5 herců, kteří v jediném filmu hráli padoucha i hrdinu zároveň

23.02.2019

Naučení nové role rozhodně není žádný med. Musíte se naprosto vžít do mysli někoho jiného a chovat se způsobem, který vám předurčil někdo další. Kromě toho se musíte perfektně naučit scénář, což mnoha hercům také občas činí velké problémy. A teď si představte, že byste tohle všechno museli udělat hned dvakrát.

Někteří filmaři totiž pro své snímky využívají takzvaných dvojrolí, které usnadňují casting, ale ztěžují práci jejich hercům. Jediný herec tak ztvárňuje dvě a více rolí zároveň, a někteří filmaři zachází tak daleko, že své herce nechávají hrát hrdinu i padoucha najednou. My jsme se rozhodli, že vám představíme pěticipřesně takovýchdvojrolí z hollywoodských filmů.

5. Hugh Jackman – Logan: Wolverine

Dnešní seznam odstartujeme jedním z nejúspěšnějších superhrdinských filmů roku 2017. Režisér James Mangold (55) si vzal zábavnou akční sérii o mutantech se superschopnostmi zvanou X-Men a vytvořil temný film, plný smutku a nespravedlnosti.

Téměř všichni mutanti jsou mrtví a ta hrstka, co přežívá, na tom rozhodně není dobře. Mezi přeživšími je kromě Profesora X i Logan, kterého si (tentokrát už naposledy) zahrál Hugh Jackman (50). Jackman však ve filmu nehrál jen oblíbeného, ale stárnoucího mutanta, kterému se přezdívalo Wolverine, ale i jeho mladšího nebezpečného klona.

Kromě toho, že ve filmu Jackman hrál starší a unavenější verzi Logana, zhostil se i té mladší a vytrénovanější. O to smutnější je fakt, že byl Logan: Wolverine osmým a zároveň posledním filmem, ve kterém se Jackman této oblíbené role chopil.

4. Eddie MurphyPluto Nash

Věřte nám. Ke sci-fi komedii s názvem Pluto Nash se vracíme, jen když je to opravdu nezbytně nutné. Bohužel však i tento přihlouplý snímek odpovídá kritériu, které jsme si pro dnešní článek stanovili, a tak ho zde musíme chtě nechtě uvést. Hlavního hrdinu Pluta v něm totiž hraje Eddie Murphy (57), který ve svých filmech s oblibou vystupuje ve více rolích.

Ať už jde o skvělou Cestu do Ameriky nebo o podprůměrného Zamilovaného profesora, Murphy hraní několika postav v jediném filmu zvládá s opravdovým přehledem. Většinou však nehraje hrdinu a záporáka najednou. Až na případ Pluta Nashe.

Padouchem, kterého Murphy ve filmu hraje je Rex Crater, klon Pluta Nashe, který mu vyhodí do povětří jeho podnik. Chce totiž na měsíci vybudovat síť kasin a Nashův bar je posledním místem, které mu stojí v cestě.

3. Ryan Reynolds – Deadpool 2

Říct, že byla cesta Ryana Reynoldse (42) k věrnému zpracování komiksového antihrdiny Deadpoola trnitá, by bylo ještě hodně mírné. Musel se vypořádávat s podivným zpracováním této ikonické postavy ve snímku X-Men Origins: Wolverine a první celovečerní Deadpool vyšel jen díky uniknutému traileru a následnému fanouškovskému nátlaku.

Naštěstí se ale nakonec vše zlé obrátilo v dobré a v roce 2016 jsme se konečně dočkali filmu o mutantím žoldákovi s urychlenými regeneračními schopnostmi. Jen o dva roky později mělo vyjít pokračování této úspěšné akční superhrdinské komedie a před tvůrci stála otázka, kdo nahradí Francise na pozici padoucha snímku. Padouchů má Deadpool 2 nakonec hned několik a jedním z nich je supersilný Juggernaut.

Přestože diváci po celou dobu neuvidí pod jeho kovovou masku, díky závěrečným titulkům můžete zjistit, že tuto téměř nezastavitelnou horu svalů hrál sám Reynolds. To bylo umožněno díky moderním technologiím zvaným motion-capture, které monitorují hercovy pohyby a převádějí je na digitálně vytvořenou postavu Juggernauta. Ačkoliv má Reynolds vypracovanou postavu, má nad ním tento záporák přeci jen mírnou převahu, a to jak ve svalové hmotě, tak výšce.

2. Benedict Cumberbatch – Doctor Strange

I pro další dvojroli zabrousíme mezi superhrdinské snímky. Tentokrát půjde o Doctora Strange, ve kterém se hlavní role ujal sám Sherlock – Benedict Cumberbatch (42). Doktor Steven Strange je špičkový neurochirurg, který se však jednoho dne stane účastníkem opravdu nebezpečně vypadající autonehody, která ho připraví o schopnost plně ovládat své ruce. To je pro pozici precizního neurochirurga naprosto zničující a Strange tak hledá řešení svého stavu i skrze velmi alternativní metody.

Zavítá tak i do mystického chrámu v odloučeném místě známém jako Kamar-Taj, kde kromě vyléčení svého zdravotního stavu objeví i skutečnou magii, jejíž ovládání se začne dychtivě učit. Jelikož však mluvíme o superhrdinském snímku, je jasné, že musí mít Strange nějakého protivníka, který hrozí světu zničením.

Touto hrozbou je obávaný Dormammu, nadlidská bytost s neuvěřitelnými schopnostmi a velmi hlubokým, byť zvláštně povědomým hlasem. Asi jste už vytušili, že i toto monstrum ztvárnil Benedict Cumberbatch. Kromě jeho upraveného hlasu je i v případě Doctora Strange k vytvoření děsivého monstra využito motion-capture hercových pohybů.

1. Mike Myers – Austin Powers

Nakonec jsme si nechali jednu z nejztřeštěnějších komediálních sérií z přelomu tisíciletí. Středem filmů o Austinu Powersovi je britský špion, který musí zvrátit šílené plány padoucha, který si nechává říkat dr. Zloduch. Z průběhu dnešního článku jste už asi pochopili, proč jsme tyto role na tento seznam zařadili.

Oba dva pány totiž ztvárnil Mike Myers (55). Ten se proslavil díky americkému komediálnímu televiznímu pořadu Saturday Night Live, kde hrál jedny z nejoblíbenějších rolí, ale pokud si pouštíte filmy v původním znění, tak jej můžete znát i jako hlas zeleného zlobra Shreka.

Myers navíc v každém dalším díle trilogie přibíral i jiné role, takže v sérii kromě Powerse a dr. Zloducha nakonec zahrál i dva další záporáky.

(tod)

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Mike Myers, Hugh Jackman, Ryan Reynolds, Eddie Murphy

Filmy:
Pluto Nash, Austin Powers: Špion, který mě vojel, Deadpool

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Hugh Jackman role, komiksy, komiksové filmy, deadpool 2, Hugh Jackman filmy, superhrdinské filmy, Ryan Reynolds filmy, Doctor Strange, Logan Wolverine, komiksoví hrdinové, Ryan Reynolds Deadpool, Mike Myers role, Mile Myers filmy, Ryan Reynolds role, Hugh Jackman zajímavosti
TOPlist