5 herců, kteří se letos přidají mezi superhrdiny Marvelu

15.02.2019

Komiksové filmy od studia Marvel jsou těmi nejnavštěvovanějšími snímky současnosti. Poslední Avengers s podtitulem Infinity War se kupříkladu staly tím nejvýdělečnějším filmem roku 2018 a Black Panther na tomto žebříčku obsadil hned druhé místo. Je tedy nejspíš bezpečné tvrdit, že se role v tomto neustále se rozrůstajícím kánonu filmů pro mnoho herců stávají splněnými sny.

Vzhledem k obrovskému počtu filmů a postav, které MCU (Marvel Cinematic Universe) zahrnuje, se může zdát, že už v těchto filmech hrál snad každý hollywoodský herec. Vypadá to ale, že má Marvel stále z čeho vybírat, což potvrzuje i následující pětice herců, která se v letošním roce přidá do dlouhého seznamu herců zapojených do filmovo-komiksového světa Marvelu.

5. Mckenna Grace

Teprve dvanáctiletá dívenka Mckenna Grace (12) je jednou z nejmladších hereček, které bude po letošním roce soupiska superhrdinů Marvelu zahrnovat. Role, kterou nadaná dívka získala, se ukáže v připravovaném snímku Captain Marvel. Ten má jít do kin ještě před premiérou Avengers: Endgame a jeho premiéra je tak stanovena na začátek letošního března.

Grace si ve filmu zahraje mladou Carol Danvers, která se později stane titulní superhrdinkou snímku, známou jako Captain Marvel. Přestože tedy s největší pravděpodobností nedostane moc času na plátně, už teď je jasné, jak se jí podařilo roli získat. Její podoba s Brie Larson (29), která hraje dospělou Carol, je totiž neuvěřitelná.

McKenna Grace má na svůj věk navíc i poměrně bohaté zkušenosti se ztvárňováním mladších verzí hlavních postav filmů. Mohli jste ji vidět například v dramatu Já, Tonya nebo mladou Theo v loňském hororovém seriálu od Netflixu s názvem The Haunting of Hill House.

4. Remy Hii

Australského herce s malajskými kořeny Remyho Hii (31) můžete znát ze seriálů jako Marco Polo, Harrow nebo z úspěšné komedie s názvem Šíleně bohatí Asiati. Jeho filmografie tedy není tak široká jako u ostatních herců dnešního seznamu, přesto jsme se ho do dnešního článku rozhodli zařadit. Jeho chystaná role v MCU je totiž opředena mnoha tajemstvími a kromě toho, že se má objevit v druhém díle obnoveného Spider-Mana se o ní neví téměř nic.

Spekulací je však víc než dost. Konkurz na jeho roli ve filmu Spider-Man: Daleko od domova byl vypsán pro mladého muže, který je schopen hrát jednu z hlavních rolí filmu. Na základě této informace začala spousta fanoušků komiksových filmů předpokládat, že se Hii zhostí ikonické role Harryho Osborna a později se tak stane Green Goblinem pro následující filmy o pavoučím muži. To bychom se však měli dozvědět na začátku července, kdy půjde snímek do kin.

3. Jude Law

Slavného britského herce Juda Law (46) vám s největší pravděpodobností nemusíme ani představovat. Jeho filmografie je opravdu bohatá a jen s velkými obtížemi byste hledali někoho, kdo o hvězdě A. I. Umělé inteligence, Prázdnin, Sherlocka Holmese nebo Fantastických zvířat nikdy neslyšel.

Když na povrch vyplula informace, že se Law zúčastní natáčení Captain Marvel, nikdo dlouhou dobu nevěděl, koho bude hrát. Obdobně jako u předchozího herce dnešního seznamu se komiksoví nadšenci začali okamžitě dohadovat, koho by mohl Law v tomto filmu ztvárnit. Vedle několika zcestných odhadů se většina fanoušků domnívala, že si Law zahraje mimozemského Mar-Vella, kterému se v komiksech říká „Ochránce vesmíru“.

Přestože se herec otázkám na jeho roli v MCU obezřetně vyhýbal a odmítal o ní cokoliv prozradit, s oficiální informací nakonec přišla webová stránka snímku. Ta definitivně potvrdila, že si Law skutečně zahraje Mar-Vella, který je nejen důležitou postavou pro Captain Marvel, ale i zásadním členem komiksových Avengers.

2. Brie Larson

Když už jsme několikrát zmínili Captain Marvel, neměli bychom zapomínat ani na herečku, která se hrdinně zhostí hlavní role Carol Danvers. Ta je jednou z nejslavnějších ženských superhrdinek, kterými se může Marvel chlubit a obsazení Brie Larson je opravdu chytrým krokem, který měl Marvel pravděpodobně promyšlený hodně dopředu.

Larson je totiž skutečně talentovanou herečkou, která se kromě rolí v komerčně úspěšných snímcích jako Kong: Ostrov lebek, může chlubit i Oscarem za nejlepší herečku v hlavní roli za film Room. Vedle nepopiratelného talentu jí hraje do karet i její přirozená krása, přívětivá osobnost, vřelost a v kombinaci s tím, že je tváří několika charit a humanitárních organizací, lze tvrdit, že je ideálním kandidátem na tvář žen v Marvelu.

1. Jake Gyllenhaal

Nakonec jsme si nechali ještě jednoho slavného herce, kterého proslavily filmy jako Donnie Darko, Bojovník nebo Zkrocená hora. Řeč je samozřejmě o Jakeu Gyllenhaalovi (38), který ve snímku Spider-Man: Daleko od domova ztvární superpadoucha Mysteria. Přestože se trailery snaží naznačit, že Mysterio není ve filmovém Marvelu zápornou postavou, znalci komiksů o pavoučím muži dobře vědí, co je doopravdy zač.

Obsazení Gyllenhaala do role jednoho z největších protivníků Spider-Mana je ale poněkud ironické, jelikož se herec dříve sám ucházel o možnost zahrát si muže v pavoučím kostýmu, když ještě tyto snímky natáčel Sam Raimi (59). Vzhledem k jeho obrovskému talentu si ale můžeme být určitě jistí, že s rolí Mysteria provede nevídané věci, ať už bude tento slavný padoucha na straně dobra nebo zla.

(tod)

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Brie Larson, Jude Law, Jake Gyllenhaal

Filmy:
Zkrocená hora, A.I. Umělá inteligence, Donnie Darko, Avengers

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
britští herci, komiksy, marvel, superhrdinové, Jude Law filmy, MCU, komiksoví hrdinové, MCU filmy, superhrdinové Marvel, Brie Larson filmy, Jude Law Marvel, Mckenna Grace filmy, Mckenna Grace Marvel, MCU role, MCU hrdinové, nivé superhrdinové
TOPlist