5 herců, kteří svůj neúspěch „házeli“ na fanoušky

05.01.2021

Neúspěch je nepříjemnou záležitostí, se kterou se řada z nás neumí správně vypořádat. Ačkoliv je kritika našich výkonů často správná a ostatní se nám snaží pouze pomoci posunout se kupředu, je opravdu náročné nepříjemné připomínky přijímat. Proto často kopeme kolem sebe a hledáme obětní beránky, na které bychom mohli své selhání svést.

To platí dvojnásob u slavných herců, kteří si také raději hledají jiné cíle, než aby si zametli před vlastním prahem. Ať už za jejich nejnovější propadák může slabý scénář, špatná režie, nebo třeba chyba osvětlovače, můžeme si být jistí, že chyba ROZHODNĚ není na jejich straně.

Vůbec nejhorší je, když se svá selhání snaží svalit na fanoušky, kteří jsou nespokojení s tím, jak jejich nový film dopadl. Útočit na bezbrannou masu je totiž velmi jednoduché, protože se jen obtížně brání. V dnešním článku vám proto představíme hned pět herců, kteří se neúspěchy svých filmů snažili „hodit“ na své fanoušky.

5. Melissa McCarthy – Krotitelé duchů

Možná si říkáte, proč jsme do dnešního článku o hereckých neúspěších zařadili jednu z nejmilovanějších sci-fi komedií všech dob. Můžeme vás uklidnit. Tentokrát totiž nebudeme mluvit o původních Krotitelích duchů z roku 1984, ale o jejich remaku z roku 2016. Ačkoliv se na tenhle snímek řada fanoušků původní série těšila jako na Vánoce, výsledek byl při nejlepším podprůměrný.

Nový film naprosto ztratil původní kouzlo, které z osmdesátkové série udělal takový hit. Ačkoliv byl remake plný komediálních es, dočkali jsme se jen několika trapných pokusů o humor. Noví Krotitelé duchů zkrátka pokazili, na co sáhli, a i kvůli tomu byly zrušeny plány na jejich další pokračování. Letos se sice dočkáme nového filmu série s podtitulem Odkaz, ale půjde o další reboot, který nebude mít se snímkem z roku 2016 nic společného.

Jediný, kdo s tím zřejmě není spokojený, je Melissa McCarthy (51), která si v propadáku z roku 2016 zahrála jednu z hlavních rolí. McCarthy z neúspěchu filmu nevinila jeho zpracování, ale fanoušky původní série, které nový směr Krotitelů duchů zklamal. Za to, že se z jejího filmu stal propadák mohou podle herečky především muži, kteří se údajně nedokázali smířit s tím, že původní tým nahradily samé ženy.

4. Mindy Kaling – Debbie a její parťačky

I dalším filmem se vrátíme k populární filmové sérii, která dostala v druhé polovině minulého desetiletí svůj plně ženský restart. Tentokrát jde o Dannyho parťáky, které nahradila dříve nikdy nezmíněná sestra Dannyho Oceana z původních filmů a její tým zkušených zlodějek. Snímek s názvem Debbie a její parťačky však přes všechnu snahu a hvězdné obsazení dopadl podobně jako výše zmínění Krotitelé duchů.

Na neúspěchu filmu se podepsaly různé faktory, ale herečka Mindy Kling (41), která ztvárnila jednu ze zlodějek, má o viníkovi jasno. Za to, že se filmu v kinech nedařilo podle představ mohou opět muži, ale Kaling je tentokrát ještě trochu konkrétnější. Mohou za něj především bílí muži. Herečka tak osočila nejen diváky, ale i kritiku, která se podle jejího názoru k filmu nezachovala férově.

3. Linda Hamilton – Terminátor: Temný osud

Při oznámení prací na novém Terminátorovi s premiérou v roce 2019 si většina fanoušků původních filmů z osmdesátých a začátku devadesátých let jen unaveně povzdechla. S kvalitou filmů to šlo s každým dalším dílem dost z kopce a prozatím poslední snímek s podtitulem Genisys navíc i pošlapal historii představenou v prvních dvou dílech série.

Situace se dost razantně změnila, když se fanoušci dozvěděli, že se k filmu vrátí i Linda Hamilton (64), která si ve Dni zúčtování zahrála nezničitelnou Sarah Connor. Ani ona ale nedokázala sérii pozvednout a z neúspěchů Temného osudu navíc obvinila ty, kteří do ní vkládali tolik své naděje.

Právě Linda Hamilton totiž prohlásila, že za to, že se snímek stěží zaplatil, mohou nestálí fanoušci. Navíc se zachovala jako malé dítě (nebo někteří čeští politici), když prohlásila, že se ke své slavné roli vlastně nikdy nechtěla vracet.

2. John Boyega – Star Wars

Následující snímek se od těch ostatních na dnešním seznamu poměrně zásadně odlišuje. Na rozdíl od nich byla totiž nejnovější trilogie Star Wars obrovským finančním úspěchem studia Disney. Proč ji tedy na dnešní článek vůbec řadíme? Navzdory obrovskému nadšení z oznámení nové série (nebo možná právě kvůli němu), vznikly mezi fanoušky Hvězdných válek líté rozepře a velká část z nich považuje novou trilogii za to nejhorší, co se Star Wars kdy stalo.

Zatímco řada herců a dalších tvůrců o této kritice zarytě mlčí a snaží se podobným tématům velkým obloukem vyhýbat, John Boyega (28), který v nových Star Wars hraje Finna, nejde pro nějaké to ostřejší slovo daleko. Fanoušci totiž na něj i jeho kolegy často útočí dost nevybíravými způsoby a Boyega si takové útoky rozhodně nenechává líbit.

V minulosti bránil svou kolegyni Kelly Marie Tran (31), kterou neustálé útoky donutily kompletně opustit sociální sítě, když divákům připomněl, že za vyobrazením jednotlivých postav nestojí herci, ale že o něm rozhodují jiní. Zároveň „fanoušky“ upozornil na fakt, že zakoupení vstupenky jim nedává oprávnění chovat se sprostě.

1. David Harbour – Hellboy

Na konec dnešního článku jsme si nechali snímek, který v roce 2019 naštval snad všechny fanoušky komiksových filmů o zplozenci pekel bojujícím proti silám zla. V minulosti jsme se dočkali už dvou dílů Hellboye, kde ho pod taktovkou režiséra Guillerma Del Tora (56) ztvárnil Ron Perlman (70). Del Toro se však k natáčení třetího dílu nikdy nerozhoupal, a tak předloni vznikl reboot série.

Výsledek tohoto snažení už asi tušíte. Fanoušci původních filmů na novince nenechali jedinou nit suchou, a že je co namáčet. Herecké výkony všech zúčastněných byly prapodivné, efekty byly přinejmenším zvláštní a o příběhu raději pomlčíme. Všechny tyhle námitky však smetl ze stolu sám představitel nového Hellboye David Harbour (45).

Ten za viníka neúspěchu označil celý internet, který k filmu podle jeho názoru už předem přistupoval s nenávistí a vztekem, že nejde o pokračování původní série. Podle něj byl proto film už od začátku odsouzen k neúspěchu. Možná by ale filmu dost pomohlo, kdyby alespoň za něco stál.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
David Harbour, Melissa McCarthy, Linda Hamilton, John Boyega

Filmy:
Terminátor 2: Den zúčtování, Dannyho parťáci, Krotitelé duchů, Hellboy

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
američtí herci, Star Wars zajímavosti, Krotitelé duchů remake, Krotitelé duchů zajímavosti, David Harbour filmy, Linda Hamilton filmy, Melissa McCarthy zajímavosti, Mindy Kaling filmy, Mindy Kaling postavy, Linda Hamilton postavy, Linda Hamilton role, John Boyega filmy, Hellboy filmy, Hellboy remake
TOPlist