5 herců, kteří si málem zahráli v Dannyho parťácích

15.06.2024

Dannyho parťáci jsou často nedoceňovanou akční podívanou, která v sobě mísí charizmatické obsazení, břitké dialogy a chytrý scénář. Je to legendární snímek, ve kterém režisér Steven Soderbergh (61) dokazuje, že skutečně patří mezi ta největší režisérská esa současnosti. Ačkoliv žádné z pokračování původního filmu nedosáhlo takových kvalit jako „jednička“, ani jedno se nedá považovat za propadák.

Lvím dílem se o to zasloužilo i obsazení hollywoodské smetánky do každé z důležitých rolí. Kromě George Clooneyho (63) a Brada Pitta (60) si zde zahrál například Matt Damon (53), Don Cheadle (59) nebo Bernie Mac. Jak by to ale dopadlo, kdyby hlavní role obsadila jiná hollywoodská elita? To už se asi nikdy nedozvíme, nicméně vám můžeme představit zvučná jména, nad kterými tvůrci původně uvažovali.

Ewan McGregor jako Terry Benedict

Ewan McGregor (53), známý především díky svým rolím v Trainspotting a Star Wars, byl jedním z herců, kteří mohli hrát roli Terryho Benedicta, kterou nakonec ztvárnil Andy Garcia (68). McGregor by do role přinesl svou jedinečnou kombinaci charismatu a tvrdosti, což by nepochybně obohatilo dynamiku filmu.

Představte si McGregora jako nemilosrdného hotelového magnáta, který je zároveň přitažlivý a děsivý. Přítomnost Obi-Wana Kenobiho na plátně by přidala další vrstvu napětí a intrik do již tak napínavého děje. I když Garcia odvádí senzační práci, McGregor by si mohl konečně vyzkoušet ryze záporáckou roli a kdo ví? Možná bychom si ho pamatovali jako jednoho z nejcharismatičtějších padouchů filmové historie.

Johnny Depp jako Linus Caldwell

Jen málokdo se dokáže tak snadno přeměnit do jakékoliv postavy, jako to umí Johnny Depp (61). I o něm tvůrci uvažovali, v jeho případě však mělo jít o roli Linuse Caldwella, nadějného zlodějíčka, kterého nakonec ztvárnil Matt Damon. Depp by do role Linuse nepochybně přinesl svůj unikátní šarm a excentrický styl, a rozhodně bychom se dočkali diametrálně odlišného výkonu než od Damona.

Deppova schopnost zahrát postavy zmítané vnitřními démony by Linuse proměnila v ještě komplexnějšího a zajímavějšího člena týmu. Rozhodně by nešlo o ušlápnutého mladíka jako v případě Damonova ztvárnění. To by ale možná mohlo být na škodu, protože by to mohlo vést k tomu, že by Linus převyšoval Dannyho či Rustyho. Matt Damon ale moc dobře pochopil, že o tom jeho role není.

Owen a Luke Wilsonovi jako Turk a Virgil Malloyovi

Bratři Owen a Luke Wilsonovi, prosluli svým komediálním talentem, a ačkoliv se spolu na jednom plátně téměř neobjevují (snad s výjimkou Takové zvláštní rodinky), Dannyho parťáci se měli stát snímkem, kde se tito bratři z herecké rodiny setkají. Původně totiž byli zvažováni pro role Turka a Virgila Malloyových, které nakonec hráli Scott Caan (47) a Casey Affleck (48).

Představte si jejich komediální timing a bratrskou rivalitu, jak se neustále dostávají do potíží a způsobují chaos. Jejich přítomnost by nepochybně přidala filmu další vrstvu humoru a spontánnosti. Diváci by si je zamilovali pro jejich neustálé hašteření a vtipné dialogy. Filmaři si ale nakonec vybrali mladší dvojici herců a zdá se, že se jejich volba vyplatila. I Caan s Affleckem totiž odvádějí skvělou práci.

Mike Myers v neznámé roli

Mike Myers (61), komediální génius známý z filmů jako Austin Powers, Shrek nebo Waynův svět, byl dalším z herců, kteří byli zvažováni pro roli v Dannyho parťácích. U něj je však situace relativně specifická, protože dodnes není jasné, kterou postavu měl hrát a můžeme jen spekulovat.

Ať už by hrál jakoukoliv roli, jeho výkon by byl zárukou dalšího smíchu a diváci by si ho jistě zapamatovali. I u něj však existuje riziko, že by svou pouhou přítomností převýšil Clooneyho a Pitta, kteří pro fungování filmu zkrátka museli zůstat dominantní. Zároveň je možné, že by Myers mezi herce jednoduše nezapadl a ve filmu by mezi alespoň na půl vážnými postavami působil jako pěst na oko.

Bruce Willis jako Terry Benedict

Tam, kde jsme začali, dnešní článek také skončíme. Opět se totiž vrátíme k alternativám pro Terryho Benedicta, kterého podle různých zvěstí a hollywoodských drbů měla hrát akční hvězda známá z filmů jako Smrtonosná past nebo Pulp Fiction. Ano, zámožného majitele casina v Las Vegas mohl klidně ztvárnit Bruce Willis (69).

Jeho tvrdý výraz s notnou dávkou charismatu by z něj udělaly dokonalého protivníka pro Dannyho a jeho tým. Willisova schopnost nesmlouvavé postavy by přidala filmu další rozměr. Představte si ho jako nemilosrdného magnáta, který je ochoten udělat cokoliv, aby ochránil své impérium. Jeho konfrontace s Georgem Clooneym by byla určitě nezapomenutelná.

Jak asi víte, Willis se v Dannyho parťácích nakonec skutečně objevil. Bylo to však až v druhém díle série, kde si zahrál sám sebe.

(tod)

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
George Clooney, Bruce Willis, Brad Pitt, Owen Wilson

Filmy:
Dannyho parťáci, Dannyho parťáci 2

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
dannyho partáci, slavní herci, Brad Pitt, George Clooney, hollywoodští herci, Dannyho parťáci pokračování, Dannyho parťáci série, heist
TOPlist