5 herců, kteří se dokonale podobali celebritám, které hráli

17.05.2024

Tihle castingoví režiséři by zasloužili metál! Obsadit některé role je opravdu těžké. Musíte hledat herce, kteří vystihnou nejen vzhled vymyšlené postavy, ale i její chování a manýry popsané v původní předloze. Ještě mnohem náročnější je však hledání herců, kteří mají ztvárnit skutečné osobnosti, které diváci znají.

Přesto se však tu a tam povede najít téměř dokonalé dvojníky, kteří jako by předlohám svých rolí z oka vypadli. V dnešním článku se proto podíváme na herce, kteří naprosto dokonale ztvárnili slavné osobnosti. Při sledování následujících filmů se nebudete moci zbavit myšlenky, že musí jít alespoň o vzdálené příbuzné.

Austin Butler jako Elvis Presley

Hrát někoho tak ikonického a milovaného jako Elvis Presley je obrovská výzva. Austin Butler (32) se této výzvy ve filmu Elvis zhostil s naprostou dokonalostí. Butler napodobil Presleyho ve všech ohledech, včetně jeho charakteristického hlasu. Díky podobným rysům obličeje a úžasnému výkonu týmů maskérů a kostymérů dokázal Austin věrně ztvárnit legendu v každé fázi jeho kariéry. Za svůj výkon po právu získal řadu filmových cen včetně Zlatého glóbu nebo ceny BAFTA.

Butler se neomezil jen na povrchní podobu s nezapomenutelným zpěvákem. Jeho intenzivní příprava zahrnovala i studium Elvisových pohybů a gest. Tím se mu podařilo zachytit podstatu krále rock 'n' rollu po všech stránkách. Filmový Elvis je tak nejen poctou legendárnímu hudebníkovi, ale také důkazem Butlerova hereckého mistrovství. Jeho výkon byl tak přesvědčivý, že mnozí diváci cítili, jako by sledovali skutečného „krále“ v akci.

Robert Downey Jr. jako Charlie Chaplin

I když je Robert Downey Jr. (59) v současnosti známý především jako Iron Man, jeho role Charlieho Chaplina z roku 1992 je pro mnohé filmové fanoušky nezapomenutelná. Downey Jr. zvládl veškerou neverbální komunikaci, od Chaplinova držení těla až po jeho pohyby. Vypadal tak přesvědčivě, že bylo srovnání s originálem často dechberoucí.

Downey byl roli tak oddaný, že se dokonce naučil hrát tenis a na housle, což se mu později vyplatilo i pro roli Sherlocka Holmese. Ačkoliv se v té době potýkal s řadou osobních problémů, jeho výkon to nijak nepoznamenalo.

I Robert Downey Jr. se ponořil do studia Chaplinova života a kariéry a strávil nespočet hodin sledováním starých Chaplinových filmů a zkoumáním jeho osobnosti. Tato pečlivá příprava mu umožnila nejen dokonale napodobit Chaplinův fyzický vzhled, ale také zachytit jeho komediální cit. Výsledkem byl výkon, který kritikové i diváci ocenili jako jeden z nejlepších v jeho kariéře.

Lily James jako Pamela Anderson

Když se na veřejnost dostaly první obrázky z minisérie Pam a Tommy, všichni byli ohromeni, jak moc se Lily James (34) a Sebastian Stan (41) podobají celebritám, které ztvárnili – Tommymu Lee (61) a Pamele Anderson (56). Především Lily James vypadala jako dokonalá kopie slavné herečky, modelky a hvězdy Pobřežní hlídky.

Proměna zahrnovala nejen precizní make-up a paruky, ale také protetické úpravy, které zajistily, že James vypadala jako Anderson v jejím vrcholném období 90. let. Ani Lily James však nezůstala jen u vizuální podoby. Ve svém výkonu k vizáži přidala i osobnost a charisma Pamily Anderson. Herečka pečlivě studovala její vystupování, a to jak ve filmech, tak na veřejnosti. Díky tomu byla její Pamela nejen fyzicky přesná, ale celkově autentická.

Val Kilmer jako Jim Morrison

Val Kilmer (64) byl pro roli Jima Morrisona (†27) vybrán ještě předtím, než se vůbec dozvěděl, že se film o frontmanovi skupiny The Doors připravuje. Režisér Oliver Stone (77) si ho vybral na základě Kilmerovy fyzické podoby se slavným zpěvákem, které si všiml ve filmu Willow z roku 1988. Kilmer se role chopil s nadšením a dokonce zhubnul, aby podobnost s Morrisonem dovršil.

Kilmer převzal jeho styl oblékání a chování, a dokonce se naučil přesvědčivě zpívat jeho písně. Tento metodický přístup přinesl ovoce, protože ani členové kapely The Doors údajně nedokázali rozlišit Kilmerův hlas od Morrisonova. Jeho výkon byl natolik autentický, že se stal jedním z nejuznávanějších ztvárnění rockových legend v historii filmu.

Jamie Foxx jako Ray Charles

Jamie Foxx (56) svým výkonem ve filmu Ray dokázal, že je jedním z nejpřesvědčivějších herců své generace. Foxxovi sice hrála do karet určitá fyzická podobnost s Rayem Charlesem, ale jeho výkon šel mnohem dál než jen k vizuální stránce. Foxx pečlivě studoval Charlesovy pohyby a že je to poznat.

I když ve filmu nezpíval (přestože má pěvecký talent), jeho herecké mistrovství bylo natolik přesvědčivé, že si vysloužil Oscara za nejlepší herecký výkon. Foxx se ponořil i do studia Charlesova osobního života, což mu umožnilo zachytit i jeho soukromé bitvy a triumfy. Jeho Ray byl tak přesvědčivý, že mnozí diváci cítili, jako by sledovali originál.

(tod)

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Robert Downey Jr., Val Kilmer, Pamela Anderson, Lily James

Filmy:
Pobřežní hlídka, Chaplin, Willow

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Celebrity, slavné herečky, slavní herci, maskéři, slavné role, podoba, kostyméři, ztvárnění slavných
TOPlist