.

Toho jsme se dočkali i u prozatím posledního dílu Vetřelce s podtitulem Covenant, ve kterém Fassbender hraje androidy Davida a Waltera. Davida jsme poprvé potkali už v předchozím díle s jednoduchým názvem Prometheus, a protože šlo o jednu z nejlepších částí tohoto snímku, rozhodl se Ridley Scott (83), že Fassbenderovu roli pro pokračování série jednoduše zdvojí.

Přestože Covenant patří v bohaté filmografii vetřelčích filmů spíš k těm horším, kvůli Fassbenderovi to rozhodně není. Tentokrát podává dokonce hned dva skvělé výkony, na kterých film lpí všemi svými silami. Nechceme si ani představovat, jak by tenhle Vetřelec dopadl bez talentovaného herce.

1. Ian McDiarmid – Star Wars: Epizoda III: Pomsta Sithů

Debaty o kvalitách jednotlivých dílů Vetřelce jsou ještě slabým odvarem proti tomu, jak vypadají hádky mezi fanoušky Star Wars. Ne nadarmo se říká, že největšími nepřáteli fanoušků Hvězdných válek jsou jiní fanoušci Hvězdných válek. Mezi nadšenci pro galaktické bitvy, světelné meče a nadpřirozené síly nejčastěji převažuje názor, že se žádný z později natočených filmů nerovná původní trilogii.

Toho se dotýká i poslední bod našeho dnešního seznamu, jelikož se budeme bavit o třetí epizodě s podtitulem Pomsta Sithů. Hercem, který v ní podává až neuvěřitelně zábavný výkon, je Ian McDiarmid (76), který ztvárnil kancléře Palpatina a Dartha Sidiuse v jedné osobě. Ani náhodou nechceme tvrdit, že by byl jeho výkon hodný Oscara nebo nějakého podobného ocenění, ale je vidět, že se v čiré zlobě své postavy naprosto vyžívá. Proto je jeho ztvárnění galaktického císaře naprosto uhrančivé.

Ani jediný moment celého filmu, kdy je McDiarmid na scéně, není ani trochu nudný. To se však bohužel nedá říct o zbytku filmu, který měl tak dobře našlápnuto. Jeho úkolem bylo propojit původní a prequelovou trilogii zajímavým způsobem, ale ve většině případů se mu to vůbec nepodařilo. McDiarmid byl totiž zřejmě jediným členem štábu, který nebral natáčení smrtelně vážně.

(tod)

Fandím
34 fanoušků
Nesnáším
4 antifanoušci
Celebrity:
Jennifer Aniston, Val Kilmer, Ashton Kutcher, Ian McDiarmid

Filmy:
Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů, Vetřelec, Zlatá sedmdesátá, Prometheus

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
hollywoodské hvězdy, Jennifer Aniston filmy, sci-fi, Steve Jobs, Val Kilmer filmy, sci-fi filmy Vetřelec Coventant obsazení, Jennifer Aniston obsazení, Ashton Kutcher filmy, Val Kilmer postavy, The Doors film
TOPlist