5 herců, o kterých jste netušili, že ovládají bojová umění

27.05.2019

Každý akční film potřebuje nějakou tu pořádnou bojovou akční scénu. Ať už se tyto filmy soustředí na přestřelky či automobilové honičky, můžete si být jistí, že dříve nebo později přijde čas i na pěstní souboj. Většina herců k těmto scénám využívá dubléry a kaskadéry, kteří je v bojových scénách zastupují, ale existují i tací, kteří za sebe náhradu nepotřebují.

Kaskadéři se v těchto scénách využívají především proto, aby se hercům nic nestalo, a aby uvěřitelně ztvárnili kýžený bojový styl. Někteří herci jsou však v bojovém umění natolik zběhlí, že kaskadéry pro tyto scény nepotřebují. Sami jsou totiž mistry bojových umění. Showbiz vám proto dnes představí pět těch nejpřekvapivějších z nich.

5. Robert Downey Jr. – Wing Chun

První herec, se kterým byste se pravděpodobně nechtěli dostat do křížku je Robert Downey Jr. (54). Tentokrát za tím nestojí jeho role Iron Mana ze superhrdinských filmů od Marvelu, ani fakt, že je jedním z nejlépe placených herců současnosti. Asi byste si ho nechtěli pohněvat, jelikož mistrně ovládá jeden z druhů kung fu.

Ten se nazývá Wing Chun a sám herec je za toto bojové umění velmi vděčný. Jeho usilovný trénink mu totiž pomohl dostat se z drogové a alkoholové závislosti, kterými si v devadesátých letech minulého století systematicky ničil život. Wing Chun je stejné bojové umění, ve kterém vynikal například i Bruce Lee, takže je jasné, že nejde o ledajaké fackování.

Díky tvrdému tréninku se Downey nejen zbavil svých závislostí, ale podle jeho trenéra se mu podařilo překonfigurovat jeho mozek natolik, že už by do stejného sebezničujícího procesu nikdy neměl spadnout. Asi na tom něco bude, jelikož ho na základě jeho nového přístupu k životu soud v Kalifornii zprostil všech dřívějších obvinění spojených s užíváním drog. A že jich nebylo málo.

4. Ashton Kutcher – Jiu-jitsu

Americký herec Ashton Kutcher (41) na první pohled působí jako klidný pohodový chlapík, který by se do souboje nablízko nepustil snad za žádných okolností. Ve skutečnosti je však Kutcher velmi zběhlý v brazilském jiu-jitsu, které se velmi podobá tradičnímu judu.

Kutcher byl ve svém tréninku natolik poctivý, že dokonce několikrát vyrazil i do Brazílie, kde se učil od opravdových mistrů. Postupně se mu podařilo dosáhnout až na černý pásek a sám se tak stal skutečným přeborníkem v tomto druhu bojového umění. Ačkoliv během své herecké kariéry Kutcher hrál především komediální role v seriálech jako Dva a půl chlapa či Zlatá sedmdesátá, pokud by se chtěl pustit do nějakého akčního filmu, rozhodně by mu v tom nic nebránilo.

3. Ed O’Neill – Jiu-jitsu

I další herec našeho dnešního seznamu je komediální hvězdou úspěšných seriálů, která se rozhodla zabrousit i do oblasti bojových umění. Možná vás to šokuje, ale Ed O’Neill (73) má toho s Ashtonem Kutcherem společného ještě mnohem více. I hvězda seriálů Ženatý se závazky a Taková normální rodinka si za své bojové umění vybrala brazilské jiu-jitsu.

Ačkoliv byste to do představitele Ala Bundy s největší pravděpodobností neřekli, i on je majitelem černého pásku v tomto bojovém sportu. I on by se proto mohl s klidem zhostit nějaké akční role, ale O’Neill raději zůstává u svých komediálních filmů a televizních sitcomů. Brazilskému jiu-jitsu se však herec učí už přes pětadvacet let a dosažení černého pásku považuje vedle narození jeho dětí za jeden ze svých největších životních úspěchů.

2. Keanu Reeves – Kung fu, jiu-jitsu, krav maga,…

Pro předposlední políčko dnešního seznamu jsme vybrali herce, u kterého vás nějaká ta bojová dovednost s největší pravděpodobností zase tolik nepřekvapí. Koneckonců jednou z jeho nejslavnějších filmových hlášek je: „Umím kung fu,“ která zazněla v prvním Matrixu z roku 1999.

Kung fu však není jediným bojovým uměním, které Keanu Reeves (54) ovládá. Pokud jste viděli jeho novou akční filmovou sérii s názvem John Wick, možná jste si všimli, že si většinu akčních a bojových scén utváří sám bez pomoci kaskadérů. To proto, že svým rolím dává absolutní maximum, a to včetně usilovného tréninku v různých bojových stylech.

Reeves proto kromě kung fu ovládá i jiu-jitsu, box a bojový styl známý jako krav maga. Pro svou roli nájemného zabijáka na cestě za pomstou si navíc musel osvojit i judo a karate a je tak jedním z nejnebezpečnějších hollywoodských herců současnosti. Naštěstí je však také známý jako jedna z nejpřívětivějších a nejmilejších celebrit, kterým jejich sláva rozhodně nestoupla do hlavy.

1. Jack Black – Judo

Ačkoliv jsme náš dnešní článek mohli zakončit někým, kdo ovládá nejvíce bojových umění, nakonec jsme se rozhodli vybrat někoho, u koho byste nadšení pro bojový sport nejspíše nehádali vůbec. Posledním bojovníkem dnešního článku je proto herec, komik, hudebník a youtuber v jedné osobě – Jack Black (49).

Ten se proslavil nejen svými filmy, ale i rockovou kapelou s názvem Tenacious D, kterou představil například i ve filmu Králové ro(c)ku. Na jejich koncertech Black podává opravdu neuvěřitelné výkony, jelikož i při své poněkud korpulentní postavě zběsile pobíhá a poskakuje po podiu. Sám je neuvěřitelně flexibilní a kromě vysokých kopů a roznožek na svých koncertech často ukazuje pohyby, za které by se nemusel stydět žádný zápasník.

Jack Black je totiž judistou, což mu pomohlo i při dabování animované pandy jménem Po ve snímku Kung Fu Panda. S tou Black sdílí nejen tělesné proporce, ale i nadšení a nadání pro bojové sporty.

(tod)

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Robert Downey Jr., Jack Black, Ashton Kutcher, Ed O'Neill

Filmy:
Ženatý se závazky, Matrix Reloaded, Dva a půl chlapa, Králové ro(c)ku

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
bojová umění, hollywoodští herci, judo, zajímavosti o hercích, Robert Downey Jr zajímavosti, Jui-jitsu. Jack Black život, Ashton Kutcher zajímavosti, Ashton Kutcher život, wing chun
TOPlist